Ухвала від 24.06.2015 по справі 495/4181/15-а

Справа № 495/4181/15-а

Ухвала

іменем україни

24 червня 2015 року м. Білгород-Дністровський

Суддя Білгород - Дністровського міськрайонного суду Одеської області ОСОБА_1, розглянувши заяву Громадської організації «Аврора-888» про забезпечення позову по справі за позовною заявою Громадської організації «Аврора-888» до Приморської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання не чинним Регламенту Приморської сільської ради та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ГО «Аврора-888» звернулася до суду з адміністративним позовом до Приморської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області про визнання не чинним Регламенту Приморської сільської ради та зобов'язання вчинити певні дії.

Також, з позовною заявою ГО «Аврора-888» подала до суду заяву про забезпечення позову шляхом зупинення дії Регламенту Приморської сільської ради Білгород-Дністровського району Одеської області затвердженого рішенням № 07-VІ від 26.05.2006 року та зміни до нього затвердженого рішенням № 944-VІ від 17.06.2014 року. При цьому, позивач обґрунтовує свою заяву тим, що існує очевидна небезпека порушень прав жителів громади, в тому числі і ГО «Аврора-888» і в подальшому, в результаті прийняття протиправних та незаконних рішень ради, яка в своїй діяльності керується Регламентом, що не відповідає нормам чинного законодавства.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши обставини, що викладені в заяві про забезпечення позову, суд прийшов до наступних висновків.

Відповідно до частини 1 статті 117 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

З аналізу наведеної норми закону вбачається, що обов'язковою передумовою вжиття заходів забезпечення позову, яке допускається на протязі всього терміну розгляду справи, є обґрунтоване клопотання сторони, в тому числі й із зазначенням очевидних ознак протиправності оскаржуваної дії, очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам останньої, неможливості в подальшому без вжиття таких заходів відновлення прав особи та обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу забезпечення позову.

Так, у відповідності до ч.3 ст.117 КАС України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.

Разом з тим, суд звертає увагу на те, що за своєю правовою природою Регламент не відноситься до Рішень сільських, селищних чи будь-яких інших рад.

Регламент - це нормативний акт, який докладно впорядковує внутрішню структуру й відносини, що виникають у процесі реалізації органом місцевого самоврядування та іншими органами своїх повноважень. Цей процесуальний нормативно-правовий акт забезпечує юридичну ефективність роботи сільської ради. Він містить правові приписи, що встановлюють порядок, на підставі якого депутати сільська рада певного скликання здійснює повноваження, визначені Конституцією, протягом відповідного строку.

Він впорядковує внутрішню структуру, деталізує положення про внутрішню організацію й порядок роботи, визначає процедурні правила процесу реалізації сільською радою своїх повноважень протягом скликання. Він містить механізми реалізації конституційних повноважень органу місцевого самоврядування, вирізняється високим ступенем деталізації щодо упорядкування внутрішніх відносин, які виникають у процесі реалізації зазначених повноважень, що характерно для регламенту і не властиво для рішення.

В Основному Законі України передбачено форми та засоби реалізації права територіальних громад на місцеве самоврядування і вказано, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (частина перша статті 144 Конституції України). На основі цього положення Конституції України в Законі визначено, що у формі рішень рада приймає нормативні та інші акти (частина перша статті 59 ЗУ «Про місцеве самоврядування»).

Розглянувши подане позивачем клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, зважаючи на фактичні обставини справи та виходячи із не пов'язаності заходів забезпечення позову з його предметом та не співмірності таких заходів заявленій позовній вимозі, оскільки зупинення дії Регламенту Приморської сільської ради може призвести до зупинення самої діяльності сільської ради та виконання нею своїх прямих функцій і обов'язків, суд вважає, що в задоволенні клопотання необхідно відмовити.

Керуючись статтями 117, 118 КАС України суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Громадській організації «Аврора-888» у задоволенні заяви про забезпечення позову.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до адміністративного апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня винесення ухвали.

Суддя