28 липня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/893/15-а
13 год. 25 хв.
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді: Дубровної В.А.,
при секретарі: Рябчич А.М.,
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1,
відповідача - 1 - ОСОБА_2,
представника третьої особи - 2 - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Компанія "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (ОСОБА_4 Кіпр) (METYGLOW HOLDIMGS LTD) до Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Суворовського районного управління юстиції у м. Херсоні ОСОБА_2, ОСОБА_5 служби Суворовського районного управління юстиції у м Херсоні, ОСОБА_5 служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області, ОСОБА_5 служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_5 служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області, Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон" про визнання протиправними дій, скасування записів, зобов'язання вчинити певні дії,
встановив:
Компанія "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (ОСОБА_4 Кіпр) (METYGLOW HOLDIMGS LTD) (далі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до Державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Суворовського районного управління юстиції у м. Херсоні ОСОБА_2 (далі - відповідач-1, Державний реєстратор ОСОБА_2В.), ОСОБА_5 служби Суворовського районного управління юстиції у м Херсоні (далі - відповідач-2, ОСОБА_5 служба Суворовського РУЮ у м. Херсоні), за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_5 служби Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області (далі - третя особа - 1, ОСОБА_5 служба Дніпропетровського МУЮ Дніпропетровської області), у якому просить -
- визнати протиправними дії Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Севастополі щодо здійснення 05.11.2014 р. реєстраційного запису №10761050020002219 про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "КУА "Парангон" відносно зміни місцезнаходження та зміни складу або інформації про засновників ТОВ "КУА "Парангон";
- скасувати реєстраційний запис Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Севастополі № 10761050020002219 від 05.11.2014 р.;
- зобов'язати Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Севастополі внести запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про скасування реєстраційного запису №10761050020002219 від 05.11.2014 р. про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи TOB "КУА "Парангон" відносно зміни місцезнаходження та зміни складу або інформації про засновників;
- визнати протиправними дії Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Севастополі щодо здійснення 05.11.2014 р. реєстраційного запису №10761070021002219 про внесення змін до відомостей про юридичну особу TOB "КУА "Парангон" відносно зміни керівника юридичної особи та зміни складу підписантів;
- скасувати реєстраційний запис Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Севастополі №10761070021002219 від 05.11.2014 р.;
- зобов'язати Державного реєстратора Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції в місті Севастополі внести запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про скасування реєстраційного запису №10761070021002219 від 05.11.2014 р. про внесення змін до відомостей про юридичну особу TOB "КУА "Парангон" відносно зміни керівника юридичної особи та зміни складу підписантів.
В ході розгляду справи ухвалою суду від 30.06.2015 року прийнято до розгляду позовні вимоги Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (ОСОБА_4 Кіпр) (METYGLOW HOLDIMGS LTD) до Державного реєстратора ОСОБА_5 служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_6 ( далі - державний реєстратор ОСОБА_6А.) про визнання протиправними дій щодо здійснення 15.05.2015 р. реєстраційного запису №12231100028005895 про державну реєстрацію даних про перебування ТОВ "КУА "Парангон" в процесі припинення, скасування реєстраційного запису №12231100028005895 від 15.05.2015 року та зобов'язання Державного реєстратора ОСОБА_6 внести запис в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців про скасування реєстраційного запису №12231100028005895 від 15.05.2015 року.
Вказані вимоги позивач обґрунтовує тим, що у січні 2015 року позивачеві стало відомо, що 05.11.2014 р. державним реєстратором ОСОБА_2 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (далі - ЄДР) внесено зміни до відомостей про юридичну особу: зміна місцезнаходження та зміна складу або інформації про засновників, а також внесено зміни до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані із змінами в установчих документах: зміна керівника юридичної особи, зміна складу підписантів без відома та без участі позивача, який є учасником TOB "КУА Парангон" згідно його Статуту. Позивач з посиланням на лист Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" від 04.01.2015 р. вказує на те, що не підписував, не видавав та не давав згоди на підписання або видачу жодних довіреностей, якими б особа уповноважувалася на здійснення дій з приводу підпису реєстраційної картки та виконання інших дій щодо внесення змін до реєстраційних документів про юридичну особу, про свідчить про відсутність у реєстраційній справі ТОВ "КУА "Парангон" законної довіреності Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" на вчинення оскаржуваних реєстраційних дій та як наслідок відсутність законного рішення про внесення змін до установчих документів та документу, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів. Отже, позивач вважає, що вищевказані реєстраційні записи державного реєстратора не відповідають вимогам ст. ст. 8, 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", нормам Цивільного кодексу України і тому підлягають скасуванню. Крім того, в обґрунтування позовних вимог щодо визнання протиправними дій Державного реєстратора ОСОБА_6 при здійсненні 15.05.2015 р. реєстраційного запису №12231100028005895 про державну реєстрацію даних про перебування ТОВ "КУА "Парангон" в процесі припинення, його скасування та зобов'язання внести запис в ЄДР про скасування оскаржуваного реєстраційного запису, то позивач вказує, що в порушення ст. 255 КАС України, ч. 6 ст.19 вказаного Закону державний реєстратор ОСОБА_6 здійснила оскаржуваний реєстрацій запис незважаючи на ухвалу суду від 14.05.2015 р. про заборону вчиняти будь-які реєстраційні дії в ЄДР щодо TOB "КУА "Парангон".
