Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 109
Іменем України
10.06.2009
Справа №2-4/4051-2009
За позовом - Товариства з обмеженою відповідальністю «Докфарм-Мед», ( м. Сімферополь, вул. Куйбишева-Московьска,60/24)
До відповідача - Кримської республіканської установи «Клінічна лікарня ім.. М.О. Семашка», ( м. Сімферополь, вул. Київська,69)
про визнання частково недійсним рішення.
Суддя І.К. Бєлоглазова
06.08.09р
Від позивача - представник Чалова Ю.О. за дор. від 04.08.09р
Від відповідача - представник Домашенко О.Г. за дор. від 04.05.09р.
10.08.09р
Від позивача - представник Чалова Ю.О. за дор. від 04.08.09р
Від відповідача - представник не з'явився
Суть спору:
Позивач звернувся до Господарського суду АР Крим з позовом, у якому просить суд визнати недійсним частково рішення тендерного комітету Кримської Республіканської установи "Клінічна лікарня ім. М.О. Семашка" від 09.07.2009 р., оформлене протоколом № 82 про затвердження тендерної документації, та рішення тендерного комітету від 15.07.2009 р., оформлене протоколом № 89 про затвердження змін до тендерної документації на закупівлю «Солей», в частині затвердження:
- пункту 20.10 тендерної документації (з урахуванням внесених змін): «Учаснику для участі у торгах необхідно врахувати наступні положення, що відповідно до Постанови КМУ від 24 червня 2009 р.№ 647 Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти - "Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, які визнані такими відповідно до укладених договорів (далі - офіційний представник), а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх офіційних представників.", отже учасники повинні надати документальне підтвердження того, що вони є виробниками товару, що є предметом закупки, або є офіційним представником цього виробника».
- пункту 22.1. тендерної документації (з урахуванням внесених змін): «Учасник повинен також подати документи, які підтверджують, що учасник є виробником товарів, що є предметом закупівлі, або його офіційним представником: виробник має надати реєстраційні посвідчення на лікарські засоби, у яких він зазначений як виробник запропонованих товарів; якщо учасник не є виробником запропонованого товару, йому слід надати копію дистриб'юторської угоди, або інший документ, який підтверджує статус дистриб'ютора по вказаній продукції».
- пункту 15.1.3 тендерної документації: «Замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, коли учасник не надав документального підтвердження того, що він є виробником товарів або його офіційним представником».
Свої вимоги позивач мотивує тим, що його основним напрямком діяльності є роздрібна торгівля фармацевтичними товарами, яка здійснюється на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі від 05.09.2007 р. При цьому господарські відносини позивача з постачальниками та покупцями регулюються договорами про поставку. Оскільки у ТОВ «Докфарм-Мед» відсутні прямі дистрибьюторські угоди з виробниками препаратів він вважає, що обмеження відповідачем участі у торгах виключно безпосередніми виробниками товарів або їх офіційнимі представниками (дилерами, агентами, дистриб'юторами тощо), які визнані такими відповідно до укладених договорів (дистриб'юторської угоди, або іншого документу, який підтверджує статус дистриб'ютора), не відповідає чинним законам: ст. 25, ст. 26, ст. 31 ГК України, ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції», які мають вищу юридичну силу понад підзаконними актами, зокрема Постановою КМУ від 24 червня 2009 р. №647 «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти».
Представник відповідача не визнав позовні вимоги та у судовому засіданні пояснив, що під час проведення процедури закупівлі «Солей» КРУ «КЛ ім. М.О. Семашка» діяло у відповідності до пунктів 6, 61 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, затвердженого Постановою КМУ №921 від 17.10.2008 року (у новій редакції від 19.11.2008 року, затвердженої Постановою КМУ №1017, з урахуванням змін внесених Постановою КМ України від 24.06.2009 р. № 647).
У судовому засіданні оголошувалася перерва до 10.08.09р.
Розглянув матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухав пояснення сторін, суд -
20.07.09 р. КРУ «КЛ ім. М.О. Семашка» розміщене оголошення № 21657 в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» № 29 (365) про державну закупівлю солей (соляних розчинів) на забезпечення потреби лікарні на 2009 рік із застосуванням процедури відкритих торгів.
Протоколом тендерного комітету № 82 від 09.07.09 р. відповідача затверджено тендерну документацію для учасників процедури відкритих торгів на закупівлю солі (соляні розчини).
