Постанова від 20.06.2013 по справі 127/14621/13-п

20.06.2013

Справа № 127/14621/13-п

Провадження № 3/127/3890/13

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 червня 2013 року місто Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Гайду Г.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення передбачене ст. 164-14 КУпАП, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, працюючої начальником планово-економічного відділу, член комітету з конкурсних торгів департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради,-

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. 164-14 КУпАП.

У протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що при проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності у Департаменті комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради (далі - Департамент) за період з 01.10.2010 по 01.01.2013. Адреса: 21100, м. Вінниця, вул. Соборна, 59. підпорядковується виконавчому комітету Вінницької міської ради, міському голові, заступнику міського голови, відповідно до розподілу обов'язків, керуючому справами виконкому.

Виявлено порушення законодавства при здійсненні закупівель товарів, робіт та послуг за державні кошти протягом січня-квітня 2012 року, зокрема:

1) по закупівлі санітарне оброблення та аналогічні послуги (послуги з утримання вулиць міста: лот № 1 - послуги з утримання площ та скверів. лот № 2 - послуги з утримання шляхів та зелених зон) учасниками КП «Вінницьке шляхове управління» та ТОВ «Терція» по Лоту № 2 в складі пропозиції надано лише «перелік об'єктів благоустрою для утримання в зимово-літній період у 2012 році» з площами проїзної частини, тротуарів та зелених зон та вартість їх утримання. Однак, не надано інформації про необхідні технічні, якісні та кількісні характеристики предмета закупівлі, які визначені в Додатку № 1 документації конкурсних торгів та не надано розрахунків вартості утримання в зимово-літній період об'єктів благоустрою (утримання проїзної частини, тротуарів та зелених зон), чим не дотримані вимоги Додатку № 1 до технічного завдання, п.7 розділу № 3 документації конкурсних торгів та ч. 2 ст. 22 Закону України від 01.06.2010 №2289 «Про здійснення державних закупівель» (далі - Закон № 2289) та учасником ТОВ «Терція» по Лоту № 1: надано фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2011 рік. відповідно до якого, зокрема в звіті про фінансові результати зазначається, що чистий збиток складає 52.0 тис, грн., що не відповідає вимогам розділу 3 «Підготовка пропозицій конкурсних торгів» документації конкурсних торгів, де пунктом 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників» передбачено надання документів, що підтверджують наявність фінансової спроможності учасників, тобто відповідно до наданих документів фінансовий стан учасника свідчить про збитковість, тобто фінансову неспроможність:

2) по процедурі закупівель послуг в рослинництві (послуги з озеленення об'єктів благо устрою міста) учасниками ПП «Унік-Флора» та МКП Вінницязеленбуд», в складі пропозицій надано розрахунок вартості надання послуг з озеленення об'єктів благоустрою міста на 2012 рік, в якому не надано розрахунків по таких видах робіт,як прополка квітників (12037.3 м.кв), покіс трави (7261.87 100 кв.м). обрізування крони дерев (1500 шт). знесення дерев (270 шт.) та інших робіт по озелененню (прорихлення пристовбурних лунок дерев, полив квітників та газонів, утримання вертикального озеленення), чим не дотримано вимог Додатку №1 Технічне завдання документації конкурсних торгів;

3) по закупівлі послуги з монтажу, технічного обслуговування і ремонту насосів та компресорів (послуги з технічної експлуатації фонтанів, систем поливу та дренажних систем водо видалення) ВАТ «Теплоенергетична

компанія» не підтверджено документально досвіду виконання аналогічних договорів за 2010-2011 роки, чим недотримані вимоги п.6 розділу 3 «Підготовка пропозицій конкурсних торгів». Крім того, в складі пропозиції не надано ні ліцензії, ні дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устаткування підвищеної небезпеки. Таким чином, не підтверджено спроможності виконання робіт з технічного завдання документації конкурсних робіт;

4) по закупівлі робіт із завершення будівництва іншого (інші види поточних ремонтних робіт) ТОВ «Подільська інжинірингова компанія» надала фінансовий звіт суб'єкта малого підприємництва за 2011 рік, відповідно до якого, зокрема в звіті про фінансові результати зазначається, що чистий збиток складає 44.9 тис, грн., що не відповідає вимогам розділу 3 «Підготовка пропозицій конкурсних торгів» документації конкурсних торгів, де пунктом 6 «Кваліфікаційні критерії до учасників» передбачено надання документів, що підтверджують наявність фінансової спроможності учасників, тобто відповідно до наданих документів фінансовий стан учасника свідчить про

збитковість, тобто фінансову неспроможність.

Таким чином, не відхилено пропозиції конкурсних торгів учасників по вказаних закупівлях, які не відповідали кваліфікаційним вимогам документації конкурсних торгів, внаслідок чого комітетом з конкурсних торгів Департаменту не прийнято рішення щодо їх відхилення та відміни процедур конкурсних торгів, що призвело до не правомірного укладання 5-ти договорів на придбання послуг та робіт на загальну суму 21 187.4 тис. грн. чим порушені вимоги ч. 1.З ст. 29. ст. 30 Закону № 2289.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що адміністративний матеріал підлягає поверненню начальнику Державної фінансової інспекції у Вінницькій області, для організації його доопрацювання з наступних підстав.

Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

В ст. 278 КУпАП визначено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що останні підлягають поверненню до Державної фінансової інспекції у Вінницькій області, у зв'язку з неналежним їх оформленням. Зокрема, у протокол про адміністративне правопорушення відсутні відомості про притягнення або не притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, а також у адміністративних матеріалах відсутні положення про Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради посадові обов'язки ОСОБА_1, яка працює начальником планово-економічного відділу, член комітету з конкурсних торгів департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради Департаменту комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.

З огляду на викладене, адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 слід направити до Державної фінансової інспекції у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.

Керуючись ст. ст. 164-14 ч. 1, 256, 278, 283 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративні матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 164-14 ч. 1 КУпАП - повернути до Державної фінансової інспекції у Вінницькій області для доопрацювання та належного оформлення.

Постанова остаточна, оскарженню не підлягає.

Суддя: