Ухвала від 03.08.2011 по справі 2а/1570/5932/2011

Справа № 2а/1570/5932/2011

УХВАЛА

03 серпня 2011 року м.ОдесаСуддя Одеського окружного адміністративного суду ОСОБА_1, розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Татарбунарського районного управління юстиції в Одеській області про скасування постанови про накладення арешту, -

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Татарбунарського районного управління юстиції в Одеській області про скасування постанови про накладення арешту.

Приймаючи до уваги ті обставини, що позивачем вищезазначений позов було подано до суду в порядку, передбаченому положеннями ст.ст. 104 - 106 КАС України, суд вважає за необхідне звернути увагу останнього на наступне.

Виходячи із змісту ч. 1 ст. 17 КАС України “Компетенція адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ” компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

У відповідності до ч. 2 ст. 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Крім того, згідно ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Водночас, відповідно до вимог ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчий дій, мають право звернутись до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб не встановлено законом.

Як вбачається з позовної заяви рішеннями Татарбунарського районного суду з ОСОБА_2 на користь ВАТ «Одесаобленерго»Татарбунарського РЕМ було стягнуто 4491 грн. 28 коп. та на підставі цих рішень 03 жовтня 2005 року та 15 січня 2007 року були видані виконавчі листи.

Постановою державного виконавця відділу державної виконавчої служби Татарбунарського районного управління юстиції Одеської області за № д/6 від 20 червня 2011 року було накладено арешт на сільськогосподарську продукцію позивача, у зв'язку з чим він вважає, що дана постанова про арешт зерна є протиправною.

Згідно ст. 383 ЦПК України учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.

Статтею 7 Закону України «Про виконавче провадження»визначено, що учасниками виконавчого провадження є державний виконавець, сторони, представники сторін, експерти, спеціалісти, перекладачі, суб'єкти оціночної діяльності -суб'єкти господарювання.

У відповідності до ч. 2 ст. 384 ЦПК України скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

В свою чергу, згідно ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження»скарга на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця подається начальнику відділу, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець. Рішення, дії чи бездіяльність начальника відділу можуть бути оскаржені до вищестоящого органу державної виконавчої служби. Департамент державної виконавчої служби Міністерства юстиції України розглядає виключно скарги на рішення, дії чи бездіяльність начальників управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі. Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом. Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання рішень інших органів (посадових осіб) можуть бути оскаржені до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом. Рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби можуть бути оскаржені до керівництва органів державної виконавчої служби, якщо їх оскарження передбачено цим Законом.

Згідно вимог п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги те, що позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Відділу державної виконавчої служби Татарбунарського районного управління юстиції в Одеській області про скасування постанови про накладення арешту, суд вважає у відкритті провадження у порядку адміністративного судочинства відмовити та повернути йому позов з усіма доданими до нього матеріалами відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, у зв'язку з тим, що для даних правовідносин законом встановлений інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 6 ст. 109 КАС України суд Вам роз'яснює, що розгляд даної позовної заяви належить до юрисдикції Татарбунарського районного суду Одеської області.

Керуючись ст.ст. 109, 158-160, 165 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

В відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Відділу державної виконавчої служби Татарбунарського районного управління юстиції в Одеській області про скасування постанови про накладення арешту - відмовити.

Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.

Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання до Одеського окружного адміністративного суду заяви про апеляційне оскарження протягом п'яти днів з дня отримання позивачами ухвали, а також подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя О.В. Колесниченко