Справа № 1-146/2011
15 листопада 2011 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого судді Франчук О. Д.
при секретарі Коршак О.В.
з участю прокурора -Кравченко К.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Южноукраїнську Миколаївської області кримінальну справу за обвинуваченням
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої на посаді заступника начальника управління -начальником відділу культури управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, одруженої, яка має одну неповнолітню дитину, зареєстрованої та проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимої,
-у скоєні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України,
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_6, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_7, працюючої на посаді головного спеціаліста відділу культури управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, неодруженої, яка має двох неповнолітніх дітей, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_8, раніше не судимої,
-у скоєні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України,
ОСОБА_1 згідно наказу начальника управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради №1 від 03.01.2006 року призначена на посаду начальника відділу культури управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради.
Наказом №7 - о. д. від 11.01.2011 року начальника управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради сформовано склад комітету з конкурсних торгів управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради для організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти, головою якого призначено ОСОБА_1
У відповідності до посадової інструкції начальника відділу культури управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради начальник, поряд з іншими функціональними обов'язками, організовує дозвілля населення, веде контроль тендерної документації, організацію та проведення процедур державних закупівель. Відповідно до ч.3 ст.11 Закону України „Про здійснення державних закупівель” керівництво роботою комітету з конкурсних торгів здійснює його голова. Голова комітету з конкурсних торгів організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій. Згідно п.3 розділ 4 Типового положення „Про комітет з конкурсних торгів”, затвердженого наказом №7 - о. д. від 11.01.2011 року начальника управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, голова комітету, серед інших повноважень, організовує роботу комітету і несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій; приймає рішення щодо проведення засідань комітету; визначає дату і місце проведення засідання комітету; пропонує порядок денний засідання комітету; веде засідання комітету. Таким чином, ОСОБА_1 постійно виконувала функції представника влади, а також обіймала посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків, в зв'язку з чим являлася службовою особою.
Відповідно до ст. 3 Закону України „Про здійснення державних закупівель” від 01.06.2010 року, закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється за принципами добросовісної конкуренції серед учасників; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель; недискримінації учасників; об'єктивної та неупередженої оцінки пропозицій конкурсних торгів; запобігання корупційним діям і зловживанням.
В січні-лютому 2011 року тендерним комітетом, створеним при Управлінні, проводилась процедура закупівлі послуг на організацію і проведення протягом 2011 року культурно-масових заходів на території м. Южноукраїнська. 24.01.2011 року відповідно до ст. 36 Закону, Управлінням направлено запит цінових пропозиційна закупівлю послуг по організації та проведення культурно-масових заходів на території м. Южноукраїнська. 04.02.2011 року від ПП „ОСОБА_3, ПП „ОСОБА_4 та 07.02.2011 року від Южноукраїнської міської громадської організації по культурі клубу „Дозвілля” до тендерного комітету Управління надійшли цінові пропозиції щодо участі у торгах на закупівлю послуг з організації та проведення культурно-масових та спортивних заходів, з документами згідно переліку документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозицій учасника вимогам замовника.
Відповідно до ч.6 ст.36 Закону України „Про здійснення державних закупівель” замовник відхиляє цінові пропозиції, у разі якщо вини не відповідають вимогам замовника, зазначеним у запиті, або з підстав, зазначених у статті 17 цього Закону. П.6 ч.1 ст.17 Закону передбачає, що замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації), у разі якщо пропозиція конкурсних торгів (кваліфікаційна, цінова пропозиція) подана учасником процедури закупівлі, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі.
ОСОБА_1, діючи умисно, в інтересах ПП ОСОБА_3, з метою забезпечення її перемоги в торгах, 07.02.2011 року при розкритті пропозицій конкурсних торгів не повідомила іншим членам тендерного комітету інформацію щодо неможливості, участі у торгах пов'язаних осіб - подружжя ПП ОСОБА_3 та президента правління Южноукраїнської міської громадської організації по культурі клубу „Дозвілля” ОСОБА_5 та укрила факт відсутності необхідної тендерної документації у учасника торгів ПП ОСОБА_3 Внаслідок цього до оцінки цінових пропозицій були безпідставно допущені ПП ОСОБА_3, Южноукраїнська міська громадська організація по культурі клуб „Дозвілля” та ПП ОСОБА_4 В подальшому, за результатами розкриття цінових пропозицій всіх перелічених учасників торгів, найбільш вигідною визнано цінову пропозицію ПП ОСОБА_3 Таким чином, злочинними діями ОСОБА_1 до участі у процедурі безпідставно допущені ПП ОСОБА_3 та Южноукраїнська міська громадська організація по культурі клуб „Дозвілля”, чим штучно створено умови для гарантованої перемоги в торгах ОСОБА_3 по критерію найнижчої ціни.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 364 КК України - зловживання службовим становищем, тобто умисне, використання службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду державним інтересам.
