Добропільський міськрайонний суд Донецької області
м. Добропілля, вул. Радянська, 39, 85004, (06277) 2-88-25
14 липня 2010 року Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого судді Хандуріна В.В.
секретаря Солдатенко О.М.
за участю представника позивача ОСОБА_1
відповідача ОСОБА_2
розглянувши на попередньому судовому засіданні в м. Добропілля цивільну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Донецькобленерго» в інтересах Криворізького РЕМ до ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією,
ВАТ «Донецькобленерго в інтересах Криворізького РЕМ звернулося в суд з позовом до ОСОБА_2 про стягнення вартості електроенергії, не облікованої внаслідок порушення споживачем правил користування електроенергією в розмірі 1244,47 грн.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 18.05.2010 року під час перевірки виконання Правил користування електричною енергією для населення (далі Правил) та Закону України "Про електроенергетику" у відповідачів, що проживають в ІНФОРМАЦІЯ_1, був виявлений факт порушення відповідачами правил користування електроенергією, а саме самовільне підключення електроустановок до мережі енергопостачальника, яка не є власністю споживача. Накид дротів навантаження на лінію електропередачі, електрична енергія споживається лічильником не враховується..
У зв'язку із цим, на підставі п. 53 Правил, був складений акт № 113955 від 18.05.2010 р. й зроблений розрахунок заподіяних.збитків у розмірі 1244,47 грн.
Представник позивача у відкритому судовому засіданні просить стягнути з відповідача збитки у розмірі 1244,47 грн., оскільки відповідач в добровільному порядку не оплачує нараховані збитки.
Відповідач в судовому засіданні проти позову не заперечував та згоден на стягнення з нього суми збитку.
Вислухавши пояснення представника позивача, відповідача та вивчив матеріали справи, суд вважає, стягнути збиток за безоблікове користування електроенергією з наступних підстав.
Факт безоблікового використання електроенергії підтверджується актом про порушення Правил користування електричною енергією для населення № 113955 від 18.05.2010 р., Сума позову підтверджується розрахунком, що є в матеріалах справи.
У відповідності зі ст. 614 ЦК України особа, що порушила зобов'язання, несе відповідальність при наявності її провини.
У відповідності зі ст. 611 ЦК України одним із правових наслідків порушення зобов'язання є відшкодування збитку.
Згідно ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Таким чином, аналізуючи досліджені в засіданні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю. А саме, з відповідача слід стягнути у рахунок суми збитку 1244,47 гривень
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач проживає у вищевказаному будинку.
Розрахунок заподіяних збитків зроблений відповідно до Методики розрахунку розміру відшкодування збитку, заподіяного електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої Постановою НКРЕ № 562 від 04.05.2006 року.
У відповідності зі ст. 88 ЦПК України з відповідача необхідно стягнути на користь позивача судовий збір у розмірі 51,00 грн. та витрати на інформаційно - технічне забезпечення з розгляду цивільних справ в розмірі 30 гривень.
На підставі вищевикладеного та ст. 53 "Правил користування електроенергією для
населення" ст. ст. 610, 611, 614, 1166 ЦК України ст. 64 ЖК України й керуючись ст.ст. 5, 10, 60, 88, 130, 212-215 ЦПК України, суд, -
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, який мешкає за адресою с. Новоторецьке вул.. Молодіжна 35 Добропільського району Донецької області на користь Криворізького РЕМ на рахунок із спеціальним режимом р/р № 260333041291 у Донецького обласного управління ВАТ "Державний ощадний банк України" м. Добропілля МФО 335106 ЄДРПОУ 00130915 у рахунок відшкодування збитку у розмірі 1244 (одна тисяча двісті сорок чотири ) гривні 47 копійок.
Також стягнути з відповідача на користь Криворізького РЕМ сплачений судовій збір у розмірі 51,00 грн. і інформаційно-технічне забезпечення у розмірі 30 гривень на п/р 26000301570048 у відділенні ШБ м. Добропілля МФО 334118, ОКПО 00130915.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Донецької області через Добропільський міськрайсуд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яке у свою чергу може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення винесено у нарадчій кімнаті в одному екземплярі.
Головуючий суддя Хандурін В.В.