Іванівський районний суд Херсонської області
Справа № 3-306/11
Номер провадження 3/930/11
24.06.2011
08 липня 2011 року Іванівський районний суд Херсонської області
Суддя Іванівського районного суду Херсонської області Крисанова В.І., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого головою Новосеменівської сільської ради Іванівського району Херсонської області, за ст.188-28 КУпАП,
На ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення за те, що він будучи посадовою особою - головою Новосеменівської сільської ради Іванівського району Херсонської області (далі - сільська рада), відповідальним за утримання вулично-дорожньої мережі не виконав вимоги ДАІ № 18 від 01 квітня 2011 року щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, чим порушив вимоги ст. 7, ст. 9 Закону України «Про дорожній рух», п.3.1.1, п. 3.1.2, п. 3.3.1, п. 4.1.6, п. 4.2.3, п. 4.6.12 ДСТУ 3587-97 та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.188-28 КУпАП.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
До справи додані такі докази: протокол про адміністративне правопорушення, фотокопії вимог Державної автомобільної інспекції, зведені акти обстежень вулично-дорожньої мережі.
ОСОБА_1 при складанні протоколу про адміністративне правопорушення вину свою не визнав, пояснивши, що виконати вимогу неможливо в зв'язку з відсутністю в сільському бюджеті коштів на проведення робіт.
Згідно вимоги Державної автомобільної інспекції від 01 квітня 2011 року в селі Новосеменівка, Іванівського району, Херсонської області в строк до 05 травня 2011 року необхідно - усунути ямковість, нерівності, осідання, колійність, напливи, нерівності проїзної частини, відновити зовнішнє освітлення, нанести дорожню розмітку, встановити дорожні знаки 7 шт., забезпечити водовідвід та трикутник видимості.
Відповідно до акту обстеження вулично-дорожньої мережі Новосеменівської сільської ради від 01 квітня 2011 року по вулицях Фрунзе, Леніна, Черновицькій, Чапаєва виявлено недоліки - ямковість, нерівність, осідання; по вулицях Фрунзе, Миколаївській, Леніна, Черновицькій, Чапаєва відсутнє зовнішнє освітлення, дорожня розмітка та дорожні знаки; по вулицях Фрунзе, Леніна, Черновицькій не забезпечено водовідвід; по вулицях Фрунзе та Леніна не забезпечено трикутник.
Відповідно до акту обстеження вулично-дорожньої мережі Новосеменівської сільської ради від 22 червня 2011 року по вулицях Фрунзе, Леніна, Черновицькій, Чапаєва виявлено недоліки - ямковість, нерівність, осідання; по вулицях Фрунзе, Миколаївській, Леніна, Черновицькій, Чапаєва відсутнє зовнішнє освітлення, дорожня розмітка та дорожні знаки; по вулицях Фрунзе, Леніна, Черновицькій не забезпечено водовідвід; по вулицях Фрунзе та Леніна не забезпечено трикутник.
Статтею 188-28 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосується забезпечення безпеки дорожнього руху.
При розгляді справи в суді ОСОБА_1 пояснив, що вимоги ДАІ № 18 від 01 квітня 2011 року щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху не виконані через відсутність коштів. На сесії Новосеменівської сільської ради Іванівського району Херсонської області була затверджена сільська програма «Обслуговування та утримання внутрішніх та об'їзних доріг» на території сільської ради на 5 років. В 2010 році до місцевого бюджету кошти на фінансування програми не надходили.
В підтвердження своїх пояснень при розгляді справи в суді ОСОБА_1 представив суду рішення сесії Новосеменівської сільської ради № 31 від 19 жовтня 2006 року, яким затверджено сільську програму про обслуговуванню та утриманню внутрішніх та об'їзних доріг на території сільської ради на 2006-2010 роки та сільську програму по догляду та обслуговуванню внутрішніх та об'їзних доріг на території сільської ради на 2006-2010 роки, відповідно до якої в 2010 році до місцевого бюджету кошти на фінансування програми не надходили.
