Постанова від 03.08.2015 по справі 127/16476/15-а

Справа № 127/16476/15-а

Провадження № 2-а/127/512/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" серпня 2015 р. м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Ковбаси Ю.П.,

при секретарі Ліщинській Я.Б.,

за участю позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ВДАІ Могилів-Подільського району старшого лейтенанта міліції Побережника Юрія Івановича про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення серії ПС2 №160504 від 30.06.2015 року, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, який мотивував наступним чином.

27.05.2015 року близько о 17:20 год., рухаючись по дорозі помітив, що відпав передній номерний знак автомобіля, тому зробивши зупинку, позивач знайшов номерний знак та розмістив його у правому кутку на лобовому склі автомобіля, а саме на видному місці та можливо було встановити його наявність, а також прочитати його з відстані більше двадцяти метрів. Рухаючись до найближчої станції техобслуговування, з метою вставлення бампера та номерного знаку на попереднє місце його розташування, близько о 17:45 год. по вул. Зодчих м. Вінниці позивача було зупинено інспектором ВДАІ Могилів-Подільського району старшим лейтенантом міліції Побережником Ю.І. Пояснивши дану ситуацію, інспектор не взяв її до уваги та склав протокол про адміністративне правопорушення, свої зауваження щодо складання протоколу позивач зазначив в даному протоколі та додав до нього фото, про що також зазначено в протоколі. Щодо свідків, які зазначені в протоколі повідомляє наступне, що вони не були присутні при зупинці мого автомобіля інспектором та не можуть підтвердити факт порушення правил дорожнього руху.

Вважає також необхідним зазначити, що 22.06.2015 року був розгляд зазначеної адміністративної справи за відсутності позивача, тому що хворів, а 30.06.2015 року була винесена постанова.

09.07.2015 року позивач звернувся до Державтоінспекції у м. Вінниця з заявою та йому було вручено постанову у справі про адміністративне правопорушення серія ПС2 № 160504 від 30.06.2015 року, яка складена старшим інспектором САП ВДАІ м. Вінниці (ПІБ інспектора не читається), якою з позивача стягнуто за порушення п. 6 ст. 121 КУпАП штраф в розмірі 340 грн.

Відповідно до п.31.5. Правил дорожнього руху -у разі виникнення в дорозі несправностей, зазначених у пункті 31.4 цих Правил, водій повинен вжити заходів для їх усунення, а якщо це зробити неможливо - рухатися якомога коротшим шляхом до місця стоянки або ремонту.

На думку позивача постанова є незаконною та такою, що підлягає скасуванню з огляду на те, що у його діях відсутній склад адміністративного правопорушення.

Позивач в судовому засіданні підтримав вимоги позову у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, в той час як він був належним чином повідомлений про день, час та місце розгляду справи та не повідомив суд про поважність причини своєї неявки, заперечень проти позову не надіслав.

Згідно ст.128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Суд, заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є законними і їх слід задовольнити, оскільки безпідставність притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення ч. 6 ст. 121 КУпАП підтверджується наданими суду доказами.

Також, суд виходить з положень ч.2 ст.71 КАС України в тім, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Оскільки інших доказів вчинення правопорушення суб'єктом владних повноважень суду не надано, то притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення ч. 6 ст. 121 КУпАП не може бути здійснено на підставі неналежних доказів його вини.

Тому, суд, не приймає до уваги дану постанову про скоєння адміністративного правопорушення, вчиненого позивачем і вважає пояснення позивача щодо не вчинення в даному випадку правопорушення, передбаченого ч. 6 ст. 121 КУпАП, правдивими.

Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні; чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно матеріальну шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Ст.69 КАС України відносить до доказів пояснення сторін, третіх осіб та їх представників, показання свідків, письмові і речові докази, висновки експертів.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 86 КАС України, суд оцінює докази, які є в справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

В судовому засіданні встановлено, що при винесенні постанови інспектором не доведено вини позивача у вчиненні правопорушення; не враховано пояснень позивача, який свою вину не визнав, які суд, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом, визнає правдивими; не долучено інших відомостей необхідних для вирішення справи, передбачених ст. 268 КУпАП України.

Відповідно до ст.162 КАС України у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову зокрема, про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 8-11, 17-18, 69-71, 86, 158-163, 167, 171-2 КАС України, ст.ст.245, 251, 252, 258 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Постанову інспектора ВДАІ Могилів-Подільського району старшого лейтенанта міліції Побережника Юрія Івановича про адміністративне правопорушення серії ПС2 №160504 від 30.06.2015 року - скасувати.

Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - закрити.

Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя: