Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
06 вересня 2012 року Справа № 1170/2а-654/12
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Пасічника Ю.П., при секретарі Юрчук Л.М.,
за участю представників:
- позивача - ОСОБА_1,
- відповідача -ОСОБА_2,
розглянув у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді адміністративну справу за позовом прокурора Новоархангельського району Кіровоградської області в інтересах держави в особі Кіровоградського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - Позивач) до відкритого акціонерного товариства «Новоархангельска районна контора «Заготхудобовідгодівля»(надалі - Відповідач) про стягнення штрафних санкцій.
Позивач звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача та з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог (а.с. 121) просив стягнути з відповідача штрафні санкції в розмірі 51000 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлено факт порушення порядку розкриття регулярної річної інформації відповідачем, що є порушенням вимог ст.ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591. У зв'язку з виявленими порушеннями до відповідача було застосовано штрафні санкції на загальну суму 51000 грн., які відповідачем добровільно не сплачені.
Позивач в судовому засіданні просив позов задовольнити.
Відповідач позов не визнав, подавши заяву про залишення адміністративного позову без розгляду у зв'язку з пропуском строків звернення до суду.
В судовому засіданні 06.09.2012 року на підставі ст. 160 КАС України було проголошено вступну та резолютивну частину постанови. Складення постанови в повному обсязі відкладено до 11.09.2012р.
Розглянувши долучені до справи документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,
За змістом статей 1, 5, 6 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” здійснення комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів, їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері покладено на Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, її територіальні органи. Останні діють на основі затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку Положення.
Відповідно до ст.ст. 8, 9 Закону України ”Про державне регулювання ринку цінних паперів Україні” Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, в особі своїх уповноважених осіб, має право надсилати емітентам, особам які здійснюють, професійну діяльність на ринку цінних паперів, обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів, відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання дозволів на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно ст. 39 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок”, емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Відповідно до ст. 40 Закону України ”Про цінні папери та фондовий ринок” Регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
Згідно п.1, глави 7, розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку №1591 від 19.12.2006 року, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.
Відповідно до п.1, розділу XIV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. №2272, Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери (далі - розпорядження про усунення порушень) виноситься уповноваженою особою за наслідками розгляду справи про правопорушення одночасно з постановою про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у разі, якщо на момент розгляду справи порушення не усунуто.
Згідно п.1, розділу IV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007р. №2272, уповноважена особа при виявленні правопорушення виносить постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів. Справа про правопорушення порушується з дати винесення постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів.
Уповноваженою особою позивача 18.10.2011 р. було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №149-КІ, яким встановлено невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме не розкриття шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2010 рік, що є порушенням ст.ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591 (а.с. 53).
Вищевказаний акт разом з постановою про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 18.10.2011р. (а.с. 51) було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, що підтверджується супровідним листом та копією фіскального чеку (а.с. 52).
Представник відповідача не з'явився до позивача для розгляду питання щодо виявленого порушення, а тому до відповідача було застосовано фінансову санкцію в розмірі 17000 грн. на підставі Постанови №143-КІ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.10.2011р. (а.с. 48, 49).
Уповноваженою особою позивача 18.10.2011 р. було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №150-КІ, яким встановлено невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме не розкриття шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2010 рік, що є порушенням ст.ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591 (а.с. 65).
Вищевказаний акт разом з постановою про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 18.10.2011р. (а.с. 63) було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, що підтверджується супровідним листом та копією фіскального чеку (а.с. 52).
Представник відповідача не з'явився до позивача для розгляду питання щодо виявленого порушення, а тому до відповідача було застосовано фінансову санкцію в розмірі 17000 грн. на підставі Постанови №144-КІ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.10.2011р. (а.с. 60, 61).
Уповноваженою особою позивача 18.10.2011 р. було складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №151-КІ, яким встановлено невиконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, а саме не розкриття шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії регулярну річну інформацію емітента цінних паперів за 2010 рік, що є порушенням ст.ст. 39, 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок»та п. 1 глави 7 розділу 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006р. №1591 (а.с. 77).
Вищевказаний акт разом з постановою про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 18.10.2011р. (а.с. 75) було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом, що підтверджується супровідним листом та копією фіскального чеку (а.с. 52).
Представник відповідача не з'явився до позивача для розгляду питання щодо виявленого порушення, а тому до відповідача було застосовано фінансову санкцію в розмірі 17000 грн. на підставі Постанови №145-КІ про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 27.10.2011р. (а.с. 72, 73).
Загальна сума фінансових санкцій застосованих до відповідача становить 51000 грн.
Оскільки доказів погашення в бюджет штрафної санкції за порушення порядку розкриття регулярної річної інформації в сумі 51000 грн., відповідач суду не надав, дана сума підлягає стягненню за рішенням адміністративного суду.
При цьому суд враховує, що відповідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідачем не наведено жодного доводу та не надано доказів, які б спростовували факти вчинення порушення на ринку цінних паперів виявлених позивачем.
Враховуючи викладене, адміністративний суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 86, 94, 159 -163 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного акціонерного товариства "Новоархангельска районна контора "Заготхудобовідгодівля" штрафні санкції накладені постановами Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку №143-КІ від 27.10.2011р., №144-КІ від 27.10.2011р., №145-КІ від 27.10.2011р. в сумі 51000 грн. до Державного бюджету України на рахунок відділення державного казначейства за місцезнаходженням платника за балансовим рахунком №31119106700276 "Надходження до загального фонду Державного бюджету", код бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ 101, одержувач - УДК у Новоархангельському районі, код одержувача - 23681110, банк одержувача - ГУДКУ у Кіровоградській області, МФО 823016.
Постанова відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складений 11.09.2012р.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_3