33023 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
"22" березня 2011 р. Справа № 5019/389/11
За позовом Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області
до відповідача ОСОБА_1 сільської рада Млинівськокого району Рівненської області
про стягнення штрафу в сумі 850 гривень
Суддя Мамченко Ю. А.
за участю представників сторін:
позивача: ОСОБА_2. дов.01-07/2374 від 19.09.10 р.;
відповідача: не з'явився.
Статті 20, 22, 91, 107 Господарського процесуального кодексу України роз'яснені.
Відводи з підстав, передбачених статтею 20 ГПК України, відсутні.
Протокол судового засідання складено відповідно до статті 811 ГПК України.
Позивач звернувся до господарського суду Рівненської області з позовною заявою до ОСОБА_1 сільської рада Млинівськокого району Рівненської області, в якій просить стягнути з відповідача до державного бюджету штраф за правопорушення у сфері містобудування в розмірі 850 грн. 00 коп.. В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, відзиву на позовну заяву не подав, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином про, що свідчить наявне в матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення №3300106798332. Причин неявки в судове засідання не повідомив.
Керуючись ст.75 ГПК України, суд вважає за можливе розглянути справу та вирішити справу без участі представників сторін за наявними у справі матеріалами.
Заслухавши в судовому засіданні представника позивача, вивчивши подані стороною письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, місцевий господарський суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню.
При винесенні рішення суд
Відповідно до пункту 1 Положення про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області, затвердженого наказом Державної архітектурно-будівельної інспекції від 24.02.2009 р. № 28 (далі по тексту - Положення), інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області входить до сфери її управління, підзвітна і підконтрольна їй. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області відповідно до пункту 1 Положення є територіальним органом Державної архітектурно-будівельної інспекції, утворена відповідно до наказу Держархбудінспекції від 26.10.2007 року №65.
Згідно з пунктом 3 Положення, одним з основних завдань інспекції державного-архітектурно будівельного контролю у Рівненській області є здійснення нагляду і контролю у сфері будівництва, містобудування та архітектури.
Пунктом 5 Положення встановлено, що інспекція має право в установлених законодавством випадках проводити перевірки об'єктів будівництва і підприємств, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, незалежно від форми власності щодо додержання вимог законодавства з питань, що належать до її компетенції; одержувати в установленому законодавством порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань; давати у межах своїх повноважень замовникам, проектним і будівельним організаціям, підприємствам, що виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, обов'язкові для виконання приписи щодо усунення фактів порушень вимог законодавства, державних стандартів, будівельних норм і правил, технічних умов, затверджених проектних рішень, місцевих правил забудови населених пунктів.
На виконання покладених повноважень, працівниками інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Рівненській області було проведено перевірку виконання ОСОБА_1 сільською радою припису від 26 серпня 2010 року №605, врученого під час виконання будівельних робіт з реконструкції дитячого садка на 140 місць с.Острожець Млинівського району, Рівненської області.
За результатами перевірки 21 вересня 2010 року встановлено, що припис відповідачем не виконаний, про що складений акт, який одержаний представником відповідача.
Протоколом про правопорушення у сфері містобудування від 03 грудня 2010 року зафіксовано факт правопорушення невиконання припису інспекції ДАБК у Рівненській області № 605 від 26.08.2010 року. Представник відповідача ознайомлений з протоколом, про що свідчить підпис сільського голови ОСОБА_3 на протоколі.
Статтею 1 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” передбачено, що підприємства, їх об'єднання, установи та організації (далі - підприємства) незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту (далі - будівельні роботи), виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу, зокрема, за таке правопорушення як ухилення від виконання або несвоєчасне виконання приписів інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю - у розмірі п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування визначено Законом України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування”, Положенням про порядок накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 року №244 з подальшими змінами і доповненнями (далі - Положення), постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2009 року №502 «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31.12.2010 року».
В силу правил статті 3 Закону України “Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування” рішення посадової особи інспекції державного архітектурно будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
Згідно пункту 2 Положення штрафи накладаються інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю (далі - інспекції) на підприємства, їх об'єднання, установи та організації, що допустили правопорушення у сфері містобудування (далі - підприємства), за результатами контрольних перевірок, а також перевірок, проведених за зверненнями заінтересованих юридичних або фізичних осіб.
На підставі зазначених документів 08.12.2010 року першим заступником начальника інспекції ДАБК у Рівненській області винесено постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудування №2194-ю якою, згідно із абзацом 8 ч.1 ст.1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»та Положенням про накладення штрафів за правопорушення у сфері містобудування накладено ОСОБА_1 сільську раду Млинівського району Рівненської області штраф у сумі 850 грн. 00 коп.
У постанові зазначено, що штраф підлягає сплаті до 23.12.2010 року.
Згідно із частинами 3,4 статті 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування»у п'ятнадцятиденний термін з дня одержання протоколу про правопорушення питання про накладення штрафу розглядається посадовою особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю. Рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
Відповідачем постанова не оскаржена і штраф не сплачений.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення з відповідача 850,00 грн. штрафу є доведеними, обґрунтованими, відповідачем не спростовані, а відтак підлягають задоволенню з покладенням на відповідача витрат по сплаті держмита та витрат по оплаті інформаційно-технічних послуг по забезпеченню судового процесу.
Керуючись ст.ст. 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позов задоволити. Стягнути з ОСОБА_1 сільської ради Млинівського району Рівненської області (35113, Рівненська область, Млинівський район, с.Острожець, вул.Незалежності, 12) в доход державного бюджету на рахунок №31111106700242 в ГУДКУ у Рівненській області, МФО 833017, код ЗКПО 23304033, код платежу 21081100 850 грн. 00 коп. штрафу.
2.Стягнути з ОСОБА_1 сільської ради Млинівського району Рівненської області (35113, Рівненська область, Млинівський район, с.Острожець, вул.Незалежності, 12) в доход Державного бюджету України державне мито у сумі 102 грн. 00 коп.
3.Стягнути з ОСОБА_1 сільської ради Млинівського району Рівненської області (35113, Рівненська область, Млинівський район, с.Острожець, вул.Незалежності, 12) в доход Державного бюджету України витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у сумі 236 грн. 00 коп.
4. Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Мамченко Ю. А.
Повний текст рішення суддею підписаний «28»березня 2011 року