Справа № 301/2933/14-а
"17" грудня 2014 р. м. Іршава
Іршавський районний суд Закарпатської області
в складі головуючого Маркович І.І.,
при секретарі Чеботарьовій Г.М.
за участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача Гозди Е.Д.
розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі суду м. Іршава адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі про зобов'язання проведення перерахунку пенсії, -
Позивач ОСОБА_1 27.11. 2014 року звернулася до суду з даною позовною заявою, посилаючись на те, що вона з 07.10. 2014 року одержує призначену Управлінням ПФУ в Іршавському районі пенсію за віком за Законом України «Про державну службу» у зв'язку із скороченням штату працівників з підстав, визначених п.1 ч.1 ст. 40 КЗпП України. 29.10. 2014 року вона звернулася із заявою про надання роз'яснень про суми виплат, які враховані при обчисленні їй пенсії, як державному службовцю. 05.11. 2014 року за № 13-г/03 отримала відповідь про те, що при обчисленні пенсії їй не враховано сумі інших виплат, зокрема матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на соціально-побутові потреби, просить визнати дії УПФ України в Іршавському районі незаконними та зобов'язати відповідача провести їй перерахунок пенсії починаючи з 07.10. 2014 року із застосуванням сум інших виплат, куди ввійшли матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на соціально побутові потреби.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, з мотивів, що викладені в позовній заяві, просить позов задовольнити.
Представник відповідача Гозда Е.Д. в судовому засіданні позовні вимоги не визнала та пояснила, що врахування матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на соціально побутові потреби не передбачено законодавством.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши повно і всебічно обставини, на які сторона посилалася, як на підставу своїх вимог, оцінивши докази сторони на ствердження цих обставин в їх сукупності, суд вважає позов задовольнити, виходячи наступного.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної вдали к органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктами 5-6 Порядку подання та оформлення документів для призначення пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року №22-1 визначено, що пенсія призначається з дня звернення з відповідною заявою до органів пенсійного фонду.
Як встановлено в судовому засіданні, позивачка ОСОБА_1 з 07.10. 2014 року одержує призначену Управлінням ПФУ в Іршавському районі пенсію за віком за Законом України «Про державну службу» у зв'язку із скороченням штату працівників з підстав, визначених п.1 ч.1 ст. 40 КЗпП України. 29.10. 2014 року позивачка звернулася із заявою про надання роз'яснень про суми виплат, які враховані при обчисленні їй пенсії, як державному службовцю (а.с.12). 05.11. 2014 року за № 13-г/03 отримала відповідь про те, що при обчисленні пенсії їй не враховано сумі інших виплат, зокрема матеріальна допомога на оздоровлення та допомога на соціально-побутові потреби (а.с.13)
Згідно частини другої статті 33 Закону № 3723-ХІІ заробітна плата державних службовців складається з посадового окладу, премій, доплат за ранг, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Згідно частини шостої статті 33 Закону № 3723-ІІ державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплат і за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Відповідно до ч.1 ст. 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах: 1, (крім абзацу 7), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, в тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
З цього слідує, що єдиний соціальний внесок державного службовця сплачується з основної та додаткової заробітної плати державного службовця, тому при нарахуванні пенсії державного службовця відповідач повинен зарахувати всі види доходів, з яких державним службовцем сплачено єдиний соціальний внесок.
За таких обставин, суд вважає адміністративний позов доведеним і таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись статтею 19 Конституції України, ст. ст. 32, 33, 37 ЗУ «Про державну службу», ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ст. ст. 6, 7, 11, 17,69-71.79.86. 159-163, 167 КАС України,-
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі протиправними.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі провести перерахунок пенсії ОСОБА_1, починаючи з 07.10. 2014 року із врахуванням сум інших виплат, куди ввійшли матеріальна допомога на оздоровлення та матеріальна допомога на соціально - побутові потреби.
Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 73,08 гривень.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її проголошення, а відповідачем у той же строк з дня отримання її копії, шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського адміністративного апеляційного суду через Іршавський районний суд.
Суддя: І. І. Маркович