Постанова від 05.03.2013 по справі 2а/1570/5642/2011

Справа № 2а/1570/5642/2011

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 лютого 2013 року Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Стеценко О.О.,

за участю секретаря - Запорощукової Г.Г.,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за адміністративним позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон-ІІ» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду звернулось Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області (далі - Позивач) з адміністративним позовом (а.с.2-4) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон-ІІ» (далі - Відповідач), в якому просить стягнути з Відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 гривень. В добровільному порядку заборгованість Відповідачем погашена не була, у зв'язку із чим Позивач звернувся до суду.

В судовому засіданні представник Позивача заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити з підстав, зазначених у позовній заяві. Крім того, представник Позивача зазначив, що постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2012 року по справі № 2а/1570/4827/2011 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон - ІІ» до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області про скасування рішення регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області про застосування фінансових санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон - ІІ» від 04.04.2011 року № 150963 залишений без задоволення. Зазначена постанова суду, ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 січня 2013 року залишена без змін.

Представник Відповідача заперечував проти задоволення позову в повному обсязі з підстав, зазначених у письмових запереченнях на адміністративний позов (а.с.28-30), та з тих підстав, що Відповідач не погоджуючись з постановою Одеського окружного адміністративного суду та ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду по справі № 2а/1570/4827/2011, оскаржив їх до Вищого адміністративного суду України. На думку представника Відповідача податкове зобов'язання вважається не узгодженим до остаточного вирішення справи Вищим адміністративним судом України.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши та проаналізувавши надані докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.

22 лютого 2011 року працівниками Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів в Одеській області на підставі Направлення № 52 від 22.02.2011 року проведена перевірка кафе, розташованого за адресою: Одеська область, Біляївський район, с. Нерубайське, 15 км. шляху Одеса-Київ, в якому здійснює підприємницьку діяльність ТОВ «Рубікон-ІІ» (а.с.8).

За результатами проведеної перевірки складено акт № 76/32-02/21018487 від 02.03.2011 року про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами (а.с.5-7).

Відповідно до висновків акту, перевіркою встановлено: необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 15-2 Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і торгівлі спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами та доповненнями) (далі - Закон № 481/95-ВР), за що передбачена відповідальність за ст. 17 Закону № 481/95-ВР.

02 березня 2011 року службовими особами Позивача складено акт № 77 відмови від підписання акта перевірки та акт № 78 відмови від отримання акта перевірки, відповідно про те, що після ознайомлення з актом перевірки від 2 березня 2011 року № 76/32-02/21018487 бухгалтер ТОВ «Рубікон-ІІ» ОСОБА_1 відмовилась від підписання акта перевірки та від отримання акта перевірки з відповідними додатками. (а.с.9,10)

У зв'язку із зазначеним, акт перевірки від 2 березня 2011 року № 76/32-02/21018487 надісланий на адресу Відповідача поштою та отриманий останнім 11 березня 2011 року. (а.с.8).

12 березня 2011 року Відповідачем подані заперечення за № 2 за фактом одержання акта про результати фактичної перевірки дотримання вимог діючого законодавства у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які отримані Позивачем 25.03.2011 року за вх. № 1174/10. (а.с.12)

29.03.2011 року Позивачем надано висновок № 1 про результати розгляду заперечень ТОВ «Рубікон-ІІ» до акту від 02.03.2011 року № 76/32-02/21018487, яким зазначений акт залишено без змін, а заперечення Відповідача - без задоволення. (а.с.13)

Згідно з рішенням Позивача про застосування фінансових санкцій від 04.04.2011 року № 150963 (а.с.14), перевіркою стану дотримання вимог законодавства під час провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом та обгін спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів у Відповідача, на підставі акта перевірки від 02.03.2011 року № 76/32-02/21018487 встановлено: в порушення ст. 15-2 Закону № 481/95-ВР у кафе не обладнане спеціальне місце для куріння та не розміщена наочна інформація, передбачена ст. 15-2 Закону № 481/95-ВР, відповідно до ст. 17 Закону № 481/95-ВР вирішено: згідно з абз. 10 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95-ВР застосувати до Відповідача фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 гривень та зобов'язати Відповідача сплатити у встановленому законодавством порядку штраф у розмірі 3400,00 гривень до державного бюджету на певний рахунок.

Не погоджуючись із рішенням Позивача про застосування фінансових санкцій від 04.04.2011 року № 150963, Відповідач оскаржив його у судовому порядку.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2012 року по справі № 2а/1570/4827/2011 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон - ІІ» до регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області про скасування рішення регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПА України в Одеській області про застосування фінансових санкцій до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон - ІІ» від 04.04.2011 року № 150963 залишений без задоволення (а.с.101-104).

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 січня 2013 року, апеляційна скарга ТОВ «Рубікон-ІІ» залишена без задоволення, а постанова Одеського окружного адміністративного суду від 17 квітня 2012 року по справі № 2а/1570/4827/2011 залишена без мін (а.с.105-109).

Відповідно до ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини. Згідно з ч.3 ст. 254 КАС України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Згідно з ч. 5 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирають законної сили з моменту проголошення. Враховуючи, що в справі, яка розглядається судом та справі № 2а/1570/4827/2011 приймають участі одні й ті ж сторони, а також враховуючи, що постанова від 17 квітня 2012 року по справі № 2а/1570/4827/2011 набрала законної сили, суд вважає доведеним факт законності та обґрунтованості рішення Позивача про застосування фінансових санкцій від 04.04.2011 року № 150963.

Відповідно до ст. 15-2 Закону № 481/95-ВР, у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: "Куріння заборонено!".

Згідно з абз. 10 частини другої ст. 17 Закону № 481/95-ВР, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону, - 3400,00 гривень.

В пункті 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону № 481/95-ВР затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року № 790 (далі - Порядок), зазначено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Згідно з п. 11 Порядку суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до державного бюджету.

Статтею 16 Закону № 481/95-ВР встановлено, що контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.

Відповідно до вимог Закону № 481/95-ВР адміністративно-господарська санкція вважається застосованою до суб'єкта господарювання з моменту прийняття рішення про застосування фінансових санкцій.

Беручи до уваги те, що Відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 04.04.2011 року № 150963 у встановленому чинним законодавством порядку не виконано, фінансові санкції в сумі 3400,00 гривень до Державного бюджету не перераховано, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Одеській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон-ІІ» про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 гривень - задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Рубікон-ІІ» фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 гривень (три тисячі чотириста гривень) до Державного бюджету на р/р 31116106700111, код платежу 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, одержувач УДКУ в Біляївському районі, код 232137320.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання в десятиденний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Стеценко О.О.

05 березня 2013 року.