Відповідно до ст. 7 Закону України від 30 червня 1993 року № 3353-ХІІ «Про дорожній рух» (далі - Закон України від 30 червні 1993 року) до компетенції селищної та сільської ради народних депутатів та їх виконавчих органів у сфері дорожнього руху належить: забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів державної виконавчої влади України з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; створення позабюджетних фондів для додаткового фінансування заходів щодо безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки; сприяння створенню на території селищної або сільської Ради народних депутатів підприємств і організацій для надання платних послуг, пов'язаних з підготовкою та підвищенням кваліфікації водіїв, технічним обслуговуванням і ремонтом транспортних засобів; сприяння діяльності по утриманню у безпечному для дорожнього руху стані автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів та їх облаштуванню об'єктами сервісу; сприяння організації та здійсненню медичної допомоги потерпілим у дорожньо-транспортних пригодах та інших заходів щодо медичного забезпечення безпеки дорожнього руху; проведення серед різних соціально-вікових груп населення профілактичних заходів щодо безпеки дорожнього руху; навчання населення Правил дорожнього руху; здійснення заходів щодо профілактики дитячого дорожньо-транспортного травматизму.
Згідно ст. 9 Закону України від 30 червня 1993 року до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить: розробка програм та здійснення заходів щодо розвитку, удосконалення, ремонту та утримання у безпечному для дорожнього руху стані доріг, вулиць та залізничних переїздів, зон відчуження; визначення структур управління, проектування, будівництва та утримання доріг, вулиць та залізничних переїздів; участь у розробці положень про спеціальні структури управління дорожнім рухом; компенсація витрат власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортні пригоди сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, за рішеннями судових органів; забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху; організація і здійснення заходів, спрямованих на захист навколишнього природного середовища; забезпечення учасників дорожнього руху інформацією з питань стану аварійності та дорожнього покриття, гідрометеорологічних та інших умов; вирішення питань експлуатації автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів у надзвичайних ситуаціях; передача права на експлуатаційне утримання доріг, вулиць та залізничних переїздів іншим юридичним особам; визначення нормативів та виділення необхідних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів; передача права на будівництво комунальних та інших споруд, прокладання комунікацій, на захисні роботи і споруди, сервісні споруди та обладнання відповідно до чинного законодавства; проведення робіт по створенню і утриманню придорожніх зелених насаджень та інше; термінове усунення пошкоджень на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах; влаштування місць для зупинок транспортних засобів, стоянок і відпочинку учасників дорожнього руху та створення інших об'єктів дорожнього сервісу; розробка та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів системами термінового зв'язку для виклику міліції, швидкої медичної та технічної допомоги; обладнання доріг, вулиць та залізничних переїздів технічними засобами регулювання дорожнього руху та їх утримання; проведення лінійного аналізу аварійності на підвідомчих автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах; виявлення аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод і впровадження у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху; погодження маршрутів перевезення небезпечних, надгабаритних і великовагових вантажів; забезпечення роботи спеціалізованих служб по здійсненню заходів щодо організації дорожнього руху; своєчасне виявлення перешкод дорожньому руху та їх усунення, а у разі неможливості - невідкладне позначення дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами; організація виконання встановлених вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху; вирішення інших питань дорожнього руху згідно з чинним законодавством.
Вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП, так як він вжив всі необхідні заходи для виконання вимог працівників ДАІ по забезпеченню дорожнього руху, зокрема, на розгляд сесії була винесена та затверджена програма «Обслуговування та утримання внутрішніх та об'їзних доріг» на території сільської ради на 5 років. Крім того, не представлені докази його вини в невиконанні законних вимог посадових осіб ДАІ щодо усунення порушень правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме: те, що вулиці, вказані у вимозі від 01 квітня 2011 року та від 22 червня 2011 року, на яких при обстеженні вулично-дорожньої мережі в селі Новосеменівка, Іванівського району Херсонської області були виявлені порушення правил, норм і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху, перебувають у комунальній власності та передані Новосеменівській сільській раді Іванівського району Херсонської області; в протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що ОСОБА_1 не виконав вимоги, передбачені ст. 7 та ст. 9 Закону України від 30 червня 1993 року «Про дорожній рух», які відносяться до компетенції сільської ради, але не вказано вид компетенції сільської ради (забезпечення виконання вимог законодавства та рішень центральних органів державної виконавчої влади України з питань дорожнього руху і його безпеки; розробка, затвердження та виконання місцевих програм безпеки дорожнього руху; створення позабюджетних фондів для додаткового фінансування заходів щодо безпеки дорожнього руху; організація та контроль за діяльністю підприємств з питань дорожнього руху і його безпеки, тощо).
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 221, п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, суддя
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 188-28 КУпАП закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Херсонської області через Іванівський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: ОСОБА_2