Іменем України
"20" серпня 2009 р.
справа № 5020-4/107
За позовом Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в місті Севастополі
(99006, місто Севастополь, вул. Демидова, 13)
до товариства з обмеженою відповідальністю „Тонус-Плюс”
(99058, місто Севастополь, вул.Очаківців, 26 кв.1)
про стягнення 26650,00 грн.,
Суддя Погребняк О.С.
Представники сторін:
позивач -Куніцин О.В. -завідуючий сектором юридичної роботи -дов. № 15 від 13.01.2009 року;
відповідач -Феценко О.М. дов. № 1-С від 20.08.2009 року;
Інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю в м.Севастополі звернулась до господарського суду міста Севастополя з позовом до товариства з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” про стягнення штрафу в розмірі 50 % вартості виконаних робіт -26650,00 грн. в доход державного бюджету Ленінського району м.Севастополя.
Позовні вимоги ґрунтуються на положеннях частини 1 статті 1 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування», пунктів 10, 11 Положення «Про порядок накладення штрафів у сфері містобудування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 року № 244 та мотивовані тим, що 28.11.2008 року Інспекцією ДАБК в м.Севастополі у відношенні відповідача було винесено постанову № 50 про притягнення даного підприємства до відповідальності за здійснення будівельних робіт без дозволу на їх виконання, вказаною постановою було накладено штраф в розмірі 26650,00 грн., постанова № 50 у встановлені строки не оскаржувалась та штраф своєчасно і добровільно не сплачено.
Ухвалою суду від 03.08.2009 позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження по справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог та необхідність їх задоволення виходячи з наступного:
Відповідно до статті 238 Господарського кодексу України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Частинами 1, 2 статті 238 Господарського кодексу України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно-господарські санкції, зокрема, адміністративно-господарський штраф.
Частинами 1 та 2 статті 241 Господарського кодексу України визначено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Судом встановлено, що спеціальним нормативним актом, який регулює питання відповідальності за правопорушення у сфері містобудування є Закон України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування», відповідно до статті 1 якого підприємства, їх об'єднання, установи та організації незалежно від форм власності, які здійснюють проектування, роботи по будівництву, реконструкції, реставрації та капітальному ремонту, виготовляють будівельні матеріали, вироби і конструкції, а так само які є замовниками у будівництві або поєднують функції замовника і підрядчика, несуть відповідальність у вигляді штрафу, зокрема, за проведення будівельних робіт без дозволу на їх виконання або без затвердженої проектної документації - у розмірі п'ятдесяти відсотків вартості цих робіт.
Статтею 2 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування»встановлено, що справи про правопорушення, передбачені цим Законом, розглядаються Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами.
Відповідно до статті 3 вказаного вище Закону, підставою для розгляду справи про правопорушення у сфері містобудування є протокол, складений уповноваженою на те особою інспекції державного архітектурно-будівельного контролю за результатами перевірки.
Так, 27.10.2008 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в м.Севастополі у відношенні товариства з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” будо складено протокол № 50 про правопорушення у сфері містобудування, яким зафіксовано, що відповідач в порушення вимог Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування», виконує будівельно-монтажні роботи по будівництву 9-ти поверхового громадсько-торгового центру по вул. Фадєєва, 8 без погодження проектно-кошторисної документації та дозволу інспекції ДАБК в м.Севастополі.
Вказаним протоколом запропоновано накласти на товариство з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” штраф в розмірі 50 % вартості виконаних будівельно-монтажних робіт. В протоколі міститься підпис директора товариства з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс”. про ознайомлення з протоколом (арк.с. 24-25).
Згідно з частиною 2 статті 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування», разом з протоколом складається припис про усунення допущених порушень.
27.10.2008 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в м.Севастополі у відношенні товариства з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” було видано припис № 42, відповідно до якого за виконання будівельно-монтажних робіт по будівництву 9-ти поверхового громадсько-торгового центру по вул. Фадєєва, 8 без погодження проектно-кошторисної документації та дозволу інспекції ДАБК в м.Севастополі, відступлення від проекту відносно зазорів між літничними маршами та частковий не захист арматури на монолітних ділянках відповідачеві предписано: надати довідку про вартість виконаних робіт до 10.11.2008 року, зупинити будівельно-монтажні роботи до усунення вказаних порушень. У вказаному приписі також міститься підпис директора товариства з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” Зинченка М.С. про ознайомлення (арк.с. 26-27 ).
Частиною 4 статті 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування» встановлено, що рішення посадової особи інспекції державного архітектурно-будівельного контролю про накладення штрафу оформляється постановою про накладення на підприємство штрафу за правопорушення у сфері містобудування відповідно до цього Закону.
З матеріалів справи вбачається, що 28.11.2008 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в м.Севастополі було винесено постанову № 50 про накладення на товариство з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” штрафу в сумі 26650,00 грн. із вказанням строку сплати -до 01.12.2008 року.
