Постанова від 17.02.2011 по справі 2а-293/11/0970

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" лютого 2011 р. Справа № 2a-293/11/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши у порядку скороченого провадження в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Долинської об'єднаної державної податкової інспекції до фізичної особи -підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 1 956,00 гривень,-

ВСТАНОВИВ:

25 січня 2011 року Долинська оДПІ (далі - позивач) звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення штрафних фінансових санкцій в сумі 1 956,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що 27 жовтня 2010 року проведеною перевіркою господарської одиниці, що належить відповідачу було виявлено факт порушення вимог чинного законодавства України, а саме: невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО на суму 191,20 гривень; роздрібна торгівля алкогольними напоями вітчизняного виробництва за цінами нижчими від мінімальних цін на горілку.

Про дане порушення складено акт № 905658 від 27.10.2010 року. За результатами вищевказаного акта, Долинською оДПІ були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 02.11.2010 року №0002362330, на суму 956,00 гривень та №0002372330 на суму 1000 гривень.

Відповідно до ч.3 ст183-2 КАС України про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Згідно із п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Судом 26.01.2011 року винесено ухвалу про відкриття скороченого провадження по даній адміністративній справі, яку разом із копією позовної заяви та доданими до неї документів направлено відповідачу для подання заперечення або заяви про визнання позову, яку відповідачем отримано 28.01.2011 року.

Проте, заперечення або заяви про визнання позову від відповідача на адресу суду, у строки передбачені ст. 183-2 КАС України, не надходили.

Суд, розглянувши та оцінивши матеріали справи в порядку скороченого провадження, відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України - без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі -прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначенні положеннями Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

Згідно статті 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Як встановлено судом, відповідач по справі, зареєстрований як фізична особа - підприємець та як платник податків взятий на облік Долинською оДПІ.

Згідно приписів ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно пункту 1 статті 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність -у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Окрім того, відповідно до статті 22 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідно до ч.10 ст.18 Закону України «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» Кабінету Міністрів України надано право встановлювати мінімальні оптово-відпускні ціни та роздрібні ціни на алкогольні напої.

Постановою КМ України №957 від 30.10.2008року «Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва» встановлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, зокрема ціна на пляшку напою медового місткістю 0,5 л. 37% об. алкоголю повинна становити не менше 23,73 грн.

Згідно ст.17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року, № 481/95-ВР ( в редакції, яка діяла на момент проведення перевірки) до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень.

Згідно п. 11 .ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року зі змінами та доповненнями ( в редакції чинній на момент проведення перевірки) органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Судом встановлено, що за наслідками проведеної перевірки за вищенаведені порушення заступником начальника ОДПІ 02.11.2010 року прийнято:

- рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за № НОМЕР_1, яким застосовано штрафну (фінансову) санкцію до відповідача в сумі 956,00 грн. за невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті РРО ;

- рішення про застосування фінансових санкцій за № 000237330, яким застосовано фінансову санкцію до відповідача в сумі 1000,00 грн. за здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями вітчизняного виробництва за цінами нижчими від мінімальних цін на горілку.

За вказані порушення у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг та в сфері реалізації алкогольних напоїв, позивачем винесено дані рішення з дотриманням вимог вищевказаних нормативно-правових актів.

Вказаними рішеннями було зобов'язано відповідача сплатити до бюджету суми застосованих санкцій у встановлений законодавством термін. Однак станом на дату подання позову вказані суми до державного бюджету не поступили, рішення про застосування фінансових (штрафних) санкцій чи дії податкового органу не були оскаржені до суду, доказів сплати штрафу відповідач не подав.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги слід задовольнити шляхом стягнення заборгованості в судовому порядку.

Відповідно до ч.1 ст. 256 КАС України, постанови прийняті в порядку скороченого провадження виконуються негайно.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст. 2, ст.183-2, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 на користь Державного бюджету фінансові санкції в розмірі 1 956(одна тисяча дев'ятсот п'ятдесят шість)грн. 00 коп.

Звернути постанову до негайного виконання.

Відповідно до ч.9 ст.183-2 постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її складення.

Відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарження не підлягає.

Суддя: (підпис) ОСОБА_2