про повернення позовної заяви
05.08.2015 № 814/2552/15
Cуддя Миколаївського окружного адміністративного суду Князєв В.С., розглянувши матеріали
за позовомОСОБА_1, АДРЕСА_1, 57113
доОльшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської обл., вул. Леніна, 1-А, смт Ольшанське, Миколаївський район, Миколаївська область, 57113
провизнання незаконним розпорядження № 31-р від 27.07.15 р.,
05.08.2015 року до Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області про визнання незаконним розпорядження Ольшанської селищної ради Миколаївського району Миколаївської області від 27.07.2015 року №31-р в частині, а саме:
- п.1 "припинити з 27.07.2015 року дію контракту з керівником КП "Ольшанське";
- п.4 "на період хвороби ОСОБА_1, призначити тимчасово в.о. директора КП "Ольшанське" ОСОБА_2";
- п.5 "ОСОБА_1 передати печатку комунального підприємства по акту прийому - передачі в.о. директора КП "Ольшанське" ОСОБА_2.".
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Розглянувши вказаний позов, суддя вважає , що позов підлягає поверненню виходячи з наступного.
Відповідно до ст.6 КАС України кожному гарантується право на захист його прав, свобод та інтересів незалежним і неупередженим судом, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в адміністративному суді, до підсудності якого вона віднесена цим Кодексом.
Так, судом встановлено, що відповідачем по даній справі є Ольшанська селищна рада Миколаївського району Миколаївської області, котра з урахуванням положень ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", є органом місцевого самоврядування.
Згідно з приписами ст.2 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21 травня 1997 року №280/97-ВР (зі змінами та доповненнями) місцеве самоврядування в Україні - це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади - жителів села чи добровільного об'єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста - самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи, а також через районні та обласні ради, які представляють спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ, міст.
Відповідно до ч.1 ст.10 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Згідно з п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Відтак, беручи до уваги наведене, а також те, що відповідачем за даним адміністративним позовом є - Ольшанська селищна рада Миколаївського району Миколаївської області, котра є органом місцевого самоврядування, суд не вбачає законодавчо передбачених підстав для відкриття провадження у справі, та вважає за доцільне повернути позовну заяву позивачеві відповідно до приписів п.6 ч.3 ст.108 КАС України, з вищенаведених підстав.
Також, суд вважає за необхідне роз'яснити позивачу, що з вказаним адміністративним позовом йому необхідно звернутися до Миколаївського районного суду Миколаївської області, як до адміністративного суду.
Керуючись п.1 ч.1 ст.18, п.6 ч.3 ст.108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
1. Повернути позовну заяву позивачу .
2. Повернути судовий збір сплачений ОСОБА_1 за платіжним дорученням від 04.08.2015 року №2404 в сумі 73,08 грн. (сімдесят три гривні вісім копійок).
3. Ухвалу про повернення позовної заяви разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
4. Роз'яснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд шляхом подання в 5-денний строк з дня проголошення/отримання копії ухвали апеляційної скарги, вимоги до якої встановлені статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.С. Князєв