Справа № 308/22245/13-п
Провадження № 3/308/137/14
14 січня 2014 року м.Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Сарай А.І., з участю представника особи відносно якої складено протокол про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення вчинене
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянином України, мешканцем м. Ужгород, вул. Минайська, 23/41, директором ТОВ «ВАГО»,
передбачене ч. 1 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
З протоколу про адміністративне правопорушення № 56 від 28.11.2013 р. вбачається, що ОСОБА_2, будучи директором ТОВ «ВАГО», допустив несвоєчасне подання платіжних доручень до сплати податку на додану вартість по декларації за 09/2013 р., чим порушив п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України та вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Під час розгляду справи представник ОСОБА_2 - ОСОБА_1 просив закрити провадженню у справі щодо ОСОБА_2 у зв'язку з відсутністю у його діях складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП. Пояснив, що подавши податкову декларацію з ПДВ за вересень 2013-го року, ТОВ «ВАГО» вчасно 30.10.2013 р. сплатило узгоджене податкове зобов'язання в сумі 42905 грн, про що свідчать платіжні доручення № 123 та № 125 від 30.10.2013 р. У вказаних платіжних дорученнях товариство помилково зазначило код отримувача та рахунок бюджету м. Ужгород, замість Ужгородського району. Допущена помилка не спричинила настання будь-яких негативних наслідків або збитків Державного бюджету України.
Розглянувши матеріали справи, вважаю, що провадження в даній справі слід закрити за відсутністю у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП виходячи з наступного.
Частиною 1 ст. 163-2 КУпАП України передбачено, що адміністративна відповідальність настає за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов'язкових платежів).
З матеріалів справи вбачається, що Ужгородською ОДПІ ГУ Міндоходів у Закарпатській області було проведено камеральну перевірку даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість - ТОВ «ВАГО», директором якого є ОСОБА_2 ОСОБА_3 перевірки від 28.11.2013 р. встановлено, що ОСОБА_2 допустив несвоєчасну сплату узгодженої суми податкових зобов'язань з ПДВ у сумі 42817.8 грн., нарахованої згідно декларації від 21.10.2013 р., а саме із затримкою на 1 календарний день (дата нарахування - 30.10.2013 р., дата сплати - 31.10.2013 р.), чим порушив п. 57.1 ст. 57, п. 54. 3 ст. 54 Податкового кодексу України.
Платіжними дорученнями №№ 123, 125 від 30.10.2013 р. стверджено, що ТОВ «ВАГО» сплатило узгоджене податкове зобов'язання з ПДВ у сумі 30868 грн. та 12037 грн. відповідно, на рахунок отримувача - бюджет м. Ужгорода. 31.10.2013 р. директор ТОВ «ВАГО» ОСОБА_2 звернувся із заявою до начальника ДПІ у м. Ужгороді ГУ Міндоходів у Закарпатській області про зарахування помилково перерахованих коштів в сумі 30868 грн. та 12037 грн. згідно платіжних доручень № 123 та № 125 від 30.10.2013 р. на рахунок отримувача УК в Ужгородському районі.
У відповідності до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Пунктами 203.1, 203.2 ст. 203 Податкового кодексу України встановлено, що податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Згідно п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 9.3 Податкового кодексу України зарахування загальнодержавних податків та зборів до державного і місцевих бюджетів здійснюється відповідно до Бюджетного кодексу України.
Частиною 4 ст. 45. Бюджетного кодексу України передбачено, що податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету зараховуються безпосередньо на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету. Згідно ч. 5 цієї ж статті Бюджетного кодексу України податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.
Відповідно до ч. 5 ст. 78 БК України податки і збори (обов'язкові платежі) та інші доходи місцевого бюджету визнаються зарахованими до місцевого бюджету з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок і не можуть акумулюватися на рахунках органів, що контролюють справляння надходжень бюджету.
У відповідності до ст. 1 Положення про єдиний казначейський рахунок, затвердженого наказом Державного казначейства України 26.06.2002 р. № 122 (у редакції наказу від 30.11.2010 № 449), єдиний казначейський рахунок - це консолідований рахунок, відкритий Державному казначейству України в Національному банку України для обліку коштів та здійснення розрахунків у системі електронних платежів Національного банку України. Пунктом 2.1. Положення передбачено, що ЄКР консолідує кошти державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством. Згідно п. 2.2. Положення ЄКР, відкритий на балансі Державного казначейства України, об'єднує кошти субрахунків, що відкриті на балансі Головних управлінь Державного казначейства України. Відповідно до п. 2.3. на субрахунках ЄКР ведеться аналітичний облік коштів державного та місцевих бюджетів, фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, коштів інших клієнтів, обслуговування яких здійснюється органами Державного казначейства України та регламентується законодавством.
Враховуючи наведене, приходжу до висновку, що сплата коштів до бюджету за самостійно узгодженим директором ТОВ «ВАГО» ОСОБА_2 податковим зобов'язанням була здійснена своєчасно, кошти за призначенням ПДВ фактично надійшли до бюджету, а помилкове зазначення коду та рахунку бюджету не призвело до ненадходження коштів на єдиний казначейський рахунок та до відповідного бюджету. Тому, провадження у справі слід закрити за відсутністю у діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 247 п. 1, 251, 252, 283 КУпАП,
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити за відсутність у його діях складу адміністративного правопорушення, на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено протест прокурора до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_3