Справа № 587/513/14-к
03 березня 2014 року Сумський районний суд Сумської області в складі: головуючого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми подання начальника Сумського РВ УМВС України в Сумській області відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Суми, українця, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , судимого 08.08.2007 року Зарічним районним судом м. Суми за ст. 186 ч. 3, 15 ч. 2 - 186 ч. 3, 69, 70 КК України до 3 років позбавлення волі; звільнився 16.02.2010 року; 19.11.2011 року Сумським районним судом Сумської області за ст. 395 КК України до 1 місяця арешту, звільнився 14.01.2011 року по відбуття міри покарання,
про встановлення адміністративного нагляду, -
ОСОБА_3 будучи раніше судимим, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став і допускає скоєння правопорушень.
Так, 18.01.2014 року ОСОБА_3 , знаходячись в смт. Низи Сумського району по вул. Жовтнева в стані алкогольного сп'яніння, висловлювався нецензурною лайкою в бік громадян, чим порушив громадський порядок та спокій громадян. Він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП і на нього було накладено штраф у розмірі 51 грн. Штраф не сплачено. Він був попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Також, 20.01.2014 року близько 18-00 год.00 хв. ОСОБА_3 знаходився у громадському місці в смт. Низи по вул. Шлях у п'яному вигляді, мав нечітку ходу, в просторі не орієнтувався, чим своїми діями ображав людську гідність та громадську мораль. Він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП і на нього було накладено штраф у вигляді попередження. Він був повторно попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Крім того, 21.01.2014 року близько 18 год. 00 хв. ОСОБА_3 знаходився у громадському місці в смт. Низи по вул. Гоголя у п'яному вигляді, чим своїми діями ображав людську гідність та громадську мораль. Він був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 178 КУпАП і на нього було накладено штраф у розмірі 51 грн. Він був повторно попереджений про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Таким чином, викладене свідчить, що після відбуття покарання ОСОБА_3 систематично вчиняє адміністративні правопорушення, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, а тому є підстави для встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Зважаючи на вищевикладене, начальник Сумського РВ УМВС і звернувся до суду з поданням про встановлення відносно ОСОБА_3 адміністративного нагляду стром на 1 рік.
В судовому засіданні представник Сумського РВ УМВС України в Сумській області ОСОБА_4 подання підтримав.
ОСОБА_3 не заперечував проти задоволення подання.
Заслухавши учасників процесу, вивчивши матеріали подання, суд вважає, що подання підлягає частковому задоволенню.
Згідно з п. «в» ст. 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення;
Як вбачається з матеріалів справи ОСОБА_3 засуджений за ч. 3 ст. 186 КК України, тобто відповідно до ст. 12 КК України за тяжкий злочин. Після звільнення останній, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушував громадський порядок і права інших громадян, вчиняв інші правопорушення, що підтверджується постановами суду про притягнення його до адміністративної відповідальності.
А тому суд вважає, що є достатньо підстав для встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 .
Разом з тим, відповідно до ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі” адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу внутрішніх справ може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більшетерміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
А тому, зважаючи на те, що 05 березня 2012 року ОСОБА_3 постановою Сумського районного суду був встановлений адміністративний нагляд строком на 1 рік, а в подальшому 06 березня 2013 року постановою того ж суду адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 був продовжений на 6 місяців, враховуючи положення ст. 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд вважає за необхідне призначити ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 5, 6 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд -
Подання начальника Сумського РВ УМВС України в Сумській області задовольнити частково.
Встановити за ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 6 місяців.
Зобов'язати ОСОБА_3 в період адміністративного нагляду з'являтись в Сумський районний відділ УМВС за адресою м. Суми, вул. Баумана, 11, каб.13 кожної 1 суботи місяця з 09-00 до 13-00 години.
Заборонити його виходити з приватного помешкання після 21-00 годин до 04-00 годин ранку без отримання на те дозволу Сумського РВ УМВС. Про вихід в години обмеження необхідно попередити про це керівництво ОВС, при цьому надати необхідну довідку з місця роботи.
Заборонити виїжджати за межі пункту проживання на постійне чи тимчасове проживання без письмового дозволу керівництва ОВС. В разі необхідності виїзду за територію проживання необхідно повідомити про це керівництво ОВС про мету, термін, точну адресу, отримати дозвіл, маршрутний лист, в якому зробити необхідні реєстраційні відмітки.
Заборонити знаходитись в барах, ресторанах, магазинах та інших громадських місцях де спиртні напої реалізовуються на розлив, а також на вокзалах та аеропортах за місцем проживання.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд на протязі 7 діб з моменту її проголошення.
Суддя ОСОБА_1