Справа 2003/951/12
№ 2-а/2003/83/12
17 грудня 2012 р. смт. Близнюки
Близнюківський районний суд Харківської області у складі, головуючого судді Мороза О.І., при секретарі Коняєвій Н.Ю., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Близнюківської селищної ради Близнюківського району Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету селищної ради, третя особа ОСОБА_2,-
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Близнюківської селищної ради Близнюківського району Харківської області в якому просить визнати незаконим та скасувати рішення виконавчого комітету селищної ради №80 від 12.10. 2012 року яким встановлено, що нею скоєне адміністративне правопорушення передбачене ст. 152 КУпАП та притягнено до адміністативної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 340 гривень. В обгрунтування позову вказує на наступне.
В кінці вересня 2012 року від Близнюківської селищної ради Близнюківського району Харківської області (надалі -Селищна рада) вона отримала лист та протокол №8 від 26.09.2012 року щодо порушення нею вимог ст.152 КУпАП. Листом повідомлялося що 12.10. 2012 року в приміщенні Селищної ради відбудеться розгляд цієї адміністративної справи.
Будучи присутньою на засіданні виконавчого комітету Селищної ради 12.10. 2012 року необхідних пояснень вона не отримала і, незважаючи на її запереченя, було винесене оскаржуване рішення, яке вважає безпідставним та незаконним з наступних причин.
При складені протоколу від 26.09. 2012 року вона присутньою не була, пояснення не надавала, права їй не роз'яснювалися, копія протоколу їй не вручалася, виконавчий комітет не з'ясував при підготовці справи до розгляду чи правильно складений протокол. В протоколі невірно вказано що вона є безробітньою в той час як вона насправді пенсіонер.
Ухвалою судді Близнюківського районного суду Харківської області по цій справі від 26.10. 2012 року до участі у справі як третю особу залучено ОСОБА_2 - члена виконавчого комітету Селищної ради яка складала протокол про адміністративне правопорушення по справі.
Сторони та третя особа, будучи належним чином повідомленими про дату, час та місце розгляду справи в судове засідання не з'явилися надавши письмові заяви про розгляд справи у їх відсутність та свої заперечення. При цьому позивач просить позов задовольнити, розглянувши справу в порядку письмового провадження, відповідач та третя особа у задоволенні позову просять відмовити (а.с.8).
В своїх письмових запереченнях Селищна рада вказала на наступне.
ОСОБА_1 зареєстрована та мешкає в с. Степове Близнюківського району Харківської області.
28.08. 2012 року поштовим відправленням ОСОБА_1 було направлено вказівку (припис) пр усунення порушень Правил благоустрою селища Близнюки, села Садове, села Інтернаціональне (надалі Правила благоустрою), яку вона отримала 20.09. 2012 року.
КП «Комунальник»листом від 26.09. 2012 року повідомило Селищну раду про те, що ОСОБА_1 з ними не укладала договір на вивезення твердих побутових відходів.
Адміністративною комісією Селищної ради від 26.09. 2011 року було зроблено висновок що мають місце порушення Правил благоустрою.
Протокол про адміністративне правопорушення від 26.09. 2012 року було складено в двох екземплярах з яких один, разом із роз'ясненням прав особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 було направлено поштою. Цей протокол нею був отриманий і 08.10. 2012 року і до Селищної ради надійшли її письмові пояснення, які долучені до справи та оцінені при її розгляді. При цьому зауважень щодо протоколу не було.
Підготовка справи до розгляду здійснювалася адміністративною комісією 01.10. 2012 року коли і було прийняте рішення про передачу справи на розгляд виконавчому комітету.
В матеріалах справи вірно зазначені і те, що ОСОБА_1 не працює, оскільки йдеться про місце роботи а не про соціальний статус особи.
При розляді справи на засіданні виконавчого комітету були прийняті до уваги також поясненя начальника Близнюківського КП «Комунальник».
Третя особа -ОСОБА_2 в своїх письмових поясненнях вказала на наступне. Відповідно до рішення виконавчого комітету Селищної ради від 13.04. 2010 року вона є членом адміністративної комісії при виконавчому комітеті, має повноваження на складення протоколів про адміністративні правопорушення. Протокол про скоєння адміністративного правопорушення ОСОБА_1 складено особисто нею, копія протоколу разом з письмовим роз'ясненням прав та обов'язків особи, яка притягується до адміністративної відповідальності їй направлено. Відомості про те, що ОСОБА_1 не працює, отримані на усний запит від Лукашівської сільської ради Близнюківського району Харківської області.
За таких обставин справа розглянута в порядку письмового провадження за наявними у ній матеріалами. Письмові заперечення на позов відповідача, пояснення третьої особи ОСОБА_1 були направлені поштою і вона їх отримала 27.11. 2012 року, що вбачається із зворотного повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідно до ч.ч.1,2 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Матеріалами справи встановлено наступне.
27.08. 2012 року за вих №02-24/672 Селищною радою ОСОБА_1 винесено вказівку (припис) в якому зазначено, що ОСОБА_1 порушуються Правила благоустрою в частині обов'язку щодо укладення договору на вивезення твердих побутових відходів згідно діючих санітарних норм по вул. Радянська, 8 в смт. Близнюки, запропоновано усунути порушення в триденний термін шляхом укладення відповідного договору та попереджено, що при неусуненні порушень можливе притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 152 КУпАП.
Зазначений припис ОСОБА_1 отримано 20.09. 2012 року, що вбачається із повідомлення відділення Укрпошти.
