ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
12 серпня 2015 року № 826/6793/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Мазур А.С., cуддів: Кротюка О.В., Літвінової А.В., розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовомОСОБА_1
до третя особа Пенсійного фонду України Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області
провизнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Пенсійного фонду України, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, у якому просив:
- визнати дії відповідача - суб'єкта владних повноважень - Пенсійного Фонду України щодо оподаткування та зменшення розміру раніше призначеної пенсії у порушення Закону України «Про пенсійне забезпечення» і Конституції України - незаконними;
- зобов'язати відповідача - Пенсійний Фонд України вчинити дії щодо виплати призначеної пенсії ОСОБА_1 в повному обсязі без оподаткування з 01 лютого 2015 року;
- стягнути з відповідача - суб'єкта владних повноважень Пенсійного Фонду України грошові кошти на відшкодування шкоди, завданої його незаконними діями (щодо оподаткування пенсії) та повернути їх позивачу (оподатковану суму) на час набуття чинності судового рішення у зв'язку порушенням конституційних прав ОСОБА_1 на отримання пенсії в повному розмірі без оподаткування і законних прав на соціальний захист.
В обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він з червня 2010 року є пенсіонером за станом здоров'я та отримує пенсію у відділеннях Пенсійного Фонду України. Вказує, що у лютому поточного року отримав пенсію у розмірі меншому від того, шо повинен був, на його думку, отримати. Вважаючи, що це помилка працівників відділення де знаходиться його пенсійна справа, звернувся з інформаційним запитом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та вимогою усунути вказані порушення.
З отриманої відповіді вбачається, що дана позиція відділень щодо незаконного, на думку позивача, обмеження пенсійних виплат сформована Пенсійним Фондом України.
Позивач вважає, що оподаткування пенсії на нього поширюватись не повинно, оскільки його пенсія розрахована ще у 2010 році, тому відповідно до пункту 2 Перехідних і прикінцевих положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії на неї не поширюється, оскільки закон не має зворотної сили.
ОСОБА_1 вважає дії Пенсійного Фонду України щодо оподаткування його пенсії незаконними і необґрунтованими, що і зумовило звернення з даним позовом до суду.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала з підстав, викладених у позовній заяві, просила позов задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, вказавши, що з 01.01.2015 органи Пенсійного фонду України визначені податковими агентами при нарахуванні та виплаті пенсії.
Зазначив, що у разі наявності колізій між нормами законів, що мають однакову юридичну силу, застосуванню підлягає той із них, який прийнято пізніше. Отже, застосуванню підлягають норми Податкового кодексу України в частині відрахувань з пенсії позивача, а не норми ч. 4 ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення». Разом з тим, зазначив, що на даний час обкладанню податком на доходи фізичних осіб у розмірі, визначеному п. 167.1 ст. 167 розд. IV Податкового кодексу України, підлягає виключно сума, що перевищує 3654,00 грн. (1218,00 грн. х 3), а не сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону).
Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, подав до суду письмові заперечення, у яких зазначено, що починаючи з 01.01.2015, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 3654 грн (розмір мінімальної заробітної плати 1218 грн.хЗ), зобов'язані утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків. Базою оподаткування у 2015 році є суми пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 3654,00 грн. на місяць. Крім того, вказано, що для пенсій, які разом із індексацією перевищують 3654,00 грн у 2015 році, на розмір перевищення нараховується 1,5% військового збору.
Згідно з ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного.
З матеріалів справи убачається, що ОСОБА_1 з 03.06.2010 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Як зазначає позивач, у лютому поточного року він отримав пенсію у розмірі меншому від того, шо повинен був, на його думку, отримати.
З огляду на зазначене, ОСОБА_1 звернувся з запитом на отримання публічної інформації до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, у якому просив надати наступну інформацію: на підставі якого рішення Головного Управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, чи Пенсійного фонду України та яких нормативних документів, законів України позивачу з лютого 2015 року виплачується пенсія не в повному розмірі, яка йому призначена (нарахована) за вислугою років у відповідності до Закону України "Про пенсійне
забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" та у зв'язку з чим; який розмір пенсії призначений (нарахований) та фактично виплачується з лютого 2015 року позивачу; які суми грошових коштів у відсотковому відношенні були утримані з пенсії ОСОБА_1 з лютого 2015 року, в які фонди (бюджети) та на які потреби; чи буде в подальшому оподатковуватися зазначена пенсія і на який період часу і чи буде вона виплачуватися в повному розмірі в наступних місяцях поточного року і в наступних роках.
