про відмову у відкритті провадження
Справа № 817/2234/15
10 серпня 2015 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Кравчук Т.О., розглянувши позовну заяву
Державної фінансової інспекції у Рівненській області
доОСОБА_1
прозобов'язання вчинення певних дій
встановив:
До Рівненського окружного адміністративного суду звернулась Державна фінансова інспекція у Рівненській області з позовом до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинення певних дій, а саме:
про зобов'язання вчинення певних дій, а саме:
- зобов'язати старшого фінансового інспектора відділу контролю в агропромисловому комплексі та сфері використання природних ресурсів Держфінінспекції в Рівненській області ОСОБА_1 з'явитися до Державної фінансової інспекції у Рівненській області та надати пояснення про причини своєї відсутності з 23.02.2015 року;
- зобов'язати ОСОБА_1 повернути службове посвідчення № 43, видане 10.02.2012року .
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи підсудна позовна заява даному адміністративному суду.
За приписами частини 1 статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
У відповідності до ч.2 статті 17 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:
1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності;
2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення публічної служби;
3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;
4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;
5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;
6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;
7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
З позовної заяви вбачається, що предметом спору є правовідносини, які виникли не у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій.
Натомість, встановлено, що предметом спору в даній справі є зобов'язання ОСОБА_1 з'явитися до Держфінінспекції та надати пояснення про причини своєї відсутності з 23.02.2015 року, повернути відповідне службове посвідчення.
Таким чином, в межах спірних правових відносин (враховуючи суть заявлених позовних вимог) позивач та відповідач виступають сторонами у сфері трудових відносин та не здійснюють владних управлінських функцій, в розумінні Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суд відмовляє у відкритті провадження у адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи те, що даний спір випливає з трудових відносин, суд приходить до висновку, що його належить розглядати на підставі норм трудового законодавства.
За таких обставин позивачу слід відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі.
В той же час суд роз'яснює позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди в порядку цивільного судочинства розглядають, зокрема, справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а тому з даним позовом позивач може звернутись до відповідного місцевого загального суду за правилами цивільного судочинства.
Керуючись статтями 109, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Державної фінансової інспекції у Рівненській області до ОСОБА_1 про зобов'язання вчинення певних дій.
2.Копію ухвали разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кравчук Т.О.