Ухвала від 12.08.2015 по справі 389/2178/15-к

12.08.2015

Єдиний унікальний номер 389/2178/15-к

Провадження №1-кс/389/368/15

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про продовження строку тримання під вартою

12 серпня 2015 року м. Знам'янка

Слідчий суддя Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 за участю Знам'янського міжрайонного прокурора ОСОБА_3 підозрюваного ОСОБА_4 , адвоката ОСОБА_5 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Знам'янського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_6 про продовження строку тримання під вартою стосовно

ОСОБА_4 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Ізмайлівка Олександрійського району Кіровоградської області, українця, громадянина України, який проживає за адресою АДРЕСА_1 , зареєстрований за адресою АДРЕСА_2 , раніше судимий: 05.11.92 Новомосковським міським судом Дніпропетровської області за ч.2 ст.140, ч.1 ст.215-3 КК України до 2 р. позбавлення волі; 13.02.02 Олександрійським міським судом за ч.1 ст.101 КК України до 3 р. позбавлення волі з іспитовим строком на 2 р.; 15.05.08 Олександрійським міським судом за ч.2 ст.185, ч.2 ст. 15 ч.1 ст.122 КК України, на підставі ст.1 Закону України «Про амністію» від 19.04.07 та п.4 ст. 6 ст. 273 та 282 КПК України (в ред. 1960 р.) кримінальну справу закрито; 30.11.09 року Олександрійським міським судом за ч.2 ст.185, ч.2 ст.15 ч.1 ст.122 КК України до 3 р. позбавлення волі з іспитовим строком на 2 р., підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.125, ч.2 ст.186, ч.2 ст.146, ч.2 ст.289 КК України,

ВСТАНОВИВ:

З клопотання слідчого вбачається, що 17.06.15 приблизно о 00.30 год. ОСОБА_4 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходився у дворі будинку АДРЕСА_3 .

Знаходячись у вказаному місці між ОСОБА_4 та ОСОБА_7 на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин виникла сварка, в ході якої у ОСОБА_4 раптово виник умисел на спричинення ОСОБА_7 тілесних ушкоджень.

Реалізуючи указаний умисел, діючи умисно та цілеспрямовано, ОСОБА_4 , взявши у руки дерев'яну биту та підійшовши до ОСОБА_7 , наніс нею не менше 3 ударів по руках та ногах останнього, спричинивши ОСОБА_7 тілесні ушкодження у вигляді крововиливів на кінцівках, які, згідно висновку судово-медичної експертизи № 104 від 18.06.15, по тяжкості відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.

За вказаним фактом 17.06.15 Знам'янським МВ УМВС України в Кіровоградській області розпочате кримінальне провадження № 12015120160001117 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

18.06.15 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.125 КК України (по епізоду спричинення тілесних ушкоджень ОСОБА_7 ).

Крім того, 17.06.15 приблизно о 00.35 год. ОСОБА_4 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходився у дворі будинку АДРЕСА_3 .

Перебуваючи у вказаному місці у ОСОБА_4 раптово виник умисел на відкрите викрадення чужого майна (грабіж), поєднаний із насильством, яке не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого, а саме на відкрите викрадення майна ОСОБА_8 .

Реалізуючи указаний умисел, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, в цілях власної наживи, ОСОБА_4 дерев'яною битою, якою перед цим спричинив тілесні ушкодження ОСОБА_7 , наніс не менше 6 ударів по голові та кінцівках ОСОБА_8 , спричинивши таким чином йому тілесні ушкодження у вигляді крововиливів в ділянці голови та верхніх кінцівок, які, згідно висновку судово-медичної експертизи № 105 від 18.06.15, по тяжкості відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.

Після цього ОСОБА_4 , скориставшись тим, що ОСОБА_8 унаслідок спричинених йому тілесних ушкоджень перебуває у безпорадному стані та не чинить опір, ривком руки зірвав з шиї потерпілого золотий ланцюжок 585 проби вагою 6,8 гр. вартістю 858,50 грн. за 1 гр. загальною вартістю 5837,80 грн. із золотою підвіскою у вигляді хрестика 585 проби вагою 2,5 гр. вартістю 858,50 грн. за 1 гр. загальною вартістю 2146,25 грн.