27.07.09 р. позивач отримав від відповідача тендерну документацію для учасників процедури відкритих торгів на закупівлю солі (соляні розчини).
Згідно пункту 20.10. тендерної документації відповідача Учаснику для участі у торгах необхідно врахувати наступні положення, що відповідно до ч.3 п.6 Положення - «Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється виключно у безпосередніх виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг або їх офіційних представників (дилерів, агентів, дистриб'юторів тощо)», отже учасники повинні надати документальне підтвердження, того, що вони є виробниками товару, що є предметом закупки, або є офіційним представником цього виробника.
У пункті 22.1. цієї тендерної документації відповідач зазначив, що учасник повинен подати як частину тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність усіх товарів, які Учасник пропонує постачати за Договором, вимогам тендерної документації та додатком к неї. Учасник повинен також подати документи, які підтверджують, що учасник є виробником товарів, що є предметом закупівлі, або його офіційним представником: виробник має надати реєстраційні посвідчення на лікарські засоби, у яких він зазначений як виробник запропонованих товарів; якщо учасник не є виробником запропонованого товару, йому слід надати документи, що підтверджують статус дистриб'ютора.
Відсутність документального підтвердження того, що учасник є виробником товарів або його офіційним представником є підставою для відхилення тендерної пропозиції (пункт 15.1.3. тендерної документації).
27.07.09 р. відповідачем також наданий ТОВ «Докфарм-Мед» лист про зміни до тендерної документації для учасників процедури відкритих торгів щодо закупівлі солі (розчини соляні). Рішення про внесення змін до тендерної документації прийняте тендерним комітетом відповідача та оформлене протоколом тендерного комітету № 89 від 15.07.2009 р.
Згідно внесених змін пункт 20.10 тендерної документації викладений у такій редакції: «Учаснику для участі у торгах необхідно врахувати наступні положення, що відповідно до Постанови КМУ від 24 червня 2009 р.№647 Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти - "Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, які визнані такими відповідно до укладених договорів (далі - офіційний представник), а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх офіційних представників", отже учасники повинні надати документальне підтвердження того, що вони є виробниками товару, що є предметом закупки, або є офіційним представником цього виробника».
Крім того, до пункту 22.1. тендерної документації відповідач внес такі зміни: «Учасник повинен подати як частину тендерної пропозиції документи, які підтверджують відповідність усіх товарів, які Учасник пропонує постачати за Договором, вимогам тендерної документації та додатком к неї. Учасник повинен також подати документи, які підтверджують, що учасник є виробником товарів, що є предметом закупівлі, або його офіційним представником: виробник має надати реєстраційні посвідчення на лікарські засоби, у яких він зазначений як виробник запропонованих товарів; якщо учасник не є виробником запропонованого товару, йому слід надати копію дистриб'юторської угоди, або інший документ, який підтверджує статус дистриб'ютора по вказаній продукції».
Позивач просить суд визнати недійсним частково рішення тендерного комітету Кримської Республіканської установи "Клінічна лікарня ім. М.О. Семашка" від 09.07.2009 р., оформлене протоколом № 82 про затвердження тендерної документації, та рішення тендерного комітету від 15.07.2009 р., оформлене протоколом № 89 про затвердження змін до тендерної документації в частині пунктів 20.10., 22.1. та 15.1.3. тендерної документації, зміст яких наведений вище.
Суд вважає, що позовні вимоги ТОВ «Докфарм-Мед» є такими, що підлягають задоволенню, при цьому судом прийняте до уваги наступне.
Згідно ст. 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензія є єдиним документом дозвільного характеру, який дає право на зайняття певним видом господарської діяльності, що відповідно до законодавства підлягає обмеженню.
Пунктом 9 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» виробництво лікарських засобів, оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами віднесені до видів господарської діяльності, які підлягають ліцензуванню.
У статті 19 Закону України «Про лікарські засоби» встановлено, що оптова, роздрібна торгівля лікарськими засобами на території України здійснюється підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності на підставі ліцензії, яка видається в порядку, встановленому законодавством.