Разом з тим, вимагав поновити йому раніше призначену пенсію у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб с начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ" за вислугу років та виплату пенсії в повному розмірі, починаючи з квітня 2015 року, а за попередні місяці 2015 року повернути утримані грошові кошти на податки, так як оподаткування пенсії, та її зменшення не відповідає Конституції України і Закону України «Про пенсійне забезпечення», оскільки пенсії звільнені від оподаткування.
Листом від 25.03.2015 № ПІ-7 Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повідомило ОСОБА_1 про те, що з 01.07.2014 відповідно до внесених Законом України від 27.03.2014 № 1166-VIІ "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» змін до Податкового кодексу України органи Пенсійного фонду України набули статусу податкового агента.
Зазначеними змінами передбачено, то базою оподаткування податку на доходи фізичних осіб є сума пенсії (включаючи суму індексації, доплат, підвищень), якщо їх розмір перевищує 10000,00 грн. на місяць - у частині такого перевищення.
При цьому ставка податку становила 15 відс. бази оподаткування, якщо пенсія не досягає десяти мінімальних заробітних плат на 1 січня звітного року (у 2014 році 1218,00x10=12180,00) та 17 відс. для суми пенсії, що перевищує 10 мінімальних зарплат.
Разом з тим, повідомлено позивача про те, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», який набув чинності з 01.01.2015 внесено зміни до п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України, зокрема, щодо оподаткування пенсій та розширено об'єкт обкладання військовим збором.
Зокрема, статтею 164 цього ж Кодексу (в редакції з 01.01.2015) передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, у частині такого перевищення.
Ставка податку становить 15 відс. бази оподаткування щодо доходів, зокрема, нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді пенсій, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
Якщо база оподаткування (сума пенсії), в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відс.
При цьому у вищевказаному листі зазначено, що з 1 січня 2015 року відповідно до ст. 8 Закону України від 28 грудня 2014 року № 80-VІІІ «Про державний бюджет України на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб встановлено у розмір 1218 гривень на місяць.
Починаючи з 1 лютого 2015 року при виплаті пенсій із суми, що перевищує 3654 грн. (розмір мінімальної заробітної плати 1218 грн. х 3) утримується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відс. та військовий збір на доходи фізичних осіб за ставкою 1,5 відс.
Таким чином, Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області повідомило ОСОБА_1 про те, що з урахуванням вимог Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» Головним управлінням Фонду в області з 01.02.2015 із пенсії позивача розпочато утримання податку на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відс. та військового збору на доходи фізичних осіб за ставкою 1,5 відс. в загальному розмірі 16,5 відс., внаслідок чого замість призначеного розміру пенсії, який на даний час для ОСОБА_1 становить 6384,42 грн., в лютому позивачу фактично виплачено 5933,90 грн., оскільки решта пенсії в сумі 450,52 грн. це податок на доходи фізичних осіб і військовий збір, які утримані, в т.ч.:
409,56 грн. - податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відс. ((6384,42 грн. - 3654 грн.) х 15%);
40,96 грн. - військовий збір на доходи фізичних осіб за ставкою 1,5 відс. ((6384,42 грн. - 3654 грн.) х 1,5% ).
Крім того, позивачу було надано розрахунок пенсії за лютий 2015 року.
ОСОБА_1 вказує, що пенсійне забезпечення є соціальною гарантією, право на отримання якого не може бути скасоване або обмежене та розміри і порядок вже призначених пенсій не можуть бути переглянуті з прийняттям нових Законів або змін до чинних законодавчих актів.
Вирішуючи спір по суті, суд зазначає наступне.
Згідно із ст. 1 розд. І Податкового кодексу України (із змінами) цей Кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Ст. 18 Податкового кодексу України передбачено, що податковим агентом визнається особа, на яку цим Кодексом покладається обов'язок з обчислення, утримання з доходів, що нараховуються (виплачуються, надаються) платнику, та перерахування податків до відповідного бюджету від імені та за рахунок коштів платника податків.
Відповідно до пп. 168.1.1 п. 168.1 вказаної статті розд. IV та п. 9.3 ст. 9 розд. І Податкового кодексу України обов'язки з нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку до бюджету покладено на податкового агента, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку та зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу, що підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України.