В судовому засіданні представник позивача підтримав вказані позовні вимоги та просив їх задовольнити.
В судовому засіданні відповідач-1 - Державний реєстратор ОСОБА_2 просила суд відмовити у задоволені позовних вимог щодо визнання її дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії з огляду на доводи, викладені в письмових запереченнях, зокрема, пояснила, що відповідно до положень Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" права і обов'язки сторони набувають на підставі рішення вищого органу управління товариства, а реєстраційні дії проводяться державним реєстратором тільки на підставі визначеного законодавством переліку документів. При цьому, нормами вказано Закону на державного реєстратора не покладено обов'язку перевірки достовірності наданих відомостей, напроти особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом. Відповідач - 1 також вказує, що зі змісту адміністративного позову вбачаються претензії позивача до рішень вищого органу управління ТОВ "КУА "Парангон", а тому, на її думку, наслідком вирішення вказаних спірних питань є визнання неправомірними дій самих учасників товариства при прийнятті рішень, які стали підставою для вчинення державним реєстратором відповідних реєстраційних дій, які є предметом оскарження у даній справі.
Відповідач - 2 - ОСОБА_5 служба Суворовського РУЮ у м. Херсоні в судове засідання не прибула, про дату та час судового розгляду справи був повідомлена належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення повістки, при цьому заяви про розгляд справи без її участі суду не надала. При цьому, суд вказує, що ОСОБА_5 службою Суворовського РУЮ у м. Херсоні не надано суду будь-яки пояснень щодо предмета спору.
В судовому засіданні 24.04.2015 р. судом протокольно ухвалено щодо залучення в якості третього відповідача ОСОБА_5 службу Дніпропетровського міського управління юстиції Дніпропетровської області (далі - відповідач-3, ОСОБА_5 служба Дніпропетровського МУЮ Дніпропетровської області).
В судове засідання відповідач - 3 - ОСОБА_5 служба Дніпропетровського МУЮ Дніпропетровської області не прибула, при цьому, заявою від 30.06.2015 р. просила розглянути справу без участі її представника.
При цьому, листом від 12.05.2015 р. за №11/27-536 відділ реєстраційної служби Дніпропетровського МУЮ Дніпропетровської області повідомив суд про неможливість надати реєстраційну справу ТОВ "КУА "Парангон", оскільки станом на 22.04.2015 р. ТОВ "КУА "Парангон" змінило місцезнаходження і відповідно до ст. 14 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" реєстраційну справу ТОВ "КУА "Парангон" передано за новим місцезнаходженням товариства, а саме до реєстраційної службі Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області. Крім того, листом від 30.06.2015 р. за №11/27-695 відповідач-3 повідомив суд, що місцезнаходження ТОВ "КУА "Парангон" виходить за межі територіальної компетенції відділу державної реєстрації ОСОБА_5 служби Дніпропетровського МУЮ Дніпропетровської області, а тому виконання судових рішень відносно даної юридичної особи можливо проводити лише в реєстраційній службі Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області, як це передбачено ст. 5 Закону України " Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" щодо проведення державної реєстрації юридичних осіб державним реєстратором за місцезнаходженням юридичної особи.
В судовому засіданні 14.05.2015 р. протокольно ухвалено щодо залучення до справи відповідача - 4 - ОСОБА_5 службу Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області.
В судове засідання відповідач - 4 - ОСОБА_5 служба Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області не прибула, при цьому, заявою від 13.07.2015 р. просила розглянути справу без участі її представника.
