Справа № 464/3010/15-к
пр.№ 1-кс/464/853/15
10.04.2015 року Слідчий суддя Сихівського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , з участю слідчого з ОВС першого відділу КР СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 , розглянувши клопотання останнього про тимчасовий доступ до речей і документів,-
слідчий з ОВС першого відділу КР СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 , у зв”язку із досудовим розслідуванням матеріалів кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №3201514000000001 від 06.01.2015року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, звернувся до суду з клопотанням, погодженим із заступником начальника відділу управління нагляду прокуратури Львівської області ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомлення з ними та їх вилучення, а саме до оригіналів актів списання та знищення державних пробірних клейм, актів списання та знищення державних пробірних клейм в електронному форматі, актів відбору державних пробірних клейм для знищення, та актів розкриття гофти з державними пробірними клеймами, що знаходяться у володінні (приміщенні) ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
В обґрунтування покликається на те, що службові особи ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за період з 01.10.2012 по 31.12.2013, при проведенні фінансово-господарської діяльності, ухилились від сплати податків на загальну суму 19 270 563, 36 грн. Крім цього, встановлено, що операції з виготовлення ювелірних виробів з металу замовника, проведені в бухгалтерському та податковому обліку, як надання побутових послуг. Суми наданих підприємством побутових послуг включені до складу доходів та податкового зобов'язання з ПДВ та відображені в податкових деклараціях за відповідні періоди. Відповідно до документів по тавруванню продукції, встановлено, що таврування ювелірних виробів, замовлених фізичними особами, не проводилось підприємством в період від дати оформлення замовлення з фізичними особами на виготовлення ювелірного виробу та дати розрахунку та видачі замовлень фізичним особам.
Проте перевіркою встановлено, що операції з виготовлення ювелірних виробів з металів замовника є операціями обміну брухту дорогоцінних металів на раніше виготовлені готові ювелірні вироби, які підлягають оподаткуванню податком на додану вартість в повній вартості готового виробу, а саме включають вартість металу замовника та вартість побутових послуг. Замовлені фізичними особами-замовниками ювелірні вироби, не виготовлялись з матеріалу замовника, а реалізовувались із залишків готової продукції, яка була раніше виготовлена та обліковувалась на залишках готової продукції.
Крім цього, при отриманні доходів від продажу фізичною особою брухту чорних та/або дорогоцінних металів особа, яка його закуповує, вважається податковим агентом, який зобов'язаний своєчасно та повністю нарахувати, утримувати та сплачувати до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податків та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.
Досудовим слідством встановлено, що ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » податок з доходів фізичних осіб не утримано при проведені розрахунків із фізичними особами-замовниками та не перераховано до бюджету під час виплати оподаткованого доходу.
В ході проведення даних операцій ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виписував квитанції замовлення та квитанції видачі готового ювелірного виробу, які підписувались приймальниками дорогоцінних металів та сировини та фізичними особами замовниками.
В ході досудового розслідування встановлено, що Постановою КМУ №1080 від 03.10.2012, суб'єктам підприємницької діяльності, серед яких є ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що виготовляють ювелірні та побутові вироби з дорогоцінних металів і скасовано право на клеймування виробів власного виробництва державним пробірним клеймом.
10.03.2015 за №3232/13-01-09-20-16 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 скеровано вимогу в порядку ст.ст.92, 93 КПК України, для отримання інформації коли ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » знищило власні клейма відповідно до вимог вищезазначеної постанови та згідно отриманої відповіді останній передав до ІНФОРМАЦІЯ_2 клейма для комісійного знищення елементів їх робочої поверхні 31.01.2014.
Крім цього 17.03.2015 за №3601/13-01-09-20-16 на адресу ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » скеровано вимогу в порядку ст.ст.92, 93 КПК України, для отримання інформації та копій підтверджуючих документів щодо знищення державних пробірних клейм, однак даних документів не було надано.
З метою з'ясування фактичної господарської діяльності ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), достовірності відображення даних діяльності в бухгалтерському та податковому обліку, повноти, всебічності та об'єктивності досудового слідства, а також враховуючи, що первинні документи мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні та прийняття законного рішення просить клопотання задоволити.
У суді слідчий ОСОБА_3 клопотання підтримала.
Заслухавши думку слідчого, перевіривши надані матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.
Згідно з ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
На підставі вищенаведеного, слідчий суддя вважає, що внесене слідчим ОСОБА_3 клопотання відповідає вимогам ст.160 КПК України, ним доведено, що вказані документи, які можуть перебувати у володінні ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », самі по собі мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а саме можуть сприяти розкриттю кримінального правопорушення та мати доказове значення у справі, іншим шляхом отримати, вказану слідчим у клопотанні інформацію, не можливо, а тому, з доводів, викладених останнім у клопотанні та в суді, вбачаються передбачені ч.5 ст. 163 КПК України підстави до задоволення клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та їх вилучення, оскільки таке необхідне для досягнення мети отримання доступу до інформації, вказаної слідчим у клопотанні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 159-164, 166, 309, 369-372, 532 КПК України, слідчий суддя,-
клопотання слідчого з ОВС першого відділу КР СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів задоволити.
Надати слідчому з ОВС першого відділу КР СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_3 , або старшому слідчому СУ ФР ГУ ДФС у Львівській області ОСОБА_5 тимчасовий доступ до документів, з можливістю ознайомлення з ними та їх вилучення, а саме до оригіналів актів списання та знищення державних пробірних клейм, актів списання та знищення державних пробірних клейм в електронному форматі, актів відбору державних пробірних клейм для знищення, та актів розкриття гофти з державними пробірними клеймами, що знаходяться у володінні (приміщенні) ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Роз'яснити представнику ДП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1