Справа № 3-239/10
Провадження № 3/314/710/2015
25.02.2010 року м. Вільнянськ
25 лютого 2010 року Вільнянський районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Шевченко В.І., при секретарі Якубовській Т.М.,
за участі прокурора Ганзіна І.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про вчинення адміністративного правопорушення відносно
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, заміжньої, працює спеціалістом землевпорядної служби Петро-Михайлівської сільської ради, проживає ІНФОРМАЦІЯ_3
за ст.. 5 ч. 3 п. “г” Закону України “Про боротьбу з корупцією”
Згідно протоколу, складеного Запорізьким міжрайонним прокурором старшим радником юстиції ОСОБА_2 про скоєння ОСОБА_1 адміністративного правопорушення , передбаченого п. “г” ч. 3 ст. 5 Закону “Про боротьбу з корупцією” при слідуючих обставинах.
Розпорядженням № 11 Петро-Михайлівського сільського голови від 09.07.2002 року ОСОБА_1 прийнята на посаду спеціаліста землевпорядної служби 11 категорії.
09.07.2002 року відповідно до вимог Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” ОСОБА_1 прийняла присягу посадової особи місцевого самоврядування.
Відповідно до посадової інструкції спеціаліста землевпорядної служби Петро-Михайлівської сільської ради на ОСОБА_1 покладено обов*язки здійснення підготовки та внесення на розгляд ради пропозицій щодо передачі земельних ділянок комунальної власності у власність громадян, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, дотримання вимог та обмежень, встановлених Законом України “Про боротьбу з корупцією” тощо.
Згідно ст.. 78 Земельного Кодексу України право власності на землю - це право володіти, користуватися і розпоряджатися земельним ділянками. Право власності на землю набувається та реалізується на підставі Конституції, цього Кодексу, а також інших законів, що видаються відповідно до них.
Відповідно до ст.. 116 Земельного Кодексу України громадяни та юридичні особи набувають право власності та право користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади, або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом. Набуття права на землю громадянами та юридичними особами здійснюється шляхом передачі земельних ділянок у власність або надання їх у користування.
Згідно ст.. 120 Земельного Кодексу України, при переході права власності на будівлю і споруди право власності на земельну ділянку, або її частину може переходити на підставі цивільно-правових угод, а право користування - на підставі договору оренди.
Згідно ст.. 121 Земельного Кодексу громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у межах не більше 0,25 га.
Проведеною перевіркою встановлено, що згідно договору дарування від 10.08.1995 року, укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_4, останньому було подаровано житловий будинок, розташований за адресою: Вільнянський район, с. Круглик, вул. Дачна, 9.
На підставі вказаного договору за ОСОБА_4 зареєстровано право власності на житловий будинок в ОП “Запорізьке МБТІ”, за адресою: Вільнянський район, с. Круглик, вул. Дачна, 9. Згідно технічної документації за вищевказаним житловим будинком числиться присадибна ділянка площею 0,3570 га землі.
Влітку 2008 року ОСОБА_4 звернувся до Петро-Михайлівської сільської ради Вільнянського району Запорізької області з проханням надати дозвіл на приватизацію земельної ділянки згідно діючого законодавства.
Вказане клопотання було надане для розгляду та підготовки на сесію землевпоряднику Петро-Михайлівської сільської ради ОСОБА_1, яка підготувала проект рішення сесії Петро-Михайлівської сільської ради, яким ОСОБА_4 було відмовлено у наданні згоди на приватизацію земельної ділянки.
Після цього, 18.05.2009 року до Петро-Михайлівської сільської ради звернувся ОСОБА_5 із заявою про надання дозволу на приватизацію земельної ділянки за адресою: с. Круглик, вул. Дачна, 9 площею 0,4 га для ведення особистого селянського господарства. Після розгляду даного звернення ОСОБА_1 підготувала проект рішення сесії Петро-Михайлівської сільської ради № 20 від 13.08.2009 року “Про надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки для передачі в приватну власність для ведення особистого селянського господарства” розміром 0,4 га, що знаходиться в с. Круглик по вул. Дачній № 9”.
Згідно до паспорту БТІ за ОСОБА_4 на підставі договору дарування, посвідченого Вільнянською держнотконторою 10.08.1995 року № 1900 зареєстровано право власності на житловий будинок за вищевказаною адресою.
Таким чином, спеціаліст землевпорядної служби Петро-Михайлівської сільської ради надала незаконні переваги фізичній особі - ОСОБА_5 під час підготовки і прийнятті рішення сесії Петро-Михайлівської сільської ради № 20 від 13.08.2009 року “Про надання дозволу на виготовлення проекту відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства”, тобто скоїла правопорушення, передбачене п “г” ч. 3 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”.
В судовому засіданні прокурор підтримав складений ним протокол.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 винною себе в скоєнні вказаного правопорушення визнала повністю, пояснивши, що вона дійсно не мала права надавати незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийнятті вказаного вище рішення.
В скоєному щиро кається.
Суд, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, свідка по справі ОСОБА_4 вважає, що в діях землевпорядника Петро-Михайлівської сільської ради присутні ознаки правопорушення, передбаченого п. “г” ч. 3 ст. 5 Закону України “Про боротьбу з корупцією”, згідно якого державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави не має права надавати незаконні переваги фізичним або юридичним особам під час підготовки і прийняття нормативно-правових актів чи рішень.
Вказані дії спеціаліста землевпорядної служби Петро-Михайлівської сільської ради ОСОБА_1 не відповідають вимогам Законів України “Про службу в органах місцевого самоврядування”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, Земельного кодексу України, суперечить нормам поведінки посадових осіб органів місцевого самоврядування та їх присязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.. 8, ст.. 5 ч. 3 п “г” Закону України “Про боротьбу з корупцією”, суд -
ОСОБА_1 піддати адміністративному стягненню у вигляді адміністративного штрафу в розмірі 225 гривен.
Постанова підлягає оскарженню в 10-ти денний строк в Запорізький апеляційний суд.
Суддя : В.І.Шевченко
25.02.2010