Згідно із ст. 64 Бюджетного кодексу України (із змінами та доповненнями) податок на доходи фізичних осіб, який сплачується податковим агентом - юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента - юридичної особи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого на доходи, що сплачуються фізичній особі.
Ст. 8 розд. І Податкового кодексу України визначено, що в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори. До загальнодержавних належать податки та збори, що встановлені цим Кодексом і є обов'язковими до сплати на усій території України, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
До загальнодержавних податків належить, зокрема, податок на доходи фізичних осіб (пп. 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 розд. І Податкового кодексу України).
З 01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28.12.2014 № 71-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» (далі - Закон № 71).
Цим Законом п. 164.2 ст. 164 розд. IV Податкового кодексу України доповнено новим п. 164.2.19, яким встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника включається сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), отримувану платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення.
Таким чином, з 01.01.2015 органи Пенсійного фонду України визначені податковими агентами при нарахуванні та виплаті пенсії.
З наведеними нормами кореспондується норма п. 2 Положення № 280 від 10.08.2005 «Про врегулювання питань іноземного інвестування в Україну» та п. 2 Положення про головні управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 22.12.2014 № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.01.2015 за № 40/26485, у відповідності до якої Пенсійний фонд України та його територіальні органи у своїй діяльності керуються, зокрема, Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Враховуючи вищевикладене та те, що положення Податкового кодексу України в частині оподаткування пенсії набрали чинності 01.01.2015 і не визнані такими, що не відповідають Конституції України, то, суд приходить до висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області діяло відповідно до чинного законодавства.
Разом з тим, суд зазначає, що оподаткування доходів фізичних осіб регулюється розд. IV «Податок на доходи фізичних осіб» Податкового кодексу України (ст.ст. 162-179).
Пп. 162.1.1 п. 162.1 ст. 162 розд. IV Податкового кодексу України визначено, що платником податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні.
Згідно з пп. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 розд. IV Податкового кодексу України об'єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.
Як зазначалося вище, починаючи з 01.01.2015, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника включається сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), отримувану платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення (пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 розд. IV Податкового кодексу України). До 1 січня 2015 року не оподатковувалися пенсії в розмірі, що не перевищував 10000,00 грн. на місяць.
Ст. 8 Закону України від 28.12.2014 № 80-VІІІ «Про Державний бюджет України на 2015 рік» в 2015 році установлено мінімальну заробітну плату в місячному розмірі - 1218,00 грн.
Водночас, як передбачено пп. «е» пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 розд. IV Кодексу, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), отримувана платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, крім випадку, визначеного пп. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 розд. IV цього Кодексу.
Суд зазначає, що Податковий кодекс України не містить жодних винятків щодо оподаткування таких доходів для будь-яких категорій платників податку на доходи фізичних осіб, у тому числі для осіб, яким призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
За правилами п. 167.1 ст. 167 розд. IV Податкового кодексу України якщо база оподаткування в календарному місяці не перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати (1218,00 грн. х 10 = 12180,00 грн.), до суми такого перевищення застосовується ставка 15 відсотків.
Таким чином, на даний час обкладанню податком на доходи фізичних осіб у розмірі, визначеному п. 167.1 ст. 167 розд. IV Податкового кодексу України, підлягає виключно сума, що перевищує 3654,00 грн. (1218,00 грн. х 3), а не сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону).
Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» підрозділ 10 розділу XX Податкового кодексу України було доповнено п. 16-1, відповідно до якого тимчасово, до 1 січня 2015 року, встановлюється військовий збір, ставка якого становить 1,5 відсотка від об'єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 цього пункту.
Згідно із пп. 1.1 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України платниками збору є особи, визначені п. 162.1 ст. 162 цього Кодексу.
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 розд. IV Податкового кодексу України (пп. 1.4 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX Податкового кодексу України).
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника, зобов'язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1,5 відсотка (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 розд. IV Податкового кодексу України).
П. 168.3 ст. 168 розд. IV Податкового кодексу України встановлено, що розрахунок податкових зобов'язань з оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, провадиться податковим агентом.
Відтак, якщо сума пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону) перевищує у 2015 році 3654,00 грн., то частина такого перевищення обкладається військовим збором за ставкою 1,5 відсотка.
