Рішення від 08.09.2009 по справі 5/151-09

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

08 вересня 2009 р. Справа 5/151-09

за позовом:Військового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави - Міністерства оборони України в особі Державного підприємства "Львівське будівельно-монтажне управління", м. Львів

до: Приватного малого науково-вроваджувального інноваційного підприємства "Струм", с. Бохоники Вінницького р-ну ВІнницької області

про стягнення 211098,10 грн. заборгованості

Головуючий суддя

Cекретар судового засідання

Представники

прокуратури Вінницької області - Березюк О.Г.

позивача : Фрусенко А.О., довіреність № 17 від 28.0409 р.

СУТЬ СПОРУ:

На розгляд господарського суду ВІнницької області подано позовну заяву ВІйськового прокурора Львівського гарнізону в інтересах держави - Міністерства оборони України в особі Державного підприємства "Львівське будівельно-монтажне управління", м. Львів до Приватного малого науково-впроваджувального інноваційного підприємства "Струм", с. Бохоники ВІнницького р-ну ВІнницької області про стягнення 211098-10 грн.

В позовній заяві прокурор посилається на такі обставини.

Відповідно до розділу IX Декларації «Про державний суверенітет України»та ст.17 Конституції України, як незалежна та суверенна держава Україна для захисту свого суверенітету,територіальної цілісності і недоторканості будує Збройні Сили україни, оскільки відповідно до ст. 1 Закону України «Про Збройні Сили України», вони є військовим формуванням на яке покладається оборона України,захист її суверенітету територіальної цілісності та недоторканості.

Ст. 13 Закону України «Про оборону України» від 06 грудня 1991 року визначає, що Збройні Сили України - це військова державна структура, яка організаційно складається з військових об»єднань, з»єднань, частин, підрозділів, військових установ і навчальних закладів, а ст.15 Закону України «Про Збройні Сили України»визначає, що фінансування Збройних Сил України здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України.

Безпосереднє керівництво Збройними Силами України здійснює Міністерство оборони,яке відповідно до ст. З вказаного Закону, Указу Президента України № 888/97 від 21.08.1997 року «Про затвердження Положення про Міністерство оборони України»є центральним органом виконавчої влади і військового управління,що забезпечує проведення в життя державної політики у сфері оборони держави та військового будівництва керівництво

Збройними Силами України, їх мобілізаційну і бойову готовність та підготовку до виконання покладених завдань і в процесі їх виконання взаємодіє з іншими центральними і місцевими органами виконавчої влади.

Відповідно до п. 18.20 вище зазначеного Положення МО України утворює, реорганізує, ліквідує у встановленому порядку підприємства, установи, організації, контролює їх діяльність та керує економічною і фінансовою роботою ЗС України.

Державні підприємства,установи,організації МО України є складовою Збройних Сил України.Основні фонди обігові кошти установ є державною власністю, належать до сфери управління МО України. Керівник підприємства несе повну відповідальність за стан та діяльність підприємства, ефективне використання закріпленого за управлінням державного майна, витрачання грошових коштів контроль за виконанням договірних зобов»язань.

Засновником ДП «Львівське будівельно-монтажне управління»є Міністерство оборони України.

Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України та п.2 ст.5 Закону України «Про прокуратуру»на прокуратуру України покладається представництво інтересів держави у суді у випадках визначених законом.

Відповідно до п. 2 ст.20 Закону України «Про прокуратуру»при здійсненні прокурорського нагляду за додержанням і застосуванням законів прокурор має право звернутися до суду із заявами про захист прав і законних інтересів держави.

12 березня 2007 року між приватним малим науково-впроваджувальним інноваційним підприємством «Струм», відповідачем по справі, та Державним підприємством «Львівське будівельно-монтажне управління», позивачем по справі, було укладено договір субпідряду № 26/РР-05/ГО на виконання будівельно-монтажних робіт з будівництва (реконструкції) об»єктів міжнародного автомобільного пункту пропуску через державний кордон України «Рава-Руська».

Позивач, згідно укладеного Договору, взяті на себе зобов»язання щодо виконання будівельно-монтажних робіт виконав в повному об»ємі, що засвідчено актами виконаних робіт (п.2.3 Договору).

У відповідності до п. 2.3 Договору проміжні платежі проводяться Генпідрядником, відповідачем по справі, за фактично виконані об»єми робіт відповідно до підписаних Сторонами актів виконаних робіт (КВ-3) вартість яких включена до проміжного сертифікату без врахування ПДВ, протягом 10 (десяти) банківських днів з дня надходження коштів сертифікату на розрахунковий рахунок Генпідрядника проміжних платежів Субпідряднику утримуватиметься Генпідрядником сума в розмірі ІО відсотків від суми платежу як гарантія того, що субпідрядник виконає свої зобов»язання протягом гарантійного періоду.Загальна сума, що утримана, повертається Субпідряднику протягом 365 календарних днів з дати кінцевого приймання комплексу будівництва. Згідно акту приймання виконаних робіт №1/06 від 01 червня 2007 року позивач виконав роботи на суму 123 900 ,96 грн.,сума яка утримувалася відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 12390,10 грн. Згідно акту приймання виконаних робіт №2/06 від 19 червня 2007 р., позивач виконав роботи на суму 555 775,06грн., сума яка утримувалась відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 55 577,51 грн. Згідно акту приймання виконаних робіт №1/07 від 01 липня 2007 р., позивач виконав роботи на суму 548780,21грн., сума яка утримувалась відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 54 878,02 грн. Згідно акту приймання виконаних робіт №2/07 від 05 липня 2007 р позивач виконав роботу на суму 33495,16 грн., сума яка