При цьому, розмір штрафу -50 % від вартості виконаних будівельно-монтажних робіт, було визначено виходячи з вартості робіт -53300,00 грн., відповідно до довідки, наданої товариством з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” (а.с.6).
Судом встановлено, що постанова № 50 від 28.11.2008 року відповідачем, відповідно до статті 4 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування», не оскаржувалась.
Згідно з частиною 7 статті 3 Закону України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ і організацій за правопорушення у сфері містобудування», штраф підлягає сплаті підприємством у п'ятнадцятиденний термін з дня його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується у судовому порядку.
Аналогічні вимоги містяться в пунктах 10, 11 Положення «Про порядок накладення штрафів у сфері містобудування», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1995 року № 244.
Відповідач, відповідно до вимог статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, не довів суду факту добровільної оплати накладеного на нього на підставі постанови № 50 від 28.11.2008 року штрафу в розмірі 26650,00 грн.
З матеріалів справи вбачається наявність Листа № 456 від 26.12.2008 року, адресованого товариством з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” Інспекції ДАБК, відповідно до якого відповідач зобов'язується оплатити накладений на нього на підставі постанови № 50 від 28.11.2008 року штраф (арк.с. 5).
В процесі розгляду справи сторонами було заявлено про досягнення мирової угоди стосовно стягнення з товариства з обмеженою від повільністю „Тонус-Плюс” штрафу в розмірі 26650,00 грн. та представлено на затвердження суду текст мирової угоди.
Однак, після роз'яснення судом сторонам у справі наслідків мирової угоди, передбачених частиною 2 статті 80 Господарського процесуального кодексу України, відповідач, відповідно до частини 2 статті 78 Господарського процесуального кодексу України, заявив про визнання позову у повному обсязі та просив суд винести рішення про його задоволення із наданням розстрочки платежу, погодженої з позивачем. Позивач у судовому засідання заявив про погодження з наданням позивачеві розстрочки відповідно до графіку, викладеному в тексті мирової угоди, відповідно до якої штраф в розмірі 26650,00 грн. має бути погашений шляхом щомісячного перерахування суми в сумі 1025,00 грн. протягом 26 місяців з для набрання рішенням законної сили.
На підставі викладених обставин, суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити. Враховуючи згоду позивача, суд також вважає можливим надати відповідачеві розстрочку виконання рішення.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи, що спір виник внаслідок неправильних дій відповідача, суд покладає на нього витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Керуючись статтями 49, 82-85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, суд -
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Тонус-Плюс (99011, місто Севастополь, вулиця Очаківців, 26 кв.1; р/р 26005301000987 СФ ВАТ ВТБ Банк, МФО 384997, ОКПО 30475947) на користь державного бюджету України (Держбюджет Ленінського району, УДК р/р 31110106700007, МФО 824509, ОКПО 24035598, код платежу 21081100) штраф в розмірі 50 % від вартості виконаних робіт в сумі 26650,00 грн.
Розстрочити виконання рішення в сумі 26650,00 грн. на 26 (двадцять шість) місяців.
Стягнення здійснити наступним чином:
Вересень 2009 року - 1025,00грн.
Жовтень 2009 року - 1025,00грн.
Листопад 2009 року - 1025,00грн.
Грудень 2009 року - 1025,00грн.
Січень 2010 року - 1025,00грн.
Лютий 2010 року - 1025,00грн.
Березень 2010 року - 1025,00грн.
Квітень 2010 року - 1025,00грн.
Травень 2010 року - 1025,00грн.
Червень 2010 року - 1025,00грн.
Липень 2010 року - 1025,00грн.
Серпень 2010 року - 1025,00грн.
Вересень 2010 року - 1025,00грн.
Жовтень 2010 року - 1025,00грн.
Листопад 2010 року - 1025,00грн.
Грудень 2010 року - 1025,00грн.
Січень 2011 року - 1025,00грн.
Лютий 2011 року - 1025,00грн.
Березень 2011 року - 1025,00грн.
Квітень 2011 року - 1025,00грн.
Травень 2011 року - 1025,00грн.
Червень 2011 року - 1025,00грн.
Липень 2011 року - 1025,00грн.
Серпень 2011 року - 1025,00грн.
Вересень 2011 року -1025,00грн.
Жовтень 2011 року -1025,00грн.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Тонус-Плюс (99011, місто Севастополь, вулиця Очаківців, 26 кв.1; р/р 26005301000987 СФ ВАТ ВТБ Банк, МФО 384997, ОКПО 30475947) на користь державного бюджету України витрати по сплаті державного мита в розмірі 266,50 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в розмірі 118,00 грн.
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Суддя О.С. Погребняк
Рішення оформлено відповідно до вимог ст. 84 Господарського
процесуального кодексу України і підписано 25.08.2009.
Розсилка:
1. Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у м. Севастополі
(99011, м. Севастополь, вул. Демидова, 13)
2. ТОВ „Тонус Плюс” (99011, м. Севастополь, вул. Очаківців, буд. 26, кв. 1)
3. Справа