Справа 305/1462/15-а
Провадження по справі 2-а/305/54/15
Номер рядка 101
про відкриття провадження у адміністративній справі
та призначення справи до судового розгляду
13.08.2015 року. м. Рахів
Суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Бліщ О.Б. розглянувши матеріали адміністративного позову Управління праці та соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області до Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції в Закарпатській області про скасування постанов про накладення штрафу,-
Управління праці та соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області, звернувшись з адміністративним позовом до суду, просить скасувати постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області: від 17 липня 2015 року про накладення штрафу на управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 680 гривень; від 23 липня 2015 року про накладення штрафу на управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 1360 гривень; від 17 липня 2015 року про стягнення судового збору з управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 2020 гривень;
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В адміністративному позові Управлінням праці та соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області ставляться вимоги, щодо визнання поважними причин пропуску строку і поновлення їхніх прав на звернення до суду, оскільки постанова про накладення штрафу у розмірі 680 гривень від 17.07.2015 року відповідно до відмітки вхідної документації надійшла до відділу 20 липня 2015 року об 21.40 годині. При цьому позивачем не зазначено про те, коли вони дізналися про постанову від 17 липня 2015 року про стягнення судового збору з управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 2020 гривень.
Враховуючи те, що позивач звернувся до суду з позовом 03 серпня 2015 року, знаходжу, що вони пропустили десятиденний строк для звернення до адміністративного суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів для оскарження постанов головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 17 липня 2015 року: про накладення штрафу на управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 680 гривень та про стягнення судового збору з управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 2020 гривень.
Таким чином, знаходжу, що адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду в частині позовних вимог про скасування постанов головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 17 липня 2015 року: про накладення штрафу на управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 680 гривень та про стягнення судового збору з управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 2020 гривень.
В іншій частині позовна заява подана з додержанням вимог ст.ст.104-107, 181 КАС України, підсудна та підвідомча даному суду. Підстав для залишення позовної заяви без руху, без розгляду, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження, немає.
У відповідності до ст. 110 ч.2 п.4 КАС України суд вважає призначити справу до розгляду по суті без проведення попереднього судового засідання.
Керуючись ст.ст. 17, 18, 23, 99, 100, 107, 181 КАС України, -
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Рахівської районної державної адміністрації Закарпатської області:
- про скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 17 липня 2015 року про накладення штрафу на управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 680 гривень - залишити без розгляду;
- про скасування постанови головного державного виконавця відділу примусового виконання рішень УДВС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області від 17 липня 2015 року про стягнення судового збору з управління праці та СЗН Рахівської РДА в розмірі 2020 гривень - залишити без розгляду.
В іншій частині позовних вимог відкрити провадження в адміністративній справі.
Призначити справу до судового розгляду на 11:20 год. 19.08.2015 року.
Зобов'язати відповідача у разі заперечення проти позову надати до суду у строк до 19 серпня 2015 року всі матеріали, що були або мали бути взяті ними до уваги при прийнятті рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі, разом з витягом про їхні процесуальні права та обов'язки.
Надіслати відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала в частині залишення позовної заяви без розгляду та щодо недотримання правил підсудності може бути оскаржена до Львівського адміністративного апеляційного суду через Рахівський районний суд протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали, в іншій її частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Рахівського районного суду: Бліщ О.Б.
про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі (стаття 49 КАС України)
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Права та обов'язки сторін (стаття 51 КАС України)
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.