73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
про закриття провадження у справі
"06" березня 2007 р. Справа № 4/47-АП-07
Господарський суд Херсонської області у складі судді Ємленінової З.І. при секретарі секретарі Сокуренко Л.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом: малого приватного підприємства "Світлофор" м. Херсон
до: Херсонської міської Ради м. Херсон
третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - управління комунальної власності виконавчого комітету Херсонської міської ради м.Херсон
про скасування рішення суб'єкту владних повноважень
за участю представників сторін:
від позивача - уповноважена особа Супруненко Г.П.
від відповідача -зав. сектором Копилова А.С.
від 3-ї особи -головний спеціаліст Трибушна Л.В.
Позивач звернувся з позовом про скасування рішення постійної комісії Херсонської міської ради з питань комунальної власності про проведення конкурсу щодо передачі в оренду окремо розташованої будівлі «Дошка пошани»в парку ім.В.І.Леніна по вул. Перекопській в м.Херсоні, посилаючись на те, що спірне рішення не відповідає вимогам чинного законодавства та порушує його права і інтереси.
Він зазначає, що рішення про оголошення конкурсу щодо передачі в оренду будівлі «Дошка пошани», про що здійснено публікацію в газеті «Херсонський вісник»від 23.11.2006року №47 (852), не відповідає вимогам закону, оскільки укладений між позивачем та третьою особою договір оренди від 01.11.2005року №437 на день прийняття спірного рішення є чинним, так як строк його дії продовжено відповідно до вимог ст. 642 ч.2 ЦК України на новий термін.
Ухвалами суду від 27.12.2006 року відкрито провадження у справі та з метою забезпечення позову зупинено дію рішення постійної комісії Херсонської міської ради з питань комунальної власності про проведення конкурсу щодо передачі в оренду окремо розташованої будівлі «Дошка пошани»в парку ім.В.І.Леніна по вул. Перекопській в м.Херсоні до вирішення спору по суті.
Представник відповідача в засідання суду 20.02.2007року не з'явився, надіславши клопотання про відкладення розгляду справи, у зв'язку з чим в засіданні оголошувалася перерва до 06.03.2007 року.
Під час засідання суду позивач вимоги за позовом підтримав в повному обсязі.
Відповідач позовні вимоги не визнає, посилаючись на те, що Херсонська міська Рада не є належним відповідачем по справі, так як рішення, яке є предметом спору, приймалося не міською радою, а постійною комісією з питань комунальної власності, яка створена із числа депутатів міської ради для вивчення та попереднього розгляду і підготовки питань щодо передачі комунального майна в оренду. Зазначені рішення підписуються головою комісії, який представляє комісію у відносинах з іншими організаціями. Рішення постійної комісії не приймаються від імені Ради, яка працює сесійно та носять для міської Ради рекомендаційний характер. Постійна комісія діє відповідно до Положення, затвердженого рішенням міської Ради №4 від 19.05.2006року і не має статусу юридичної особи, а тому не може бути стороною при розгляді в господарському суді спору в порядку адміністративного судочинства.
Третя особа позовних вимог не визнає, надавши відзив на позов в якому посилається на безпідставність та необґрунтованість позовних вимог та спростовує посилання позивача про те, що договір оренди від 01.11.2005 року № 437 на день прийняття спірного рішення був чинним, зазначаючи, що відповідно до листа від 27.11.2006 року відповідачу відмовлено у пролонгації договору та запропоновано взяти участь у конкурсі на оренду будівлі "Дошка пошани".
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов до висновку про те, що провадження у адміністративній справі підлягає закриттю з наступних підстав.
Позивач звернувся з позовом про скасування рішення постійної комісії Херсонської міської ради з питань комунальної власності про проведення конкурсу щодо передачі в оренду окремо розташованої будівлі «Дошка пошани»в парку ім.В.І.Леніна по вул. Перекопській в м.Херсоні, посилаючись на те, що спірне рішення не відповідає вимогам чинного законодавства та порушує його права і інтереси.
Він зазначає, що рішення про оголошення конкурсу щодо передачі в оренду будівлі «Дошка пошани», про що здійснено публікацію в газеті «Херсонський вісник»від 23.11.2006року №47 (852), не відповідає вимогам закону, оскільки укладений між позивачем та третьою особою договір оренди зазначеного майна від 01.11.2005року №437 на день прийняття спірного рішення є чинним, так як строк його дії продовжено відповідно до вимог ст. 642 ч.2 ЦК України на новий термін.
Рішення, яке є предметом спору, позивачем при подачі позовної заяви не надавалося. Не надано його позивачем і в наступні засідання на вимогу суду.
Із наданих відповідачем доказів вбачається, що спірне рішення оформлене протоколом №22 від 21.11.2006 року засідання постійної комісії з питань комунальної власності, додатком №2 якого рекомендовано управлінню комунальної власності надати оголошення щодо проведення конкурсу окремо розташованої споруди «Дошка пошани»на території парку імені В.І.Леніна.
Таким чином позивачем оспорюється рішення, яке приймалося не міською радою, а постійною комісією з питань комунальної власності, яка створена із числа депутатів міської ради для вивчення та попереднього розгляду і підготовки питань щодо передачі комунального майна в оренду. Протокол від 21.11.2006року №22 підписано головою постійної комісії з питань комунальної власності Богдановим В.В., який представляє комісію у відносинах з іншими організаціями. Рішення постійної комісії не прийнято від імені Ради, яка працює сесійно, не є обов'язковим для неї та носить для міської Ради рекомендаційний характер.
Відповідно до Положення про постійні комісії міської Ради 5 скликання, затвердженого рішенням Херсонської міської Ради №4 від 19.05.2006року, постійна комісія обирається радою на строк її повноважень у складі не менше 3 депутатів. Голова постійної комісії обирається міською радою за рекомендацією депутатської фракції чи групи, або фракцій чи груп. Главою 2.4 Положення передбачено, що постійна комісія з питань комунальної власності, серед іншого, попередньо розглядає пропозиції щодо передачі в оренду та продовження строків оренди об'єктів комунальної власності.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданнями адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Компетенція адміністративних судів відповідно до ст. 17 КАС України поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень, дій чи бездіяльності.
Відповідно до ст.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до початку діяльності окружних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до ГПК України 1991року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами КАС України.
Відповідно до ст.1, 21 ГПК України сторонами в господарському процесі можуть бути підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому законом порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності.
В засіданні було встановлено, що спірне рішення Херсонською міською радою не приймалося. Постійна комісія з питань комунальної власності, якою прийнято оспорюваний акт, не має статусу юридичної особи і не може бути стороною при розгляді в господарському суді спору в порядку адміністративного судочинства, тому провадження у справі підлягає закриттю відповідно до ч.1 статті 157 КАС України.
Судом скасовується заборона, накладена з метою забезпечення позову ухвалою від 27.12.2006року.
Керуючись ст.118, ч.1 ст. 157, ст. 165 КАС України, суд -
1.Закрити провадження у адміністративні справі.
2.Скасувати заборону, накладену з метою забезпечення позову ухвалою суду від 27.12.2006 року.
3.Копію ухвали надіслати сторонам.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя З.І. Ємленінова
5екз.