Згідно наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами" від 03.03.2009 N 44/27 оптова торгівля лікарськими засобами - діяльність з придбання лікарських засобів у виробників лікарських засобів або інших суб'єктів господарювання, що мають відповідну ліцензію, зберігання та продажу лікарських засобів з аптечних складів (баз) іншим суб'єктам оптової або роздрібної торгівлі лікарськими засобами, які отримали на це відповідні ліцензії, та безпосередньо лікувально-профілактичним закладам і виробникам лікарських засобів; роздрібна торгівля лікарськими засобами - діяльність з придбання, зберігання та продажу готових лікарських засобів через аптеку та її структурні підрозділи (у тому числі ліків, виготовлених в умовах аптеки) безпосередньо громадянам для їх особистого споживання, закладам охорони здоров'я (крім аптечних закладів), а також підприємствам, установам та організаціям без права їх подальшого перепродажу
Право ТОВ «Докфарм-Мед» здійснювати господарську діяльність з роздрібної торгівлі лікарькими засобами підтверджене ліцензією, виданою Державною службою лікарських засобів та виробів медичного призначення 05.09.2007 р. (рішення про видачу ліцензіі № 85).
Відповідно до ч. 1 ст. 25 Господарського кодексу України держава підтримує конкуренцію як змагання між суб'єктами господарювання, що забезпечує завдяки їх власним досягненням здобуття ними певних економічних переваг, внаслідок чого споживачі та суб'єкти господарювання отримують можливість вибору необхідного товару і при цьому окремі суб'єкти господарювання не визначають умов реалізації товару на ринку.
Частиною 2 ст. 25 ГК України встановлено, що органам державної влади і органам місцевого самоврядування, що регулюють відносини у сфері господарювання, забороняється приймати акти або вчиняти дії, що визначають привілейоване становище суб'єктів господарювання тієї чи іншої форми власності, або ставлять у нерівне становище окремі категорії суб'єктів господарювання чи іншим способом порушують правила конкуренції.
Відповідно до ч. 2 ст. 26 ГК України умови та порядок обмеження конкуренції встановлюються законом відповідно до цього Кодексу.
Частиною 3 ст. 18 ГК України визначено, що органам державної влади та органам місцевого самоврядування, їх посадовим особам забороняється приймати акти та вчиняти дії, які усувають конкуренцію або необґрунтовано сприяють окремим конкурентам у підприємницькій діяльності, чи запроваджують обмеження на ринку, не передбачене законодавством; винятки з цього правила можуть бути встановлені законом з метою забезпечення національної безпеки, оборони чи інших загальносуспільних інтересів.
Відповідно до ст. 31 ГК України, дискримінацією суб'єктів господарювання визнається: обмеження прав суб'єктів господарювання щодо придбання та реалізації товарів. Дискримінація суб'єктів господарювання не допускається. Законом можуть бути встановлені винятки з положень цієї статті з метою забезпечення національної безпеки, оборони, загальносуспільних інтересів.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції» антиконкурентними діями органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю, зокрема, визнаються: надання окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання пільг чи інших переваг, які ставлять їх у привілейоване становище стосовно конкурентів, що призводить або може призвести до недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції; дія, внаслідок якої окремим суб'єктам господарювання або групам суб'єктів господарювання створюються несприятливі чи дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами; дія, якою встановлюються не передбачені законами України заборони та обмеження самостійності підприємств, у тому числі щодо придбання чи реалізації товарів. Вчинення антиконкурентних дій органів влади, органів місцевого самоврядування, органів адміністративно-господарського управління та контролю забороняється і тягне за собою відповідальність згідно з законом.
Механізм здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти визначений Положенням про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, затвердженим Постановою КМУ №921 від 17.10.2008 року (у редакції затвердженої Постановою КМУ №1017 від 19.11.2008 року) (надалі - Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти).
Відповідно до п. 2 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти: торги (тендер) - це здійснення конкурентного відбору учасників з метою визначення переможця торгів (тендеру) згідно з процедурами (крім процедури закупівлі в одного учасника), встановленими цим Положенням; тендерна документація - документи, що готуються замовником та безоплатно передаються в установленому порядку особам на відповідний запит для підготовки ними тендерних пропозицій щодо предмета закупівлі або його частини; переможець процедури закупівлі - учасник, тендерна пропозиція якого за результатами оцінки визнана найбільш економічно вигідною та акцептована; договір про закупівлю - договір, який укладається між замовником і учасником за результатами процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари, в тому числі на умовах лізингу, за державні кошти. Пунктом 8 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти встановлено, що закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється за принципами максимальної економії та ефективності; добросовісної конкуренції серед учасників; недискримінації учасників; крім цього передбачено, що замовник не може встановлювати дискримінаційні вимоги до учасників.
Доводи відповідача про те, що під час проведення процедури закупівлі (торгів, тендеру) він керувався пунктами 6, 61 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти судом не приймаються до уваги з огляду на наступне.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 24.06.2009 р. № 647 абзац третій пункту 6 Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти викладений у такій редакції: «Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, які визнані такими відповідно до укладених договорів (далі - офіційний представник), а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх офіційних представників».
Згідно абзацу третього пункту 61 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти у редакції, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 24.06.2009 р. № 647, замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, якщо учасник не подав документального підтвердження того, що він є вітчизняним виробником або його офіційним представником, а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - виробником товарів, виконавцем робіт і надавачем послуг або їх офіційним представником.
Відповідно до ч. 1 ст. 237 ЦК України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє; не є представником особа, яка хоч і діє в чужих інтересах, але від власного імені, а також особа, уповноважена на ведення переговорів щодо можливих у майбутньому правочинів; представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Цивільним кодексом України та Господарським кодексом України не визначені поняття «дилер» та «дистриб'ютор», у зв'язку з чим та відповідно до ст. 8 Цивільного кодексу України, суд вважає за необхідне застосувати аналогію закону для визначення змісту правовідносин, в яких один з суб'єктів господарювання виступає як дилер або дистриб'ютор.
Згідно Закону України «Про захист прав покупців сільськогосподарських машин» дилер - юридична або фізична особа, яка, виконуючи функції продавця, здійснює закупівлю машин для наступного їх продажу і надає послуги з технічного сервісу. Відповідно до ст. 17 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» дилерська діяльність - укладення торговцем цінними паперами цивільно-правових договорів щодо цінних паперів від свого імені та за свій рахунок з метою перепродажу, крім випадків, передбачених законом.
Згідно наказу Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами" від 03.03.2009 N 44/27, дистриб'ютор - це суб'єкт господарювання, який займається оптовою торгівлею лікарськими засобами.
Таким чином, абзац третій пункту 6 та абзац 3 пункту 61 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти обмежують коло суб'єктів господарювання, які мають право здійснювати реалізацію товарів, робіт і послуг за державні кошти, виключно вітчизняними виробниками цих товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг або їх офіційними представниками, дилерами, дистриб'юторами, які визнані такими відповідно до укладених договорів, а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, виробниками товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг - нерезидентами або їх офіційними представниками.
Відповідно до ст. 8 Конституції України, Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.
Господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, Закону України "Про господарські суди", цього Кодексу, інших законодавчих актів України, міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України (ст. 4 Господарсько-процесуального кодексу України).
У ст. 42 Конституції України закріплене право кожного на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, та зазначене, що держава забезпечує захист конкуренції у підприємницькій діяльності. Не допускаються зловживання монопольним становищем на ринку, неправомірне обмеження конкуренції та недобросовісна конкуренція.
Правовий аналіз положень пункту 6 та абзац 3 пункту 61 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти свідчить про те, що нимі встановлені певні правила конкуренції при здійсненні закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти.
Відповідно до ст. 92 Конституції України правила конкуренції визначаються виключно законами України.
Про неправомірність встановлення підзаконним актом - постановою Уряду України правил конкуренції у сфері державних закупівель, які відповідно до пункту 8 частини першої статті 92 Конституції України повинні визначатися виключно законами України, також зазначено в Рішенні Конституціного суду України № 22-рп від 09.10.2008 р. по справі № 1-41/2008 за конституційним поданням Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) Постанови Кабінету Міністрів України „Про закупівлю послуг, пов'язаних з формуванням інформаційно-телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців".
З урахуванням цього суд дійшов висновку про те, що абзац третій пункту 6 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, затвердженого Постановою КМУ № 921 від 17.10.2008 року (у новій редакції, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 24.06.2009 р. № 647) в частині встановлення вимоги про те, що закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, які визнані такими відповідно до укладених договорів (далі - офіційний представник), а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх офіційних представників не відповідає положенням , ч. 3 ст. 18, ч.ч. 1, 2 ст. 25, ч. 2 ст. 26, ч.ч. 1,2 ст. 31 ГК України, ст. 15 Закону України «Про захист економічної конкуренції».
