Постанова від 04.07.2014 по справі 313/1006/14-п

Справа № 313/1006/14-п

Номер провадження 3/313/302/2014

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 липня 2014 року смт. Веселе Суддя Веселівського районного суду Запорізької області Потапова О.М., в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Територіальної державної інспекції з питань праці у Запорізькій області, відносно посадової особи:

Прізвище, ім'я, по-батькові ОСОБА_1

Число, місяць і рік народження ІНФОРМАЦІЯ_1

Місце народженняс. Дальне Нижньосірогозького району Херсонської області

Громадянство України

Документ, що засвідчує особу, паспорт серія СА №279065 виданий 30.11.1996 р. Веселівським РВ УМВС України в Запорізькій області

Ідентифікаційний номер фізичної особи-платника податків згідно з ЄДРФО НОМЕР_1

Місце проживання вул. Макаренка, б. 15 кв. 1, смт Веселе, Веселівський район, Запорізька область

Місце реєстраціївул. Макаренка, б. 15 кв. 1, смт Веселе, Веселівський район, Запорізька область

Місце роботи і посада Фермерське господарство «Спілка південних селян» на посаді керівника

Номер засобу зв'язку097-26-843-93

Чи піддавався протягом року адміністративному стягненню, дата, яким органом, вид стягнення: не піддавався

за ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

УСТАНОВИВ:

З 18.05.2014р. по 23.05.2014р. заступником начальника відділу - державним інспектором праці ОСОБА_2 при проведенні позапланової перевірки з додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування в ФГ «Спілка південних селян» юридична адреса : вул. Молодіжна, б. 1а, смт. Веселе, Веселівський район, Запорізька область встановлено, що перебуваючи на посаді керівника ФГ «Спілка південних селян» та будучи посадовою особою ОСОБА_1 під час виконання посадових обов'язків, маючи організаційно-розпорядчі функції, допустив порушення вимог законодавства про працю. Відповідно до ст. 53 КЗпП напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи працівників, скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин. Гр. ОСОБА_1 допустив, що напередодні святкових і неробочих днів працівникам не скорочено тривалість робочого часу на одну годину, так напередодні святкового дня 28 червня робітник працював 27 червня 2013 р. повний робочий день. Відповідно до ст. 107 КЗпПУ робота у святковий і неробочий день оплачується у подвійному розмірі : відрядникам - за подвійними розцінками; працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, у розмірі подвійної годинної або денної ставки; працівникам, які одержують місячний оклад - у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму. Оплата у зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий неробочий день. Так, відповідно до табеля обліку робочого часу за червень 2013 року працівники працювали в неробочий вихідний день 24 червня 2013 року, але кошти в подвійному розмірі за роботу в ці дні їй не нараховані, тобто допустив, що працівникам не нараховуються кошти за роботу в святковий та не робочий день. Допустив, що при звільненні працівників розрахункові видаються з порушенням чинного законодавства. Так, згідно наказу № 3к від 03.01.2014 року з 03.01.2014 року звільнено ОСОБА_3 розрахункові працівник отримав, згідно видаткового касового ордеру № 4 - 06.01.2014 р. Таким чином виплату всіх сум, що належать від підприємства в день звільнення не проведено, чим порушено ч.1 ст. 116 КЗпПУ. Допустив, що працівники не попереджаються про дату початку відпустки за два тижні, як вимагає норма п.4 ст. 79 КЗпПУ, відповідно до якої власник або уповноважений ним орган зобов'язаний письмово повідомити працівника про дату початку відпустки не пізніш як за два тижні до встановленого графіком терміну. Як наслідок, заробітна плата працівникам за весь час щорічної відпустки за три дні до її початку не виплачується. Так, відповідно до наказу № 5 від 03.01.2014р з 03.01.2014року надана щорічна відпустка ОСОБА_4, заробітна плата за час відпустки виплачена відповідно платіжної відомості та видаткового касового ордеру №3 тільки 06.01.2014р., чим порушено ч.4 ст. 115 КЗпПУ та ст.21 Закону України «Про відпустки», де передбачено, що заробітна плата за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку. Під час розгляду справи ОСОБА_1 визнав свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення, щиро розкаявся, і пояснив, що дійсно в зазначений час і при зазначених обставинах вчинив адміністративне правопорушення.

Крім цього, наявність адміністративного правопорушення та винуватість ОСОБА_1 в його вчиненні підтверджуються: протоколом про адміністративне правопорушення, актом перевірки, копіями наказів та платіжних відомостей.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке встановлена ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

При накладенні стягнення за адміністративне правопорушення враховуються характер вчинених правопорушень, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Аналізуючи викладене та з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, зміцнення законності, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд вважає за необхідне застосувати до ОСОБА_1 за вчинення зазначеного адміністративного правопорушення такий вид адміністративного стягнення як штраф у межах, установлених ч. 1 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 33-35, 40-1, 221, 245, 252, 283-284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011 р. (із наступними змінами),

ПОСТАНОВИВ:

Визнати гр. ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, перед­баченого ч. 1 ст. 41 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у ви­ді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян у сумі 510 (п'ятсот десять) грн.

Штраф підлягає сплаті порушником не пізніш як через 15 днів з дня вручення йому копії даної постанови, а в разі оскарження або опротестування постанови - не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.

Постанову може бути звернуто до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови шляхом подання апеляційної скарги, протесту прокурора до Апеляційного суду Запорізької області через суд, якій виніс постанову.

Суддя Веселівського районного суду Запорізької області ОСОБА_5

04.07.14