Справа № 537/2806/15-п
10.08.2015 року суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянин України, і.к. НОМЕР_1, який є керівником ГО «Федерація змішаних видів єдиноборств козацького двобою та ММА», проживає: Кременчук, АДРЕСА_1, раніше не притягувалася до адміністративної відповідальності,
за ч. 1 ст.163-1 КпАП України,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення №81/16-03-15-03 від 19.06.2015 року (на бланку серії АА №499133), складеним головним державним інспектором відділу податку на прибуток ОСОБА_3, ОСОБА_2 як керівник ГО «Федерація змішаних видів єдиноборств козацького двобою та ММА» здійснив порушення порядку ведення податкового обліку, а саме ГО «Федерація змішаних видів єдиноборств козацького двобою та ММА» несвоєчасно подано до Кременчуцької ОДПІ податкові звіти про використання коштів неприбуткових установ та організацій за 2013 рік (термін подання 03.03.2014 року) та 2014 рік (термін подання 02.03.2015 року) фактично подано 16.06.2015 року, чим порушено вимоги п.п. 49.18.3 п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України №2755-VІ від 02.12.2010 року (зі змінами та доповненнями), у зв'язку з чим, за висновком особи, що склала протокол, вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
До судового засідання ОСОБА_4 не з'явився, був повідомлений належним чином про дату, час і місце судового розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, всебічно, повно і об'єктивно дослідивши всі обставини справи, суд приходить до наступного.
Диспозицією ч. 1 ст. 163-1 КУпАП в якості адміністративного правопорушення передбачено відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Отже ознаками об'єктивної сторони вказаного адміністративного правопорушення є: по-перше, відсутність податкового обліку, по-друге, порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Протоколом про адміністративне правопорушення №81/16-03-15-03 від 19.06.2015 року (на бланку серії АА №499133) встановлено порушення ОСОБА_2 порядку ведення податкового обліку у вигляді порушення терміна подання податкового звіту про використання коштів неприбуткових установ та організацій.
Податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій складається за формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 27 січня 2014 року N 85, та подається неприбутковою установою, організацією, їх відокремленими підрозділами до контролюючого органу, в якому перебуває на обліку неприбуткова організація (за основним місцем обліку). Податковий звіт складається у порядку, встановленому статтею 48 розділу II Кодексу «складання податкової декларації».
Відповідно до п. 46.1. ст. 46 ПК України податкова декларація - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. З огляду на розташування зазначеної норми у главі 2 «Податкова звітність» ПК України та логіко-граматичне значення поняття «податкова декларація», слід дійти висновку, що податкова декларація є документом податкової звітності платника податків.
Діючим законодавством України не визначено поняття «податковий облік» в контексті його здійснення суб'єктами господарювання, але в деяких нормах ПК України передбачений обов'язок платника податків щодо ведення в установленому порядку обліку доходів і витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та податкових зобов'язань (п. 16.1.2. ст.. 16, п. 44.1 ст. 44 ПК України). Системний аналіз зазначених норм ПК України у взаємозв'язку із цілями ведення такого обліку та предметом регулювання Податкового кодексу України дозволяє дійти висновку про те, що податковим обліком, який зобов'язані здійснювати суб'єкти господарювання, і відповідальність за відсутність або порушення порядку ведення якого передбачена ч. 1 ст. 163-1 КпАП України, є саме облік доходів і витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та податкових зобов'язань. Отож, поняття «податковий облік» і «податкова звітність» не є тотожними, тому несвоєчасність або неподання податкової декларації, яка є документом податкової звітності, не можуть вважатися ознакою об'єктивної сторони правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КпАП України.
За таких обставин, вважаю, що в діях ОСОБА_2 відсутні подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, у зв'язку з чим відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження по справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. 247, 283, 284 КпАП України,
Провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, за ч. 1 ст.163-1 КпАП України - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня її винесення через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області.
Постанова набирає чинності після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи Апеляційним судом, якщо постанову не скасовано.
Суддя Коліуш О.Л.