Постанова від 09.07.2009 по справі 2-а-38343/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.07.2009 р. № 2-а- 38343/09/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Курило Л.В.,

при секретарі - Сеник О.С.,

за участю: представника відповідача - МоргунА.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продсервіс" про про стягнення адміністративно-господарських санкцій ,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд стягнути з ТОВ „Продсервіс” на користь Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів заборгованість зі сплати адміністративно-господарських санкцій в сумі 3130,00 грн. В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідно до ст. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Згідно ст. 20 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом. Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю. За 1 робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, відповідач до 16.04.2009 року повинен був самостійно сплатити адміністративно господарські санкції у розмірі: 3130,00 грн.

В судове засідання представник позивача не з'явилася, надіслала до суду заяву, в якій просила розгляд справи проводити за її відсутності.

Представник відповідача вимоги позову не визнав та пояснив, що ТОВ "Продсервіс" було вжито всі необхідні заходи для забезпечення працевлаштування інвалідів згідно вимог Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні": були створені в установленому порядку робочі місця для інвалідів; був проінформований Комінтернівський районний центр зайнятості про наявність вільних робочих місць та вакантних посад, на яких може використовуватись праця інвалідів. Про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів відповідачами повідомлялось відділення Фонду соціального захисту інвалідів шляхом подання року статистичної звітності у формі № 10-ПІ "Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік". ТОВ "Продсервіс" повідомляло органи працевлаштування про вакансії для працевлаштування інвалідів, щомісяця надавався до центру зайнятості З "Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках за формою № 3-ПН". Враховуючи викладене просив у задоволені адміністративного позову відмовити у повному обсязі.

Вислухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до форми 10-ПІ “ Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів” за 2008 рік середньо облікова чисельність штатних працівників облікового складу підприємства - товариства з обмеженою відповідальністю "Продсервіс" становила 10 осіб.

Пунктом 5 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314 підприємства інформують центр зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Згідно ст. 19 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” на підприємстві відповідача у 2008 році норматив для працевлаштування інвалідів складає 1 робоче місце.

Статтею 20 Закону встановлено обов'язок підприємств, установ, організацій у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньо облікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, щороку сплачувати відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно - господарської санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.

Згідно листа Харківського міського районного центру зайнятості ТОВ "Продсервіс" надавало звіти за формою 3-ПН.

Відповідно до звітів про наявність вакансій за 2008 рік, направлених до Харківського міського районного центру зайнятості, відповідач в період з січня по грудень 2008 року щомісяця повідомляв про потребу у працівниках, в тому числі і інвалідах.

Згідно ст. 18-1 Закону України “ Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” державна служба зайнятості здійснює пошук підходящої роботи відповідно до рекомендацій МСЕК, наявних у інваліда кваліфікації та знань, з урахуванням його побажань.

Позивачем не надано до суду доказів щодо направлення для працевлаштування державною службою зайнятості на підприємство інвалідів або щодо звернення інваліда безпосередньо на підприємство та відмови відповідача у працевлаштуванні інвалідів у 2008 році.

Зважаючи на викладене, суд вважає що адміністративний позов не підлягає задоволенню.

Судові витрати по справі необхідно віднести за рахунок Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 18-1, 19, 20 ЗУ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, п.55 “Положення про робоче місце інваліда, порядок працевлаштування інвалідів” затвердженого постановою КМ України від 03 05 1995 року № 314, ст. ст. 35, 160, 161, 162, 163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Харківського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю "Продсервіс" про стягнення адміністративно-господарських санкцій в розмірі 3130.00 грн. - відмовити у повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складення повного тексту постанови та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено 13 07 2009 року.

Суддя Курило Л.В.