Близнюківське комунальне підприємство «Комунальник»своїм листом від 26.09. 2012 року №1114 повідомили адміністративну комісію при Селищній раді, що станом на 26.09. 2012 року ОСОБА_1 не укладено договір на вивезення твердих побутових відходів, з цього приводу вона до них не зверталася.
Відповідно до ст. 255 КУпАП до числа осіб які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення віднесено і посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами відповідних рад.
26.09. 2012 року членом адміністративної комісії Селищної ради ОСОБА_2 складено протокол №8 про скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 152 КУпАП оскільки нею не укладено договір на вивезення твердих побутових відходів в порушення п 3.2.5. Правил благоустрою(а.с.5).
Суд витребував та вивчив в частині що стосується рішення сесій Селищної ради та виконавчого комітету.
Так рішенням виконавчого комітету Селищної ради від 13.04. 10 року №49 створено адміністративну комісію до членів якої включенно і ОСОБА_2 Члени комісії уповноважені на складення протоколів про адміністративні правопорушення, затверджено Інструкцію про порядок оформлення матеріалів про адміністративні порушення.
Після вивчення протоклу №8 вбачається, що він складений уповноваженою особю і у відповідності до вищевказаної Інструкції. Зміст протоколу відповідає вимогам ст. 256 КУпАП. Згідно зі ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час, вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане
правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Щодо Правил благоустрою то вони затверджені рішенням сесії Селищної ради від 19.05. 2010 року №1069.
Пунктом 3.2.5 Правил благоустрою зобов'язано громадян, для забезпечення виконання санітарних норм укладати договори на вивезення твердих побутових відходів.
Протокол №8, разом з пам'яткою про права, ОСОБА_1П надіслано 26.09. 2012 року. Лист №02.24/75 у. (а.с.4). Ці документи нею отримані 29.09. 2012 року, що вбачається із зворотного повідомлення відділення Укрпошти.
Про те що протокол був отриманий та вивчений ОСОБА_1 свідчить її письмове пояснення від 08.10. 2012 року надіслане адміністративній комісії селищної ради. Зареєстроване за вх. №02.21/363 від 10.10. 2012 року.
Зазначений протокол був предметом розгляду та вивчення адміністративної комісії яка на своєму засіданні 01.10. 2012 року прийняла рішення про його спрямування на розгляд компетентного органу а саме - виконавчого комітету Селищної ради про що свідчить вивчений протокол засідання цієї комісії та супровідний лист від 02.10. 12 №02-24/798.
Відповідно до ст. 219 КУпАП до компетенції Виконавчих комітетів селищних рад віднесено розгляд справ про адміністративні правопорушення передбачені зокрема і ст. 152 КУпАП.
Адміністративна справа ОСОБА_1 була розглянута на засіданні виконавчого комітету Селищної ради 12.10. 2012 року , протокол №2 на якому ОСОБА_1 була присутня.Як вбачається з проколу засідання виконкому на ньому виступили з зазначеного питання ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 -члени виконкому, а також ОСОБА_6 - керівник Близнюківського комунального підприємства «Комунальник», ОСОБА_1 та її чоловік ОСОБА_7
Засідання проведено відповідно до вимог ст. 279 КУпАП. Члени виконкому, а також ОСОБА_6 наполягали на тому, що спірна територія потребує догляду і вона прибирається не ОСОБА_1 а силами робітників «Комунальника». ОСОБА_1 стверджувала, що вона цю територію не забруднює, а сміття накопичується в результаті діяльності сусідніх магазинів та організацій, від укладення договору на вивіз сміття категорично відмовилася, заявивши що буде не згодна з будь-яким рішенням і буде його оскаржувати.
Рішенням виконавчого комітету Селищної ради №80 від 12.10. 12 року, прийнятим одноголосно і мотивованим, в тому числі і щодо розміру штрафу, ОСОБА_1 притягнена до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 340 гривень (а.с.6).
Копію цього рішення ОСОБА_1 отримала 12.10. 2012 року і на оригіналі рішення власноруч написала що з ним не погоджується (а.с.6). З тексту протоколу вбачається, що ОСОБА_1 не заперечувала наявність Правил благоустрою та те що вони містять п.3.2.5.
В підтвердження свого статусу ОСОБА_1 надано копію пенсійного посвідчення (а.с.7). З цього приводу суд зазначає, що ця обставина ніким не оспорюється і не є доказом який би спростував те що вона на час розгляду справи не працювала про що вірно зазначено в пртоколі №8.
Таким чином встановлено, що при розгляді справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності дотримано, крім викладеного вище, вимог ст.ст. 276-281, 283 КУпАП щодо місця розгляду справи, строків розгляду, повідомлення про розгляд, підготовки справи до розгляду, порядку розгляду, з'ясовані необхідні обставини, складено належний протокол, прийнято рішення у відповідній формі, та притягнено особу до відповідальності в межах санкції статті 152 КУпАП.
Доводи позивача цих висновків суду не спростовують.
Відповідно до ч.2 ст. 171-2 КАС України рішення місцевого загального суду як адміністративного суду у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владним повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності є остаточним і оскарженню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.ст.ст. 9, 69-71, 158-163, 171-2 КАС України, ст.ст. 152, 219, 255,256, 276-281, 283 КУпАП, суд,-
-
В задоволенні позову ОСОБА_1 до Близнюківської селищної ради Близнюківського району Харківської області про визнання незаконним та скасування рішення виконавчого комітету селищної ради, відмовити.
Постанова суду оскарженню не підлягає.
Суддя
18 грудня 2012 року