Крім того, голова тендерного комітету ОСОБА_1, будучи службовою особою, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, в інтересах ПП ОСОБА_3, маючи мету - забезпечення перемоги останньої в торгах, надала вказівку секретарю тендерного комітету ОСОБА_2 внести до протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів № 1 від 07.02.2011 року завідомо недостовірну інформацію про наявність у всіх учасників торгів документів передбачених документацією тендерних торгів (додаток 2 до запиту цінових пропозицій), та підписала вказаний протокол, в результаті чого тендерну пропозицію ПП ОСОБА_3 визнано такою, що відповідає кваліфікаційним вимогам, що в подальшому надало змогу останній отримати перемогу у конкурсних торгах, в той час коли вони були відсутні у повному обсязі. Зазначені незаконні дії голови тендерного комітету управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради ОСОБА_1 негативно вплинули на роботу тендерного комітету, підірвавши авторитет і престиж органу державної влади - Міністерства культури України.
Таким чином, ОСОБА_1 вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 366 КК України - службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційного до офіційного документу завідомо неправдивих відомостей, а також складання і видача завідомо неправдивого документа.
ОСОБА_2 згідно наказу начальника управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради (далі за текстом - Управління) № 1-к від 30.12.2009 року призначена на посаду головного спеціаліста відділу культури. Наказом №7 - о. д. від 11.01.2011 року начальника управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради сформовано склад комітету з конкурсних торгів управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради для організації та проведення процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти до складу якого включено ОСОБА_2 Наказом голови комітету з конкурсних торгів ОСОБА_2 призначено секретарем комітету.
У відповідності до посадової інструкції спеціаліста відділу культури управління молоді, спорту і культури Южноукраїнської міської ради головний спеціаліст, поряд з іншими функціональними обов'язками, здійснює: підготовку проектів документів розпорядчого, інформаційного та іншого характеру на розгляд міської ради та виконавчого комітету; організація та проведення культурно-масових заходів та свят; виконання обов'язків секретаря тендерного комітету управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради; ведення тендерної документації; організація та проведення процедур державних закупівель. Згідно п. 4 Типового положення „Про комітет з конкурсних торгів”, затвердженого наказом №7 - о. д. від 11.01.2011 року начальника управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради, секретар комітету, призначається головою комітету у встановленому цим положенням порядку, який забезпечує ведення та оформлення протоколів засідань комітету, оперативне інформування членів комітету стосовно організаційних питань його діяльності, за дорученням голови комітету виконує іншу організаційну роботу, а також забезпечує відповідно до вимог законодавства зберігання документів щодо здійснення закупівель, дотримання вимог законодавства з питань діловодства при роботі з документами, здійснює інші повноваження відповідно до законодавства.
Таким чином, ОСОБА_2 постійно виконувала функції представника влади, а також обіймала посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих обов'язків, в зв'язку з чим являлася службовою особою. Відповідно до ст. 3 Закону України „Про здійснення державних закупівель” від 01.06.2010 року, закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється за принципами добросовісної конкуренції серед учасників; відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель; недискримінації учасників; об'єктивної та неупередженої оцінки пропозицій конкурсних торгів; запобігання корупційним діям і зловживанням.
В січні-лютому 2011 року тендерним комітетом, створеним при Управлінні, проводилась процедура закупівлі послуг на організацію і проведення протягом 2011 року культурно-масових заходів на території м. Южноукраїнська. 24.01.2011 року відповідно до ст. 36 Закону, Управлінням направлено запит цінових пропозицій на закупівлю послуг по організації та проведення культурно-масових заходів на території м. Южноукраїнська. 04.02.2011 року від ПП ОСОБА_3, ПП ОСОБА_4 та 07.02.2011 року від Южноукраїнської міської громадської організації по культурі клубу „Дозвілля” до тендерного комітету Управління надійшли цінові пропозиції щодо участі у торгах на закупівлю послуг з організації та проведення культурно-масових та спортивних заходів, з документами згідно переліку документів, які вимагаються для підтвердження відповідності пропозицій учасника вимогам замовника.
Відповідно до ч.6 ст.36 Закону України „Про здійснення державних закупівель” замовник відхиляє цінові пропозиції, у разі якщо вини не відповідають вимогам замовника, зазначеним у запиті, або з підстав, зазначених у статті 17 цього Закону. П.6 ч.1 ст.17 Закону передбачає, що замовник приймає рішення про відмову учаснику, учаснику попередньої кваліфікації в участі у процедурі закупівлі, попередній кваліфікації учасників та зобов'язаний відхилити пропозицію конкурсних торгів (кваліфікаційну, цінову пропозицію) учасника (учасника попередньої кваліфікації), у разі якщо пропозиція конкурсних торгів (кваліфікаційна, цінова пропозиція) подана учасником процедури закупівлі, який є пов'язаною особою з іншими учасниками процедури закупівлі.