утримувалась відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 3349,52 грн. Згідно акту приймання виконаних робіт №1/08 від 1 серпня 2007 р., позивач виконав роботи на суму 168989,06 грн., сума яка утримувалась відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 16898,91 грн. Згідно акту приймання виконаних робіт №1/09 від 01 вересня 2007 р., позивач виконав роботи на суму 492811,22 грн.,сума яка утримувалася відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 49281,12 грн. Згідно акту приймаання виконаних робіт №2/09 від 01 вересня 2007 р.,позивач виконав роботи на суму 57935,47грн.,сума яка утримувалась відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 5793,60 грн. Згідно акту приймання виконаних робіт №2/10 від 01 жовтня 2007 р.,позивач виконав роботи на суму 38516,22 грн.,сума яка утримувалась відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 3851,62 грн. Згідно акту приймання виконаних робіт №1/10 від 01 жовтня 2007 р., позивач виконав роботи на суму 90777,16 грн., сума яка утримувалася відповідачем від оплати на гарантійний термін склала 9077,70 грн. Загальна сума утриманих (невиплачених) коштів позивачу відповідачем за виконані роботи склала 211098,10 грн. Кінцеве приймання комплексу будівництва проведене 01 січня 2009 року. Однак станом на дату подачі даного позову до суду відповідач в порушення п.2.3 Договору остаточного розрахунку з позивачем щодо перерахування 211098,10 грн.,за виконані будівельні роботи не провів. Відповідно до ст.193 ГК України суб»єкти господарювання повинні виконувати господарські зобов»язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов»язання - відповідно до вимог,що у певних умовах звичайно ставляться. Відловідно до вимог ст.ст. 526, 527 ЦК України зобов»язання повинні виконуватись належним чином і у встановлений строк. Недоотримання ДП МО України «Львівське будівельно-монтажне управління»зазначених в даній позовній заяві коштів призвело до зменшення дохідної частини бюджету,чим порушено інтереси держави.

Представник відповідача двідчі до суду не з"явився, хоч ухвала про призначення засідання направлена сторонам належним чином. А тому відповідно до ст. 75 ГПК України, спір розглянуто за наявними в справі доказами.

Відповідач в відзиві позовні вимоги не визнав, посилаючись на договір про відступлення права вимоги від 02.07.08 р.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, прокуратури, оцінивши докази, суд вбачає, що позовна заява подана обгрунтовано.

За загальними правилами судового процесу кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень (ст. 33 ГПК України).

Виходячи з положень ст.ст. 1, 21 ГПК України відповідачем у справі має бути особа, яка порушує або оспорює права та охоронювані законом інтереси позивача.

Господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об"єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Вимоги прокурора та позивача грунтуються на договорі субпідряду, актах виконаних робіт, сертифікатах, акту прийняття комплексу в експлуатацію.

Посилання відповідача на договір відступлення права вимоги безпідставне. позивач будь-яких договорів відступлення права вимоги не підписував.

В судовому засіданні за згодою позивача, представника прокуратури, відповідно до ст. 85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Керуючись ст. 1,2,3,12,18-22,28,33,43,49,69,75,80-1,82-85 ГПК України, ст. 509,526,527,530 ЦК України, ст. 193,216 ГК України суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовільнити.

Стягнути з Приватного малого науково-впроваджувального іннованційного підприємства "Струм" (21008 с. Бохоники Вінницького р-ну ВІнницької області вул. Пирогова, 151-ж, р/р 26001300000152 в ВФ АКБ "Форум" МФО 302816 ЗКПО 13306137) на користь Державного підприємства "Львівське будівельно-монтажне управління" (79059 м. Львів вул. Творча, 11, р/р 26002202868100 в ПЛУ АКІБ "УкрсСиббанк" МФО 351005 ЗКПО 08420865) 211098-10 грн. основного боргу.

Видати наказ.

Стягнути з Приватного малого науково-впроваджувального іннованційного підприємства "Струм" (21008 с. Бохоники Вінницького р-ну ВІнницької області вул. Пирогова, 151-ж, р/р 26001300000152 в ВФ АКБ "Форум" МФО 302816 ЗКПО 13306137) до державного бюджету (одержувач: Держбюджет м. ВІнниця банк ГУ ДКУ у ВІнницькій області МФО 802015 ЗКПО 34701167 р/р 31114095700002 код бюджетної класифікації 22090200) 2110-98 грн. державного мита.

Видати наказ.

Стягнути з Приватного малого науково-впроваджувального іннованційного підприємства "Струм" (21008 с. Бохоники Вінницького р-ну ВІнницької області вул. Пирогова, 151-ж, р/р 26001300000152 в ВФ АКБ "Форум" МФО 302816 ЗКПО 13306137) до державного бюджету (код бюджтеної класифікації 22050000 р/р 31217259700002 в ГУ ДКУ у ВІнницькій області МФО 802015 код ЕДРПОУ 34701167) 315 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Видати наказ.

Суддя

Повний текст рішення суду оформлено і підписано відповідно до вимог ст.84 ГПК України 14 вересня 2009 р.

віддрук. 4 прим.:

1 - до справи

2 - ВІйськовий прокурор Львівського гарнізону - 79008 м. Львів вул. Соборна, 7

3 - ДП "Львівське будівельно-монтажне управління" - 79059 м. Львів вул. Творча, 11

4 - ПМНВІП "Струм" - 21008 с. Бохоники Вінницького р-ну Вінницької області вул. Пирогова, 151 ж