ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"22" лютого 2011 р. Справа № 2a-73/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Главача І.А.
за участю секретаря судового засідання Дущак С.М.
за участю представників сторін:
від позивача: не з'явилися,
від відповідача: не з'явилися,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі
до відповідача: ВАТ "Хутрофірма"Тисмениця"
про стягнення заборгованості в сумі 23839,83 грн.,-
10.01.2011 року управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі звернулося в суд із адміністративним позовом до ВАТ «Хутрофірма «Тисмениця»про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах станом на листопад 2010 року в сумі 23839,83 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що у відповідності з розрахунком фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в частині пенсій, призначених відповідно до ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” за відповідачем рахується борг по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій за віком на пільгових умовах в сумі 23839,83 грн. станом на листопад 2010 року.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак направив на адресу суду заяву в якій просять розгляд справи проводити без участі представника управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі. Позов підтримують в повному обсязі. Заборгованість не сплачена.
Відповідач в судове засідання не з'явився повторно, хоча про дату, час та місце розгляду справи відповідач належним чином повідомлений, правом подання письмових заперечень проти позову не скористався .
Дослідивши подані письмові докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності -юридичної особи відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності -юридична особа з 14.12.1998 року та зареєстрований в управлінні Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі як платник страхових внесків.
Виключно Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначаються принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками. Статтею 5 вказаного Закону його дію поширено на регулювання відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.
Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” встановлено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України “Про пенсійне забезпечення”. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Інструкція про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1, встановлює обов'язок підприємств здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, його працівникам.
Як вбачається із розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та пунктів “а”, “б”-“з”ст.13 Закону України “Про пенсійне забезпечення” станом на листопад 2010 року, відповідачу визначено до відшкодування витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за списком №1 в розмірі 1450,00 грн. та а списком №2 в розмірі 22389,83 грн. Що в загальній сумі становить 23839,83 грн. заборгованості з невідшкодованих пільгових пенсій.
Пунктом 6.4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року за №21-1 встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Пункт 6.8. вказаної Інструкції встановлює, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Враховуючи вищевикладені норми, суд зазначає, що обов'язок визначення сум відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій покладено на позивача, відповідач зобов'язаний здійснити відшкодування зазначених витрат у розмірах визначених позивачем, підставою для відшкодування вказаних сум є розрахунки цих витрат, який надсилається відповідачу.
Згідно довідки розрахунку позивача борг відповідача по зазначених витратах станом на 29.11.2010 року становить 23839,83 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” в сумі 23839,83 гривень підлягають до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ВАТ "Хутрофірма"Тисмениця" (код 00300015) вул. Вербова, 9, м. Тисмениця, Івано-Франківська область на користь управління Пенсійного фонду України в Тисменицькому районі заборгованість в розмірі 23839 (двадцять три тисячі вісімсот тридцять дев'ять) грн. 83 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_1
Постанова складена в повному обсязі 25.02.2011 року.