ОСОБА_2, діючи умисно, в інтересах ПП ОСОБА_3, з метою забезпечення її перемоги в торгах, 07.02.2011 року при розкритті пропозицій конкурсних торгів не повідомила іншим членам тендерного комітету інформацію щодо неможливості, участі у торгах пов'язаних осіб - подружжя ПП ОСОБА_3 та президента правління Южноукраїнської міської громадської організації по культурі клубу „Дозвілля” ОСОБА_5 та укрила факт відсутності необхідної тендерної документації у учасника торгів ПП ОСОБА_3 Внаслідок цього до оцінки цінових пропозицій були безпідставно допущені ПП ОСОБА_3, Южноукраїнська міська громадська організація по культурі клуб „Дозвілля” та ПП ОСОБА_4 В подальшому, за результатами розкриття цінових пропозицій всіх перелічених учасників торгів, найбільш вигідною визнано цінову пропозицію ПП ОСОБА_3
Таким чином, злочинними діями ОСОБА_2 до участі у процедурі безпідставно допущені ПП ОСОБА_3 та Южноукраїнська міська громадська організація по культурі клуб „Дозвілля”, чим штучно створено умови для гарантованої перемоги в торгах ОСОБА_3 по критерію найнижчої ціни.
Таким чином, ОСОБА_2 вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 364 КК України - зловживання службовим становищем, тобто умисне, використання службового становища всупереч інтересам служби, якщо воно заподіяло істотну шкоду державним інтересам.
Крім того, секретар тендерного комітету ОСОБА_2 будучи службовою особою, зловживаючи службовим становищем, діючи умисно, в інтересах ПП ОСОБА_3, маючи мету - забезпечення перемоги останньої в торгах, внесла до протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів № 1 від 07.02.2011 року завідомо недостовірну інформацію про наявність у всіх учасників торгів документів передбачених документацією тендерних торгів (додаток 2 до запиту цінових пропозицій), та підписала вказаний протокол, в результаті чого тендерну пропозицію ПП ОСОБА_3 визнано такою, що відповідає кваліфікаційним вимогам, що в подальшому надало змогу останній отримати перемогу у конкурсних торгах, в той час коли вони були відсутні у повному обсязі.
Зазначені незаконні дії секретаря тендерного комітету управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради ОСОБА_2 негативно вплинули на роботу тендерного комітету, підірвавши авторитет і престиж органу державної влади - Міністерства культури України.
Таким чином, ОСОБА_2 вчинила злочин, передбачений ч. 1 ст. 366 КК України - службове підроблення, тобто внесення службовою особою до офіційного до офіційного документу завідомо неправдивих відомостей, а також складання і видача завідомо неправдивого документа.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заявили клопотання про застосування відносно них амністії, згідно п. в) ст. 1 Закону України «Про амністію в 2011 році» від 08.07.2011 р., оскільки ОСОБА_1 має одну неповнолітню дитину - доньку Віру, ІНФОРМАЦІЯ_9, а ОСОБА_2 має двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_10 та доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_11.
Суд, вислухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 та ОСОБА_2, дослідивши матеріали кримінальної справи, вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 та ОСОБА_2 від кримінальної відповідальності, а кримінальну справу закрити, на підставі вимог п. в) ст. 1, ст. 6, ст. 9 Закону України «Про амністію» від 08.07.2011 року № 3680-17 з наступних підстав.
ОСОБА_1 обвинувачується в скоєні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України, за які законом передбачено покарання у вигляді обмеженння волі на строк до 3 років, вона має одну неповнолітню дитину - доньку Віру, ІНФОРМАЦІЯ_9, про що свідчить копія свідоцтва про її народження серії І-ФП №266182, виданого Южноукраїнським міським відділом ЗАГС.
ОСОБА_2 обвинувачується в скоєні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч.1 ст. 366 КК України, за які законом передбачено покарання у вигляді обмеженння волі на строк до 3 років, вона має двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_10 та доньку ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_11, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ФП№069204, виданого Южноукраїнським міським відділом ЗАГС та копією свідоцтва про народження серії І-ФП №169182, виданого відділом реєстрації актів цивільного стану Южноукраїнського міського управління юстиції Миколаївської області.
Долю речових доказів слід вирішити на підставі ст. 81 КПК України.
Керуючись п. в) ст. 1, ст. 6, ст. 9 Закону України «Про амністію» від 08.07.2011 року № 3680-17, п. 4 ст. 6 КПК України, суд -
Звільнити ОСОБА_1 від покарання по ч. 1 ст. 364, ч.1 ст.366 КК України, а провадження по кримінальній справі - закрити.
Запобіжний захід ОСОБА_1 підписку про невиїзд - скасувати.
Звільнити ОСОБА_2 від покарання по ч. 1 ст. 364, ч.1 ст.366 КК України, а провадження по кримінальній справі - закрити.
Запобіжний захід ОСОБА_2 підписку про невиїзд - скасувати.
Речові докази по справі - документи, що були вилучені 20.09.2011 року та 21.09.2011 року під час проведення виїмки документів з приміщення управління молоді, спорту та культури Южноукраїнської міської ради та оглянуті 29.09.2011 року, які зберігаються при матеріалах кримінальної справи - залишити в матеріалах кримінальної справи (а.с. 163).
На постанову може бути подана апеляція в апеляційний суд Миколаївської області, протягом семи діб, через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, з моменту проголошення, всіма учасниками процесу.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_7