Указаними речами ОСОБА_4 розпорядився на власний розсуд, спричинивши потерпілому ОСОБА_8 матеріальну шкоду на загальну суму 7984,05 грн.

За вказаним фактом 19.06.15 Знам'янським МВ УМВС України в Кіровоградській області розпочате кримінальне провадження № 12015120160001124 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України.

19.06.15 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України (по епізоду відкритого викрадення майна ОСОБА_8 ).

Крім того, 17.06.15 приблизно о 00.35 год., ОСОБА_4 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходився у дворі будинку АДРЕСА_3 .

Перебуваючи у вказаному місці у ОСОБА_4 раптово виник умисел на незаконне позбавлення волі ОСОБА_8 , що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань, здійснюване протягом тривалого часу, з метою попередження можливих спроб потерпілого повідомити до правоохоронних органів про скоєні ОСОБА_4 злочини, а також з метою подальшого скоєння відносно ОСОБА_8 інших майнових злочинів.

Реалізуючи указаний умисел, діючи умисно та цілеспрямовано, ОСОБА_4 дерев'яною битою наніс не менше 6 ударів по голові та кінцівках ОСОБА_8 , спричинивши таким чином йому тілесні ушкодження у вигляді крововиливів в ділянці голови та верхніх кінцівок, які, згідно висновку судово-медичної експертизи № 105 від 18.06.15, по тяжкості відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень та які завдали потерпілому фізичних страждань.

Після цього ОСОБА_4 , скориставшись тим, що ОСОБА_8 унаслідок спричинених йому тілесних ушкоджень перебуває у безпорадному стані та не чинить опір, за допомогою сторонньої особи поклали ОСОБА_8 на заднє сидіння належного останньому автомобіля «ЗАЗ Lanos», д.р.н. НОМЕР_1 , тим самим незаконно позбавивши його волі і можливості самостійної реалізації свого права на свободу пересування.

Після цього ОСОБА_4 зачинив двері автомобіля та на протязі тривалого часу - не менше 5 годин утримував ОСОБА_8 у вказаному автомобілі, не даючи можливості залишити автомобіль, здійснивши при цьому поїздки до м.Олександрія та смт.Нова Прага Олександрійського району Кіровоградської області.

За вказаним фактом 22.06.15 Знам'янським МВ УМВС України в Кіровоградській області розпочате кримінальне провадження № 12015120160001140 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.146 КК України.

22.06.15 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.146 КК України (по епізоду незаконного позбавлення волі ОСОБА_8 ).

Крім того, 17.06.15 приблизно о 00.35 год. ОСОБА_4 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходився у дворі будинку № 6-а по вул.Г.Сталінграду у м.Знам'янка Кіровоградської області.

Перебуваючи у вказаному місці у ОСОБА_4 раптово виник умисел на незаконне заволодіння транспортним засобом з метою здійснення поїздок у власних цілях, вчинене повторно, поєднане з насильством, що не є небезпечним для життя чи здоров'я потерпілого.

Реалізуючи указаний умисел, діючи умисно та цілеспрямовано, ОСОБА_4 дерев'яною битою наніс не менше 6 ударів по голові та кінцівках ОСОБА_8 , спричинивши таким чином йому тілесні ушкодження у вигляді крововиливів в ділянці голови та верхніх кінцівок, які, згідно висновку судово-медичної експертизи № 105 від 18.06.15, по тяжкості відносяться до категорії легких тілесних ушкоджень.

У подальшому ОСОБА_4 , скориставшись тим, що ОСОБА_8 унаслідок спричинених йому тілесних ушкоджень перебуває у безпорадному стані та не чинить опір, підійняв з землі ключі запалювання від автомобіля «ЗАЗ Lanos», д.р.н. НОМЕР_1 , вартістю 124331,30 грн., який належав ОСОБА_8 , та сів у салон указаного автомобілю. Перебуваючи у автомобілі ОСОБА_4 за допомогою ключів запалювання завів двигун та від'їхав з місця скоєння злочину, таким чином незаконно заволодівши належним ОСОБА_8 транспортним засобом та розпорядившись ним на власний розсуд.

За вказаним фактом 17.06.15 Знам'янським МВ УМВС України в Кіровоградській області розпочате кримінальне провадження № 12015120160001113 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.289 КК України.

18.06.15 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.289 КК України (по епізоду незаконного заволодіння транспортним засобом ОСОБА_8 ). 05.08.15 дії ОСОБА_4 перекваліфіковані з ч.3 ст.289 та ч.2 ст.289 КК України

Крім того, 17.06.15 приблизно о 05.00 год. ОСОБА_4 , перебуваючи у стані алкогольного сп'яніння, знаходився поруч з домоволодінням, розташованим за адресою АДРЕСА_4 .

Перебуваючи у вказаному місці у ОСОБА_4 раптово виник умисел на відкрите викрадення чужого майна (грабіж), вчинене повторно, поєднане з насильством, яке не є небезпечним для життя та здоров'я потерпілого.

Реалізуючи указаний умисел, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих спонукань, в цілях власної наживи, ОСОБА_4 наніс ОСОБА_8 не менше 1 удару кулаком руки в область обличчя, унаслідок чого останній, не втримавши рівноваги, впав на землю.

Після цього ОСОБА_4 , продовжуючи свої протиправні дії, з салону належного ОСОБА_8 автомобіля «ЗАЗ Lanos», д.р.н. НОМЕР_1 , відкрито викрав належні вказаній особі відеореєстратор «Electronics X60» вартістю 935 грн., DVD програвач «Supra SDTV 722UT» вартістю 916,40 грн., мобільний телефон «LG L60i» вартістю 1503,20 грн. з сім картами операторів стільникового зв'язку МТС вартістю 20 грн. та «Київстар» вартістю 20 грн., чохол із шкірозамінника вартістю 149,60 грн., золоту запонку для краватки 585 проби вагою 6,2 гр. вартістю 858,50 грн. за 1 гр. загальною вартістю 5322,70 грн., буксировочний трос, сонцезахисні окуляри, 2 чохли на сидіння автомобіля, синтетичну накидку та 2 USB шнура, які для потерпілого матеріальної цінності не представляють.

Указаними речами ОСОБА_4 розпорядився на власний розсуд, спричинивши потерпілому ОСОБА_8 матеріальну шкоду на загальну суму 8826,90 грн.

За вказаним фактом 22.06.15 Знам'янським МВ УМВС України в Кіровоградській області розпочате кримінальне провадження № 12015120160001141 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України.

22.06.15 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.186 КК України (по епізоду відкритого викрадення майна ОСОБА_8 ).

Ухвалою слідчого судді Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 червня 2015 року стосовно ОСОБА_4 застосовано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Ухвалою колегії суддів судової палати у кримінальних справах апеляційного суду Кіровоградської області від 26 червня 2015 року скасовано ухвалу слідчого судді Знам'янського міськрайонного суду Кіровоградської області від 19 червня 2015 року в частині обрання запобіжного заходу ОСОБА_4 у вигляді домашнього арешту та застосовано запобіжний захід відносно ОСОБА_4 у вигляді тримання під вартою строком на 53 дні, починаючи з 11 години 00 хвилин 26 червня і до 11 години 00 хвилин 17 серпня 2015 року.

Строк досудового розслідування 12.08.15 продовжено Знам'янським міжрайонним прокурором до 3-х місяців (до 17.09.15).

Наявність обґрунтованої підозри ОСОБА_4 у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень, підтверджується показаннями свідків ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 ; проведеним 18.06.15 слідчим експериментом за участю потерпілого ОСОБА_8 , який розповів та показав як саме відбувались події 17.06.15; проведеним 18.06.15 слідчим експериментом за участю потерпілого ОСОБА_7 який розповів та показав як саме відбувались події 17.06.15; проведеним 18.06.15 слідчим експериментом за участю підозрюваного ОСОБА_4 який розповів та показав як саме відбувались події 17.06.15

В своєму клопотанні слідчий вказує, що ним по даному кримінальному провадженню виконано ряд слідчих дій, спрямованих на отримання та перевірку отриманих доказів у ньому. Разом з тим, закінчити розслідування у 2-місячний строк немає можливості, оскільки необхідно виконати наступне:

