ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"24" лютого 2011 р. Справа № 2a-140/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Біньковської Н.В.
при секретарі судового засідання Прут Ю.А.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Коломийської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2343,00 грн.,-
Коломийська об'єднана державна податкова інспекція в Івано-Франківській області звернулась в суд з адміністративним позовом до фізичної особи -підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в сумі 2343,00 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що в результаті проведеної перевірки працівниками позивача складено акт про порушення відповідачем п.п. 1, 2, 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", згідно якого постановлено рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій в сумі 2343,00грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав вказаних у позовній заяві.
Відповідач повторно в судове засідання не з'явився хоча, у відповідності до вимог ст.ст.33, 35 КАС України, про час, дату та місце розгляду адміністративної справи повідомлявся належним чином. Заяв чи клопотань про відкладення розгляду справи від відповідача на адресу суду не надходило, про причини неявки суд не повідомлено.
За таких обставин суд вбачає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивачем 22.06.2010 року проведено перевірку відповідача з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт (довідка) № 090332.
В ході перевірки встановлені порушення порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме: не проведено розрахункові операції на суму покупки через РРО; не видано розрахункового документа встановленого зразка на загальну суму 18,20 грн., а саме: за реалізацію пачки сигарет «Прима»по ціні 05,00 грн. та пива «Чернігівське»по ціні 6.50 грн. за одну пляшку; не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в даному звіті РРО.
Відповідач з актом перевірки ознайомилась, зауважень не висловила.
За результатами перевірки Коломийською об'єднаною державною податковою інспекцією в Івано-Франківській області 06.07.2010 року прийнято рішення №0005332320/0 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій на суму 2343,00 грн.
Виходячи із встановлених статтею 161 Кодексу адміністративного судочинства України кола питань, що підлягають вирішенню судом, суд вважає за необхідне зазначити, що до спірних правовідносин підлягають застосуванню положення Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, які були чинними на момент виникнення спірних правовідносин.
Пунктами 1, 2, 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 4.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування РРО за товари (послуги), затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 р. №614, реєстрація продажу товару (оплати послуг) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією, яка вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг уведені в режимі реєстрації. Розрахунковий домент видається покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції.
Згідно п.1 ст.17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Статтею 22 цього Закону зазначено, що у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Суд приходить до висновку, що відповідачем було порушено вимоги п.п. 1, 2,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, які полягали в порушенні порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, а тому Коломийською об'єднаною державною податковою інспекцією в Івано-Франківській області правомірно застосовано до відповідача фінансові санкції в загальній сумі 2343,00 грн.
Загальна сума податкового боргу становить 2343,00 грн. Доказів сплати заборгованості на час розгляду справи суду не представлено.
Статтею 25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” передбачено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким що підлягає задоволенню.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід бюджету фінансові санкції в сумі 2343 (дві тисячі триста сорок три) гривні 00 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_3
Постанова складена в повному обсязі 01.03.2011 року.