Справа № 428/7279/13-а
16 вересня 2013 рокум.Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Олійник В.М., розглянувши адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій, -
УПтСЗН Сєвєродонецької міської ради звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій.
Відповідно до ч.2 ст.107 КАС України, суддя відкриває провадження у адміністративній справі не інакше як на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви чи відмові у відкритті провадження у справі.
Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог. Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень щодо справ, зазначених у пункті 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу, встановлюється 15-денний строк, який обчислюється з дня виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Цим Кодексом та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Позивачем не було надано суду заяви чи клопотання про поновлення пропущеного строку для звернення до адміністративного суду.
З наданих матеріалів вбачається, що факт надання відповідачем неповноти інформації про доходи членів сім'ї було виявлено під час проведеної перевірки, про що 25.07.2012 року було складено акт. Повідомлення про необхідність повернення надміру виплаченої субсидії відповідачу були направлені 13.08.2012 року та 03.04.2013 року. Тобто 25.07.2012 року є днем виявлення суб'єктом владних повноважень підстав для звернення до адміністративного суду. Підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, з наданих суду матеріалів не вбачається.
У зв'язку з тим, що позивачем пропущено строк звернення до суду без поважних причин, суд вважає за необхідне залишити позовні вимоги позивача без розгляду.
Керуючись ст.ст. 6, 99-100, 102, 104, 105-107, 111, 165 КАС України, суддя, -
Адміністративний позов Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів у вигляді житлових субсидій залишити без розгляду у зв'язку з пропуском строку звернення до суду.
Копію ухвали направити позивачу для відома.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя В. М. Олійник