- повідомити ОСОБА_4 про зміну раніше повідомлених підозр,

- повідомити підозрюваного з наданням копій постанов про призначення експертиз та їх висновків;

- зібрати в повному обсязі характеризуючи дані на підозрюваного, а також усунути наявні протиріччя для з'ясування усіх обставин кримінального правопорушення, у тому числі шляхом проведення одночасних допитів;

- допитати ОСОБА_4 за змістом зміненої підозри;

- виконати вимоги ст. 290 КПК України;

- скласти обвинувальний акт та реєстр матеріалів досудового розслідування.

Провести вказані слідчі дії у передбачений законом строк не представилося можливим у зв'язку зі значним обсягом матеріалів кримінального провадження та речових доказів.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання слідчого про продовження строку тримання під вартою , мотивувавши тим, що не зникли ризики передбачені ст.. 177 КПК України , в частині впливу на свідків для можливу зміни їх показів , підозрюваний не проживає за місцем реєстрації, може переховуватись від слідства та не має міцних соціальних зв'язків .

Захисник підозрюваного просив суд не задовольняти клопотання слідчого , мотивувавши тим , що його підзахисний має постійне місце роботи , проживає з сім'єю , характеризується позитивно , крім того перекваліфіковано вчинене кримінальне правопорушення з ч3 ст. 289 КК України на ч.2 ст 289 КК України яка передбачає менш суворе покарання , а також слідчим під час досудового розслідування виконані всі слідчі дії які передбачені Кримінально-процесуальним кодексом, крім викладеного , вказав , що ОСОБА_4 повернув викрадене , претензій у потерпілого немає, про що маються розписки в матеріалах досудового розслідування. Просить суд відмовити в задоволенні клопотання та змінити запобіжний захід тримання під вартою на більш м'який не пов'язаний з позбавленням волі.

ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав свого захисника , просив суд відмовити слідчому в задоволенні клопотання.

Суд заслухавши думку учасників процесу , дослідивши матеріали кримінального провадження, встановив , що ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні декількох злочинів, два з яких відносяться до категорії тяжких, раніше неодноразово судимий останній раз десять років тому, за місцем прописки не проживає але проживає разом зі співмешканкою , офіційно не одружений, на час обрання запобіжного заходу тримання під вартою працював водієм в ТОВ «РОС-АГРО»,характеризується позитивно, крім того слідчим виконано всі слідчі дії необхідні для встановлення вини підозрюваного , допитані свідки, проведені експертизи , перехресні допити , змінено підозру з ч.3 ст. 289 КК України на ч. 2 ст. 289 КК України. Ризиків, передбачених п. 3, 4,5 ч. 1 ст. 177 КПК України в ході судового розгляду не встановлено, оскільки всі свідки та потерпілі вже допитані, яким іншим чином перешкоджати кримінальному провадженню не зазначено взагалі, а також про те, що схильний до вчинення інших кримінальних правопорушень не доведено . Про існування інших ризиків слідчим не заявлено.суд вважає , що клопотання про продовження строку тримання під вартою не підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.110, 176-178, 193-194, 199, 369-372 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Знам'янського МВ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_6 про продовження строку тримання під вартою стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити.

Копію ухвали негайно після її оголошення вручити підозрюваному ОСОБА_4 .

На ухвалу може бути подана апеляція до апеляційного суду Кіровоградської області протягом п'яти діб з дня її проголошення.

Слідчий суддя Знам'янського

міськрайонного суду Кіровоградської області ОСОБА_1

Попередній документ
48275778
Наступний документ
48275780
Інформація про рішення:
№ рішення: 48275779
№ справи: 389/2178/15-к
Дата рішення: 12.08.2015
Дата публікації: 20.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Клопотання слідчого, прокурора, сторони кримінального провадження
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (26.06.2015)
Результат розгляду: скасовано
Дата надходження: 19.06.2015
Предмет позову: -
Учасники справи:
головуючий суддя:
БОГДАНОВА ОЛЕНА ЕДУАРДІВНА
суддя-доповідач:
БОГДАНОВА ОЛЕНА ЕДУАРДІВНА