Постанова від 05.08.2015 по справі 815/3987/15

Справа № 815/3987/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2015 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Корой С.М. розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Арцизької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до Фермерського господарства «Ампел» про стягнення податкового боргу на загальну суму 39363 грн.31 коп.,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Арцизької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до Фермерського господарства «Ампел» про стягнення податкового боргу на загальну суму 39363 грн.31 коп.

Звертаючись до суду, позивач просив суд розглянути справу в письмовому провадженні.

Про дату, час та місце розгляду справи сторони повідомлені належним чином та своєчасно. Зокрема, копію Ухвали суду про закінчення підготовчого провадження та призначення справи до розгляду надіслано відповідачу, та отримано ним 29.07.2015 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.38).

Таким чином., відповідач повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином, однак жодних заяв про визнання позовних вимог чи заперечень на адміністративний позов до суду не надходило.

В судовому засіданні 05.08.2015 року на підставі положень ч.6 ст.128 КАС України, судом було ухвалено рішення розглянути цю справу в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що Фермерське господарство «Ампел» зареєстроване та перебуває на обліку в Арцизькій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області як платник податків з 29.10.2003 року за № 864.

Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно з п.п.16.1.3., 16.1.4. п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до п.36.1 ст.36 Податкового кодексу України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Пунктом 36.5 ст.36 Податкового кодексу України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.

Згідно довідки про податковий борг (за період з 25.03.2015 року) станом на 12.06.2015 року, у відповідача перед бюджетом є податкова заборгованість у загальному розмірі 39363 грн. 31 коп.

Зазначена заборгованість виникла у відповідача за наслідками подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань зі сплати податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, та склала, з урахуванням пені 13196 грн. 81 коп. та за наслідками подання відповідачем податкових декларацій з орендної плати за землю, яка була нарахована, але не сплачена підприємством, та склала з урахуванням штрафних фінансових санкцій 26166 грн. 50 коп.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Арцизька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області склала та направила на адресу відповідача податкову вимогу № 1/245 від 31.01.2013 року. Вказана податкова вимога була отримана відповідачем 02.02.2013 року.

Згідно з п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

На час розгляду справи відповідачем сума заборгованості в загальному розмірі 39363 грн. 31 коп. не сплачена.

Відповідно до пп.20.1.19 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Згідно з п.95.2 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

На підставі зазначених норм, суд приходить висновку, що заявлені позовні вимоги про стягнення з відповідача податкової заборгованості в загальному розмірі 39363 грн. 31 коп. є обґрунтованими та такими, що належать до задоволення в повному обсязі.

Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно до ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Як вбачається із матеріалів справи, ФГ «Ампел» має відкриті банківські рахунки: №26006137312003, №26007137312002, №26008137312001 в ПАТ «Банк Київська Русь», м. Київ, МФО 319092; №26007000133090 в ПАТ «ЧБРР», МФО 384577; №26005879966904, №26003558966904, №26009455966904 в філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк», м. Одеса, МФО 328845; №37519000068405 в «Казначействі України (ел. адм. под.)», МФО 899998.

З урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, суд вважає, що позивач довів суду ті обставини, на які посилався в обґрунтування позовних вимог і вони належать до задоволення у повному обсязі.

Відповідно до вимог ст.94 КАС України судові витрати не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись Податковим кодексом України, ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 94, 128, 159-163, 186, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Арцизької об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби в Одеській області до Фермерського господарства «Ампел» про стягнення податкового боргу на загальну суму 39363 (тридцять дев'ять тисяч триста шістдесят три) грн. 31 (тридцять одна) коп. - задовольнити.

Стягнути з Фермерського господарства «Ампел» (код ЄДРПОУ 31908252) кошти за податковим боргом на загальну суму 39363, 31 грн. на користь державного бюджету з банківських рахунків підприємства, а саме: №26006137312003, №26007137312002, №26008137312001 в ПАТ «Банк Київська Русь», м. Київ, МФО 319092; №26007000133090 в ПАТ «ЧБРР», МФО 384577; №26005879966904, №26003558966904, №26009455966904 в філії Одеського обласного управління АТ «Ощадбанк», м. Одеса, МФО 328845; №37519000068405 в «Казначействі України (ел. адм. под.)», МФО 899998,

- на р/р 33211812700449, бюджетна класифікація 18010600, отримувач УДКС України у Тарутинському районі Одеської області, код отримувача 37907783, банк отримувача Головне УДКС України в Одеській області, МФО 828011 в сумі 26166 (двадцять шість тисяч сто шістдесят шість) грн. 50 (п'ятдесят) коп.

- на р/р 3111629700447, бюджетна класифікація 14010100, отримувач УДКС України у Тарутинському районі Одеської області, код отримувача 37907783, банк отримувача Головне УДКС України в Одеській області, МФО 828011 в сумі 13196 (тринадцять тисяч сто дев'яносто шість) грн. 81 (вісімдесят одна) коп.

Судові витрати розподілити відповідно до приписів ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Корой