Законом «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Інші перехідні положення» Податкового кодексу України та встановлено, що військовий збір справляється до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України.
Таким чином, обкладанню військовим збором підлягає також сума пенсії (із сумою її індексації, нарахованою відповідно до закону), що перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення за ставкою 1,5 %.
Як вбачається з матеріалів справи, доданих до позову, а саме розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі позивача № НОМЕР_1 (СБУ), загальний розмір його пенсії складає 6384,42 грн. та перевищує суму у розмірі 3654,00 грн., тобто 3 розміри мінімальної заробітної плати.
Таким чином, з пенсії ОСОБА_1 щомісячно, починаючи з 01.02.2015, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області утримується 16,5 % (15 % - податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) та 1,5 % - військовий збір) з суми пенсії Позивача, що перевищує 3654,00 грн. (6384,42 грн. - 3654,00 грн. = 2730,42 грн.).
У зв'язку з цим, сума відрахувань з пенсії позивача щомісячно складає 450,52 грн., у тому числі: ПДФО 15 % - 409,56 грн. (2730,42 грн. х 15 %), військовий збір 1,5 % - 40,96 грн. (2730,42 грн. х 15 %). Сума пенсії до виплати становить 5933,90 грн.
Отже, застосовуючи норми Податкового кодексу України, саме Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, як податковий агент, який нараховує та виплачує пенсію позивачу, утримує з пенсії позивача податок на доходи фізичних осіб зі ставкою податку 15 відсотків бази оподаткування та військовий збір 1,5 відсотків від об'єкту оподаткування.
Проте, як убачається з позовної заяви, позовні вимоги заявлені саме до Пенсійного фонду України. Представник позивача в судовому засіданні на вказаному наполягала, вказавши, що належним відповідачем по даній справі є саме Пенсійний фонд України. Однак, суд вказує, що позивачем не наведено достатніх доказів, які б свідчили про порушення прав останнього діями Пенсійного фонду України.
Згідно з п. 7 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні управління.
Пенсійний фонд України, відповідно до покладених на нього завдань, лише організовує, координує та контролює роботу територіальних органів щодо, зокрема, призначення (перерахунку) і виплати пенсій (пп. 6 п. 4 вказаного вище Положення). Спеціальних підрозділів, які безпосередньо призначають (перераховують) та виплачують пенсії в Пенсійному фонді України не створено.
Суд зазначає, що позивач перебуває на обліку саме в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, що свідчить про те, що безпосередньо Пенсійний фонд України пенсійне забезпечення позивача не здійснює, рішень про утримання (з належної йому до виплати пенсії суми) податку на доходи фізичних осіб та військового збору не приймав.
З огляду на вищенаведене, колегія суддів зазначає, що вимоги до Пенсійного фонду України щодо визнання дій останнього щодо оподаткування та зменшення розміру раніше призначеної пенсії у порушення Закону України «Про пенсійне забезпечення» і Конституції України незаконними та зобов'язання відповідача вчинити дії щодо виплати призначеної пенсії ОСОБА_1 в повному обсязі без оподаткування з 01 лютого 2015 року є безпідставними.
Щодо вимоги ОСОБА_1 щодо стягнення з Пенсійного фонду України коштів, які були утримані з його пенсії (податок на доходи фізичних осіб та військовий збір), колегія суддів зазначає наступне.
Згідно з ч. 2 ст. 45 Бюджетного кодексу України Казначейство України веде бухгалтерський облік усіх надходжень Державного бюджету України та за поданням органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, здійснює повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до бюджету.
Відповідно до п. 3 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевого бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України 03.09.2013 № 787 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25.09.2013 за № 1650/24182, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету платежів у національній валюті здійснюється органами Державної казначейської служби України з відповідних бюджетних рахунків для зарахування надходжень, відкрити в органах Казначейства відповідно до законодавства, шляхом оформлення розрахункових документів.
Отже, з огляду на зазначене, суд приходить до висновку, що вищезазначена вимога позивача є такою, що не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно з ч. 2 цієї ж статті, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи наведене та виходячи із встановлених судом під час розгляду справи обставин, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову ОСОБА_1
Керуючись ст. ст. 69-71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Головуюча суддя А.С. Мазур
Судді О.В. Кротюк
А.В. Літвінова