Постанова від 26.06.2013 по справі 823/1875/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 червня 2013 року справа № 823/1875/13-а

11 год. 55 хв. м. Черкаси

11 год. 55 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Гаращенка В. В.,

при секретарі - Шалько І. П.,

за участю:

прокурора: Мовчан В.В.,

представника позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю;

представника відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом прокурора Черкаського району в інтересах держави в особі центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Агрошляхбуд» про стягнення штрафних санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Черкаського району звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства «Агрошляхбуд» про стягнення штрафу в розмірі 1700 грн.

Позивач стверджував, що постановою від 05 грудня 2012 року № 2994-ЦД-1-Е на відповідача накладений штраф за вчинене правопорушення на ринку цінних паперів.

Приймаючи до уваги, що відповідач, всупереч вимогам п. 2 розділу 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, не сплатив штраф протягом 15 днів з дати отримання ним постанови, позивач просить стягнути зазначену суму в судовому порядку.

Прокурор в судовому засіданні підтримала позовні вимоги.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала повністю, просила його задовольнити.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи.

Заслухавши думку прокурора та пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулюються Законом України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23 лютого 2006 року № 3480-IV (далі - «Закон № 3480-IV»).

Стаття 2 Закону № 3480-IV визначає емітента як юридичну особу, ОСОБА_2 Крим або міські ради, а також державу в особі уповноважених нею органів державної влади, яка від свого імені розміщує емісійні цінні папери та бере на себе зобов'язання щодо них перед їх власниками.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону № 3480-IV регулярна інформація про емітента - це річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Частиною 3 ст. 40 Закону № 3480-IV визначено, що річна інформація про емітента повинна містити такі відомості: найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу; орган управління емітента, його посадові особи та засновники; господарська та фінансова діяльність емітента; цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), спосіб розміщення та лістинг цінних паперів; річна фінансова звітність; аудиторський висновок.

Строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та квартальної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Публічні акціонерні товариства додатково розкривають інформацію про свою діяльність на основі міжнародних стандартів бухгалтерського обліку в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку відповідно до ч. 6 ст. 40 Закону № 3480-IV.

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку регулюються Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів затвердженим рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591.

Відповідно до акту про правопорушення на ринку цінних паперів від 21.11.2012 року № 3024-ЦД-1-Е встановлено факт порушення закритим акціонерним товариством «Агрошляхбуд» вимог ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», пункту 1, глави 7, розділуV «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року №1591 та затвердженого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2007 року за № 97/13364, а саме, неподання ЗАТ «Агрошляхбуд» регулярної річної інформації за 2011 рік до територіального органу Комісії за місцезнаходженням емітента в електронній та паперовій формах (до 01.06.2012 року).

Відповідно до п. 1 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та п. 1, 5 глави 7 «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 року № 1591, а саме товариство станом на 01.06.2012 року не надало позивачеві за місцезнаходженням емітента регулярну інформацію за 2011 рік;

- п. 4 ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а саме: підприємство не оприлюднило річну інформацію за 2011 рік.

Відповідно до вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Пунктом 7 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», а також п. 1.7 розділу XVII «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

По факту правопорушення уповноваженою особою ДКЦПФР винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 26 липня 2012 року вих. №4965/ПП.

З урахуванням викладених положень Закону № 448/96-ВР та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, постановою уповноваженої особи Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 05 грудня 2012 року № 2994-ЦД-1-Е на відповідача накладено штраф в розмірі 1700 грн.

Зазначену постанову направлено відповідачу рекомендованим листом, про що свідчить реєстр рекомендованих відправлень від 07.12.2012 року № 752.

Статтею 8 Закону № 448/96-ВР визначені повноваження Державної комісії України з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, відповідно до п. 14 зазначеної статті Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Розділом 18 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій передбачено, що штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).

Резолютивною частиною постанови передбачено, що рішення може бути оскаржено в 10-денний термін до національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або до окружного адміністративного суду.

У разі оскарження цієї постанови штраф має бути сплачений: не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення; не пізніше як через 15 днів з дня отримання рішення за результатами розгляду скарги, якщо рішення передбачає сплату штрафу.

Приймаючи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки штраф не сплатив та не оскаржив постанову про його накладення в установленому порядку, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з закритого акціонерного товариства «Агрошляхбуд» (19604, Черкаська область, Черкаський район, село Червона Слобода, вул. Першотравнева, буд. 2, код ЄДРПОУ 03582310) в дохід бюджету через центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (03680, м. Київ, вул. Горького, 51, ідентифікаційний код 38039715) штраф в сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення судом вступної та резолютивної частини постанови апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 02 липня 2013 року.

Суддя В.В. Гаращенко