Ухвала від 03.03.2014 по справі 502/437/13-а

Справа № 502/437/13-а

УХВАЛА

03 березня 2014 року м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області у складі :

головуючого судді Тюміна О.Г.,

при секретарі Припас А.О.,

за участю : позивача ОСОБА_1, представника позивача адвоката ОСОБА_2, представника відповідача ОСОБА_3 , третьої особи ОСОБА_4 ,

розглянувши клопотання третьої особи про залишення позову без розгляду , -

ВСТАНОВИВ

25 лютого 2013 року ОСОБА_1 звернулась до Кілійського районного суду Одеської області з адміністративним позовом до Кілійської міської ради Одеської області ,

третя особа на стороні відповідача , яка не заявляє самостійні вимоги - ОСОБА_4, про скасування рішення виконкому Кілійської міської ради Одеської області № 170 від 09.06.1995 року про виділення ОСОБА_4 земельної ділянки під ведення особистого селянського господарства.

В судовому засіданні, до початку розгляду справи третя особа на боці відповідача ОСОБА_4 заявив клопотання про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без розгляду в зв'язку з тим , що позивач звернулася з адміністративним позовом до суду з пропуском шестимісячного строку , встановленого ч.2 ст. 99 КАС України , оскільки рішення виконкому , яке вона оскаржує, прийнято 09 червня 1995 року.

Представник відповідача підтримує клопотання.

Сторона позивача заперечує проти задоволення клопотання з тих підстав, що позивачу стало відомо про прийняття виконкомом Кілійського міської ради рішення № 170 від 09.06.1995 року тільки під час її звернення за захистом порушеного права , яке полягає в тому, що зазначене рішення суперечить рішенню виконкому Кілійської міської ради № 41 від 10 лютого 1995 року , яким їй була надана земельна ділянка площею 0,40 га по вул. Щорса, 145 в м. Кілія Одеської області.

Згідно ч.1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом. або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який , якщо не встановлено інше, обчислюється з дня , коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом , залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Відповідно до ч.1 п.9 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Таким чином, нормами КАС України передбачено залишення адміністративного позову без розгляду як під час вирішення питання про відкриття провадження, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду.

З огляду на те, що позивачем оскаржується рішення виконкому міської ради , яким було надано земельну ділянку третій особі в супереч іншому рішенню, суд вважає , що вирішення питання про пропуск позивачем строку звернення до суду можливий тільки в результаті розгляду справи та дослідження всіх наданих доказів.

Керуючись ст. 99, 100, 155 КАС України , суд ,

УХВАЛИВ

Клопотання залишити без задоволення.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному в порядку до Одеського апеляційного суду через Кілійський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_5