Ухвала від 09.07.2015 по справі 362/4902/15-ц

Справа № 362/4902/15-ц

Провадження № 4-с/362/34/15

УХВАЛА

09 липня 2015 року

суддя Васильківського міськрайонного суду Київської області Марчук О.Л., перевіривши матеріали скарги ОСОБА_1 на бездіяльність державних виконавців Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду із скаргою, в якій просить визнати протиправною і скасувати постанову державного виконавця ВДВС Києво-Святошинського РУЮ ОСОБА_2 від 28.01.2015 року про відмову у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа Васильківського міськрайонного суду Київської області № 362/6885/13-й від 01.09.2014 року про стягнення з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 коштів; визнати протиправною бездіяльність державних виконавців ВДВС Києво-Святошинського РУЮ щодо невиконання вказаного виконавчого листа, а також, визнати протиправною бездіяльність управління ДВС ГУ юстиції в Київській області щодо не розгляду скарги на бездіяльність державних виконавців від 11.03.2015 року щодо невинесення постанови про задоволення або відмову у задоволенні даної скарги.

У пункті 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014 року № 6 судам роз'яснено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України, та містити відомості, зазначені в пунктах 3 - 5 частини сьомої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження», зокрема зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби та норму закону, яку порушено, а також обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги; якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК України.

Відповідно до частини сьомої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження», скарга у виконавчому провадженні має містити:

1)найменування органу державної виконавчої служби, до якого вона подається;

2)повне найменування (ім'я) стягувача та боржника, їх місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) або місцезнаходження (для юридичних осіб), а також найменування (ім'я) представника сторони виконавчого провадження, якщо скарга подається представником;

3) реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина);

4) зміст оскаржуваних рішень, дій чи бездіяльності та норму закону, яку порушено;

5) викладення обставин, якими скаржник обґрунтовує свої вимоги;

6) підпис скаржника або його представника із зазначенням дня подання скарги.

Перевіривши скаргу, приходжу до висновку, що її необхідно залишити без руху з наступних підстав.

Так, в порушення наведених вимог закону, скарга не містить повне найменування (ім'я) боржника, його місце проживання чи перебування та усі реквізити виконавчого документа (вид документа, найменування органу, що його видав, день видачі та номер документа, його резолютивна частина).

Стаття 383 ЦПК України передбачає, що сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи; що також відображено у пункті 5 вищезгаданої Постанови Пленуму ВСС України.

Натомість, у скарзі зазначено в якості суб'єкта оскарження юридичну особу, а не державного виконавця чи іншу посадову особу державної виконавчої служби, як того вимагає цивільний процесуальний закон.

Тобто, особі яка подала скаргу необхідно зазначити в якості суб'єкта оскарження конкретного державного виконавця чи іншу посадову особу державної виконавчої служби рішення і бездіяльність якої вона оскаржує.

Одночасно, необхідно уточнити зміст прохальної частини скарги щодо визнання протиправною бездіяльності управління ДВС ГУ юстиції в Київській області щодо не розгляду скарги на бездіяльність державних виконавців від 11.03.2015 року щодо невинесення постанови про задоволення або відмову у задоволенні даної скарги, оскільки Розділом VII ЦПК України «Судовий контроль за виконанням судових рішень» в порядку якого подано дану скаргу, не передбачає можливості оскарження дій або бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо оскаржених до них рішень, дій або бездіяльності підпорядкованих їм органів.

Тому, вимоги скарги має бути уточнено і в цій частині.

При цьому, для визначення судом строку звернення до суду із даною скаргою, з урахуванням положень статті 385 ЦПК України, особі, яка подала скаргу необхідно підтвердити факт, коли нею отримано оскаржувану постанову та надати оригінал конверту, у якому він отримав оскаржувану постанову або іншого належного документу у якому зафіксовано дату отримання особою оскаржуваної постанови.

Зокрема, слід врахувати роз'яснення надані у пункті 16 Постанови Пленуму ВСС України від 07.02.2014 року № 6 про те, що коли в законі встановлено спеціальний порядок обчислення строків звернення заявника зі скаргою до суду (наприклад, стаття 26 - оскарження постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження), їх перебіг має визначатися за цими нормами, а не за нормами статті 385 ЦПК.

Суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 ЦПК України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали (ч. 1 ст. 121 ЦПК України).

Таким чином, враховуючи, що скаргу подано без додержання вимог, викладених у частини сьомій статті 82 Закону України «Про виконавче провадження», приходжу до висновку, що її слід залишити без руху, про що повідомити особу, яка подала скаргу і надати їй строк для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, керуючись п. 13 Постанови Пленуму ВССУ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» від 07.02.2014 року № 6, ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження», ст. 121 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державних виконавців Відділу державної виконавчої служби Києво-Святошинського районного управління юстиції Київської області - залишити без руху.

Повідомити про вказане особу, яка подала скаргу і надати їй строк для усунення недоліків - п'ять днів з дня отримання нею ухвали.

Роз'яснити особі, яка подала скаргу, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вона не виконає вимоги, визначені статтею 82 Закону України «Про виконавче провадження», скарга буде вважатися неподаною і повернута їй.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя