Справа 2-а-9/09
про відмову в відкритті провадження в адміністративній справі
26 січня 2009 року. м. Богуслав
Суддя Богуславського районного суду Київської області Тітов М.Б. розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1до управління праці і соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області про стягнення 4310 грн. недовиплаченої щорічної грошової допомоги до 9-го Травня, -
встановив:
ОСОБА_1. звернувся до Богуславського районного суду Київської області з адміністративним позовом до управління праці і соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області про стягнення недоплаченої щорічної грошової допомоги до 9-го Травня як інваліду війни 1-ї групи в розмірі 4310 гривень за 2008 рік.
В даному випадку позивач без оскарження дій чи бездіяльності відповідача ставить питання про стягнення недоплаченої грошової суми.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здісненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 21 КАС України, вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір, інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Тобто даною нормою визначено, що в разі коли б позивач ставив вимогу про визнання незаконними дій або ж бездіяльності відповідача та стягнення певної грошової суми, як відновлення свого порушеного права, завданого оспорюваними ним діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень, то за таких би умов виник публічно-правовий спір, який підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Як вбачається з позовної заяви позивач заявив лише цивільно-правові вимоги про стягнення грошової суми невиплаченої відповідачем відповідно до ч. 5 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а тому цей позов не може бути предметом розгляду адміністративного судочинства.
Крім того слід звернути увагу позивача на те, що він не додає до позовної заяви доказів про його письмове звернення до відповідача з проханням відновити порушене право та з яких мотивів йому відмовлено в проведенні додаткових виплат.
Згідно ст. 109 ч. 1 п.1 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 21, 109 ч. 1 п.1 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити ОСОБА_1 у відкритті провадження в адміністративній справі за його позовом до управління праці і соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області про стягнення 4310 грн. недовиплаченої щорічної грошової допомоги до 9-го Травня.
Суддя (підпис) М.Б.Тітов