ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
"18" лютого 2011 р. Справа № 2a-3863/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б. розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом: Державної податкової інспекції в Галицькому районі
до відповідача: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про стягнення фінансових санкцій в сумі 1685,00 грн,-
Державна податкова інспекція в Галицькому районі звернулася в суд із адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в сумі 1685, 00 грн.
Позовні вимоги мотивує тим, що за допущені порушення відповідачем норм Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 3285,20 грн, з яких відповідачем сплачено 1600,00 грн. Штраф в розмірі 1685,00 грн. відповідач добровільно не сплатив, а тому позивач просить стягнути його в примусовому порядку.
Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Судом 05.11.2010 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документами направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову.
Відповідно до листа від 14.02.2011р. №07/778 Українського державного підприємства поштового зв'язку « Укрпошта » Івано-Франківської дирекції, рекомендований лист № 7601817099563 від 09.11.20010 року на ім'я ОСОБА_1 надійшов у ВПЗ Тенетники 11.11.2010 року та в той же день був вручений адресату.
Суд враховуючи дані обставини, вирішив розглянути дану справу в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши письмові докази суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
07.05.2010 року посадовими особами ДПІ в Галицькому районі проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. За результатами перевірки складено акт перевірки від 07.05.2010 року № 903363 за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари( послуги), вимог з регулюванням обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. В ході перевірки працівниками податкового органу виявлені наступні порушення законодавства: невидача розрахункового документа встановленого зразка на суму покупки 43 грн.; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів зазначених в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, зокрема сума готівкових коштів становила 410, 00 грн., а в денному звіті реєстратора розрахункових операцій 0,00 грн.; невиконання щоденних фіскальних звітів щодня, а саме звіт № 1172 за 12.11.2009 р. роздрукований 13.11.2009р., звіт № 1173 за 15.11.2009 роздрукований 19.11.2009 р., звіт № 1244 за 01.04.2010 р. роздрукований 02.04.2010 р. З актом перевірки був ознайомлений продавець відповідача.
Законом України ”Про державну податкову службу в Україні” визначено статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності. Зокрема, статтею 11 цього закону (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
На підставі акта перевірки від 07.05.2010 року № 903368 ДПІ в Галицькому районі 11.05.2010 року винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000472308 на суму 3285,00грн. З рішенням відповідач ознайомлений, про що свідчить особистий підпис на корінці повідомлення (а.с.9). Частину штрафу в сумі 1600,00 грн. відповідач сплатив, відповідно до довідки про стан розрахунків з бюджетом заборгованість станом на 26.10.2010 року, становить 1685,00 грн., яка на момент розгляду справи не сплачена.
Закон України “Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 року № 265 із змінами та доповненнями визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Відповідно до п. 2, 9, 13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг ” із змінами та доповненнями суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі(із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці, проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1.ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів застосовується штрафна санкція у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, у разі непроведення розрахункових операцій на повну суму вартості проданих товарів ( наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Приписами п.4 .ст.17 вищевказаного Закону, передбачено у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання в книзі обліку до порушника застосовується штрафна санкція у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Статтею 22 Закону України ”Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"(в редакції чинній на момент вчинення спірних правовідносин)передбачено у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно ст.25 Закону України " Про застосування реєстраторів розрахункових операції у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" встановлено штрафні санкції накладені за порушення вимог цього закону підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Таким чином, враховуючи несплату відповідачем фінансових санкцій в повному обсязі на момент судового розгляду справи, борг в сумі 1685,00 гривень підлягає стягненню в судовому порядку.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, код 20009764073, в дохід бюджету фінансові (штрафні) санкції в сумі 1685 (одна тисяча шістсот вісімдесять п'ять ) грн. 00 коп.
Постанову звернути до негайного виконання.
Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Григорук О.Б.