Відповідно до частини другої ст. 4 ГПК України господарський суд не застосовує акти державних та інших органів, якщо ці акти не відповідають законодавству України.
Відповідно до частини другої п.4 ст.4 Цивільного Кодексу України, у випадку, якщо Постанова Кабінету Міністрів суперечить положенням цього Кодексу або іншому закону, застосовуються відповідні положення цього Кодексу або іншого закону. З тих же підстав суд не приймає до уваги доводи відповідача про те, що під час складення тендерної документації він керувався абзацем третім п. 61 Положення про закупівлю товарів, робіт та послуг за державні кошти, затвердженого Постановою КМУ № 921 від 17.10.2008 року (у новій редакції, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 24.06.2009 р. № 647).
Таким чином, суд дійшов висновку про те, що рішення тендерного комітету Кримської Республіканської установи "Клінічна лікарня ім. М.О. Семашка" від 09.07.2009 р. оформлене протоколом № 82 про затвердження тендерної документації, та рішення тендерного комітету від 15.07.2009 р., оформлене протоколом № 89 про затвердження змін до тендерної документації на закупівлю «Солей (соляних розчинів)», в частині затвердження пункту 20.10., пункту 22.1 та пункту 15.1.3. тендерної документації встановлює неправомірне обмеження конкуренції у підприємницькій діяльності, у зв'язку з чим вимоги позивача є обгрунтованими, підтверджуються матералами справи та підлягають задоволенню.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 49, 82-84 ГПК України, суд -
1. Позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Докфарм-Мед» до Кримської республіканської установи «Клінічна лікарня ім.. М.О. Семашка» про визнання частково недійсним рішення, задовольнити.
2. Визнати недійсним частково рішення тендерного комітету Кримської Республіканської установи "Клінічна лікарня ім. М.О. Семашка" від 09.07.2009 р. оформлене протоколом № 82 про затвердження тендерної документації, та рішення тендерного комітету від 15.07.2009 р., оформлене протоколом № 89 про затвердження змін до тендерної документації на закупівлю «Солей (соляних розчинів)», в частині затвердження:
- пункту 20.10 тендерної документації (з урахуванням внесених змін): «Учаснику для участі у торгах необхідно врахувати наступні положення, що відповідно до Постанови КМУ від 24 червня 2009 р.№ 647 Про внесення змін до Положення про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти - "Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється у вітчизняних виробників або їх представників, дилерів, дистриб'юторів, які визнані такими відповідно до укладених договорів (далі - офіційний представник), а у разі, коли товари, роботи і послуги не виробляються (не виконуються, не надаються) на території України, - у виробників товарів, виконавців робіт і надавачів послуг - нерезидентів або їх офіційних представників.", отже учасники повинні надати документальне підтвердження того, що вони є виробниками товару, що є предметом закупки, або є офіційним представником цього виробника».
- пункту 22.1. тендерної документації (з урахуванням внесених змін): «Учасник повинен також подати документи, які підтверджують, що учасник є виробником товарів, що є предметом закупівлі, або його офіційним представником: виробник має надати реєстраційні посвідчення на лікарські засоби, у яких він зазначений як виробник запропонованих товарів; якщо учасник не є виробником запропонованого товару, йому слід надати копію дистриб'юторської угоди, або інший документ, який підтверджує статус дистриб'ютора по вказаній продукції».
- пункту 15.1.3 тендерної документації: «Замовник відхиляє тендерну пропозицію у разі, коли учасник не надав документального підтвердження того, що він є виробником товарів або його офіційним представником».
3. Стягнути з Кримської Республіканської установи "Клінічна лікарня ім. М.О. Семашка" , ( м. Сімферополь, вул. Київська,69 , р/р 35422004001180 в ГУ ДК України в АРК, МФО 824026, ЄДРПОУ 01995373) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Докфарм-Мед» ( м. Сімферополь вул. Куйбишева - Московська, 60/24, р/р 26008000131240 в АКБ «ЧБРР» м. Сімферополя, МФО 384577, ЕДРПОУ 3167554) 85 грн. державного мита, 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Накази видати після набрання рішенням законної сили.
Суддя Господарського суду
Автономної Республіки Крим Білоглазова І.К.