Справа №: 3-889/2011
27 вересня 2011 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого- судді - Франчук О. Д.
при секретарі Коршак О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від ВДАІ з ОАТ м. Южноукраїнська УМВС України в Миколаївській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, не працюючого, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, за ч.1 ст.130 Кодексу України про Адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення 04 вересня 2011 року о 03.40 годині ОСОБА_1 керував автомобілем НОМЕР_1 по провулку Торговий в смт. Арбузинка Миколаївської області, в стані алкогольного сп'яніння.
Як зазначено в протоколі ОСОБА_1 порушив вимогу п. 2.9 Правил дорожнього руху України та скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КпАП України.
Відповідно до п. 2.9 а Правил, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винним у скоєнні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України, себе не визнав, при цьому пояснив, що 04 вересня 2011 року його знайомий ОСОБА_2 попросив відвезти його з смт. Арбузинка до м. Южноукраїнська, оскільки останній знаходився в стані алкогольного сп'яніння, на що він погодився. Коли його зупинили працівники, він говорив їм, що не вживав алкогольних напоїв, про що зазначив у протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника міліції пройти у встановленому порядку медичне освідування для виявлення ознак алкогольного сп'яніння, перебування під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Процедура проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння та оформлення результатів такого огляду визначена Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ та міністерства охорони здоров'я України за № 400/666 від 09 вересня 2009 року.
Відповідно до п. 1.6. вищезазначеної інструкції огляд проводиться: уповноваженою особою Державтоінспекції МВС на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
І тільки у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду уповноваженою особою Державтоінспекції МВС, пункт 1.7. Інструкції передбачено проведення огляду на стан сп'яніння в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на проведення такого огляду відповідно до ст. 266 КпАП України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він не заперечував пройти огляд на стан сп'яніння, але в Арбузинській ЦРБ, так як транспортний засіб було зупинено коли він рухався по провулку Торговому в смт. Арбузинка, а не в СМСЧ-2 м. Южноукраїнська.
Свідок ОСОБА_2 в судовому засіданні пояснив, що він попросив ОСОБА_1 відвезти його з смт. Арбузинка до м. Южноукраїнська, оскільки він знаходився в стані алкогольного сп'яніння, а ОСОБА_1 не вживав спиртні напої, на що той погодився.
Відповідно до п. 2.1. вищезазначеної інструкції у разі наявності ознак, передбачених у пункті 1.3 розділу 1 цієї Інструкції, уповноважена особа Державтоінспекції МВС проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом і тільки тоді коли виникає сумнів установлення стану алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу, передбачено проведення огляду на стан сп'яніння в закладах охорони здоров'я.
На підтвердження того, що у працівників ДАІ не було підстав для проведення огляду ОСОБА_1 на стан алкогольного сп'яніння, останній надав суду висновок № 22 щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, виданого Арбузинською ЦРЛ від 04.09.2011 року, з якого слідує що ОСОБА_1 не знаходився в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КпАП України передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Враховуючи вищезазначене суд приходить до висновку про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КпАП України.
За правилами п. 1 ст. 247 КпАП України розпочате провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю за вищезазначеною обставиною, а тому на підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 247, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд
Провадження по адміністративній справі № 3-889/2011 відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_3