Рішення від 03.09.2009 по справі 11/1034

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "03" вересня 2009 р. Справа № 11/1034

Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого судді

судді Маріщенко Л.О.

судді

за участю представників сторін

від позивача Обєщенко С.М. - дов. №06-25-15/6749 від 03.09.2009р., Накорьонок Р.В.- дов. №06-25-15/6752 від 03.09.2009р.

від відповідача 1 Сідоров Б.П. - дов. №10 від 27.07.2009р.

від відповідача 2 Ігнатевич Н.В. - дов. від 01.01.2009р.

Розглянувши справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області (м. Житомир)

до 1) Головного управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА (м. Житомир)

2) ВПФ "Житомирліфт-1" (м. Новоград-Волинський)

про стягнення безпідставно одержаних коштів в сумі 9362,00 грн.

Позивачем подано позов про визнання коштів в сумі 99362,00 грн.,наданих Головним управлінням ЖКГ та енергозбереження Житомирської ОДА та одержані ВПФ "Житомирліфт-1" з порушенням чинного законодавства та стягнення коштів в сумі 9362,00 грн. в дохід державного бюджету України.

В судовому засіданні представники позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі з підстав заявлених в позовній заяві.

Представник другого відповідача надав відзив по справі, згідно якого позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Перший відповідач надав відзив, відповідно до якого позовні вимоги в частині визнання коштів наданих з порушенням чинного законодавства заперечив, як заявлені безпідставно.

Дослідивши в сукупності матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд,-

ВСТАНОВИВ:

В ході проведення планової ревізії фінансово-господарського діяльності Головного управління житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА, контрольно-ревізійним управлінням в Житомирській області виявлено фінансові порушення, а саме завищення підрядником - ВПФ "Житомирліфт-1" вартості виконаних робіт, в сумі 9362,00 грн. (Акт ревізії фінансово-господарської діяльності в Головному управлінні житлово-комунального господарства та енергозбереження Житомирської ОДА за період з 01.10.2006р. по завершений період 2008 року).

Позивач зазначає, що акти виконаних робіт, за грудень 2007 року по капітальному ремонту ліфтів в житлових будинках включені матеріали за вартістю, що перевищує їх вартість за даними бухгалтерського обліку на суму 5678,00 грн. та в розрахунку загально виробничих витрат завищено розмір відрахувань до пенсійного фонду на суму 2748,00 грн., та як наслідок завищено суму єдиного податку на 936,00 грн., що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 9362,00 грн., які оплачені за рахунок коштів державного бюджету.

На думку позивача, відповідачами було порушено вимоги п.п. 3.3.10.1, 4.2.1.2 "Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000".

На підставі даного Акту позивачем було видано вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією.

Однак, як вбачається з позовної заяви, відповідачі на даний час грошові кошти до державного бюджету не повернули.

Другий відповідач позовні вимоги визнав, надав письмовий відзив.

Перший відповідач позовні вимоги заперечив частково, зокрема не визнав вимоги щодо виділення зайвих коштів з порушенням чинного законодавства.

Згідно ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини на які посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Оцінивши в сукупності матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд задовольняє позовні вимоги в частковому обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу України" від 26.01.93р. (далі - Закон) головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Контрольно-ревізійні управління в областях здійснюють контроль за усуненням недоліків і порушень, виявлених під час проведення державного фінансового контролю (п.5 ст.8 Закону).

Пунктом 10 ст.10 вищезазначеного Закону контрольно-ревізійним управлінням в областях надано право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів та проводити у суб'єктів господарювання, які мали правові відносини з підконтрольною установою, зустрічні звірки з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з'ясування їх реальності та повноти відображення в обліку підконтрольної установи (п.12 ст. 10 Закону).

З матеріалів справи вбачається, що акти виконаних робіт, за грудень 2007 року по капітальному ремонту ліфтів в житлових будинках по вул. Шевченка, 41 та 49, вул.К.Маркса, 13, вул. Ю.Ковальського, 1, вул. Пушкіна, 5, 9 включені матеріали за вартістю, що перевищує їх вартість за даними бухгалтерського обліку на суму 5678,00 грн. та в розрахунку загально виробничих витрат завищено розмір відрахувань до пенсійного фонду на суму 2748,00 грн., та як наслідок завищено суму єдиного податку на 936,00 грн., що призвело до завищення вартості виконаних робіт на загальну суму 9362,00 грн.

Враховуючи викладене, вимога позивача щодо стягнення з ВПФ "Житомирліфт-1" в дохід Державного бюджету України 9362,00 грн. безпідставно отриманих бюджетних коштів підлягає задоволенню.

В частині визнання факту надання коштів 9362,00 грн. Головним управлінням ЖКГ та енергозбереження Житомирської ОДА та одержання ВПФ "Житомирліфт-1" з порушенням чинного законодавства суд відмовляє, оскільки такий спосіб захисту не передбачений ст.16 ЦК України та положенням Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу".

Керуючись ст.33, 43, 44, 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково

2. Стягнути з ВПФ "Житомирліфт-1", м. Новоград-Волинський, вул. Пушкіна, 9, код

на користь Державного бюджету України

- 9362,00 грн. - безпідставно отриманих бюджетних коштів;

- 102,00 грн. державного мита;

- 315,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення.

3. В решті позовних вимог відмовити

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного терміну з моменту його підписання.

Суддя Маріщенко Л.О.

дата підписання 08.09.09 р.

Віддрукувати:

1 - в справу

2 - позивачу, 3,4 - відповідачам