Справа № 127/18171/13-к
Провадження 1-в/127/570/13
31.07.2013 Вінницький міський суд Вінницької області
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Ковбаса Ю.П., при секретарі Коровай А.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Вінницького міського суду Вінницької області подання встановлення адміністративного нагляду щодо гр. ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, раніше судимого: 03.12.1998 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ст. 81 ч. 3, ст. 140 ч. 2, ст. 141 ч. 2 КК України до 3 років 6 місяців позбавлення волі; 25.05.2000 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ст. 140 ч. 2,3 КК України до 5 років позбавлення волі, 25.06.2010 року Замостянським районним судом м. Вінниці за ст. 309 ч. 1 КК України, до 1 року позбавлення волі з іспитовим строком на один рік.
25.07.2012 року гр. ОСОБА_1 звільнився з місць позбавлення волі. Після звільнення даного громадянина було попереджено про те, що відносно нього в разі порушення громадського порядку може бути встановлено адміністративний нагляд, однак гр. ОСОБА_1 відповідних висновків для себе не зробив.
Так, 12.09.2012 р. гр. ОСОБА_1, було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та застосовано захід адміністративного впливу у виді попередження та винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, у разі вчинення в подальшому адміністративних правопорушень.
07.11.2012 року гр. ОСОБА_1, було притягнуто до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП та застосовано захід адміністративного впливу у виді попередження та винесено попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду, у разі вчинення в подальшому адміністративних правопорушень та зроблено ще одне попередження 23.01.2013 року та повторно винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Вчинення гр. ОСОБА_1 вказаних адміністративних правопорушень стало підставою для звернення начальника 1 - го ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно гр. ОСОБА_1. Наведені в поданні вищенаведені факти вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративних правопорушень підтверджуються відповідними матеріалами, доданими до подання про встановлення адміністративного нагляду.
В судовому засіданні гр. ОСОБА_1 підтвердив факт систематичного ним вчинення адміністративних правопорушень та не заперечував проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Дослідивши матеріали подання, заслухавши учасників судового засідання, суд приходить до висновку що подання начальника 1 - го ВМ ВМВ УМВС України у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду гр. ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав:
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 2 ст. 5 цього ж Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ. (абзац третій частини першої статті 5 із змінами, внесеними згідно із Законом України від 10.07.2003 р. N 1105-IV)
Враховуючи те, що гр. ОСОБА_1 систематично порушує громадський порядок та після відбуття покарання на шлях виправлення не став, з метою запобігання вчиненню ним злочинів, і здійснення виховного впливу на нього відносно нього слід встановити адміністративний нагляд.
Керуючись пунктом ”в” ст. 3, ст.ст. 5, 6, 10 Закону України “ Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ”, суд -
Встановити відносно гр. ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_4, адміністративний нагляд строком на 1 (один) рік, встановивши йому наступні обмеження:
1. заборонити виходити з будинку (квартири) з 22-00 год. до 6-00 год. наступного дня;
2. заборонити виїжджати за межі місця проживання без дозволу посадових осіб територіального ОВС;
3. заборонити відвідувати бари, кафе, ресторани, інші місця, де продаються спиртні напої на розлив;
4. з'являтись на реєстрацію в 1 - й відділ міліції ВМВ УМВС України у Вінницькій області в середу кожного місяця в період часу з 15.00 до 17.00 годин.
Постанова може бути оскаржена протягом 7 днів з дня її проголошення через Вінницький міський суд Вінницького області.
Суддя