При цьому, листом від 30.06.2015 р. за №11/27-695 відділ реєстраційної служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області надав суду пояснення, що 15.05.2015 р. державним реєстратором ОСОБА_6, згідно зі ст. 34 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" та на підставі поданих уповноваженою особою ТОВ "КУА "Парангон" було внесено запис до ЄДР про рішення засновників або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи шляхом ліквідації, оскільки на час вчинення вказаного запису до ЄДР ухвала Херсонського окружного адміністративного суду від 14.05.2015 по справі №821/893/15-а про заборону проведення державним реєстраторам реєстраційних дій до відповідача-4 не надходила, а тому у державного реєстратора були відсутні підстави для відмови у прийомі документів для внесення запису про рішення засновників або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи шляхом ліквідації до ЄДР.
Ухвалою суду від 30.06.2015 р. залучено в якості п'ятого відповідача Державного реєстратора ОСОБА_5 служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області ОСОБА_6 (далі - відповідач - 5, Державний реєстратор ОСОБА_6А.).
В судове засідання відповідач-5 не прибула, про дату та час судового розгляду справи була повідомлена належним чином, про що свідчить поштове повідомлення про вручення повістки, при цьому, заяви про розгляд справи без його участі суду не надала. При цьому, суд вказує, що державним реєстратором ОСОБА_6А не надано суду будь-яких пояснень щодо позовних вимог.
В судовому засіданні 14.04.2015 р. судом протокольно ухвалено щодо залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, Товариство з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон" (далі - третя особа - 2, ТОВ " КУА "Парангон").
В судовому засіданні представник ТОВ "КУА "Парангон" просила суд відмовити у задоволені позовних вимог в повному обсязі з підстав, викладених у її письмових поясненнях від 30.06.2015 р. та від 10.07.2015 р., відповідно до яких, зокрема вказує, що доводи позивача про те, що вчинені відповідачами реєстраційні дії не відповідають вимогам Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" є хибними та такими, що не відповідають нормам чинного законодавства України, оскільки спростовуються наданими до суду матеріали реєстраційної справи ТОВ "КУА "Парангон". При цьому, представник ТОВ "КУА "Парангон" вказала, що позивачем не було надано до суду жодного доказу, який би свідчив про порушення відповідачами норм чинного законодавства, зокрема, не підтверджено належними доказами довід позивача про те, що оскаржувані дій відповідачів були вчинені без участі позивача, адже вчинення відповідачами реєстраційних дій відбулось на підставі належним чином оформлених рішень загальних зборів засновників (учасників) ТОВ "КУА "Парангон", які є дійними і протилежного в судовому порядку не встановлено. Представник ТОВ "КУА "Парангон" вважає, що вибуття Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" зі складу учасників ТОВ "КУА "Парангон" ніяким чином не є порушенням його прав як учасника товариства, оскільки існування в місті Севастополь TOB "Управляюча компанія "Парангон", юрисдикції Росії, дата реєстрації 11.07.2006 p., реєстраційний номер до 09.10.2014 р. - 34464724, та в м. Дніпродзержинську - TOB "Компанія з управління активами "Парангон", юрисдикції України, дата реєстрації 11.07.2006 p., реєстраційний номер - 34464724, свідчить про намагання компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (ОСОБА_4 Кіпр) (METYGLOW HOLDIMGS LTD), як колишнього власника частки у статутному капіталі TOB "КУА "ПАРАНГОН" в протиправний спосіб зберегти за собою право власності на частку в TOB "КУА "ПАРАНГОН", скориставшись окупацією частини території України Російською Федерацією.
Враховуючи приписи ч. 4 ст. 128 КАС України, якою визначено, що у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, а також права особи, яка бере участь у справі, заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності відповідно до ч. 4 ст. 122 цього Кодексу, в судовому засіданні 28.07.2015 р. судом протокольно ухвалено про розгляд справи за даною явкою.
Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши подані сторонами документи, з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, оцінивши в сукупності надані докази, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №20937240 станом на 28.07.2015 року, державна реєстрація новоутвореної шляхом заснування юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон" (код ЄДРПОУ 34464724) відбулась 11.07.2006 року Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі, номер запису 10771020000002889.
Судом встановлено, що Компанією "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (METYGLOW HOLDINGS LTD), є іноземною компанією, створена відповідно до законодавства ОСОБА_4 Кіпр, зареєстрована Реєстратором компаній 2008 р., за адресою: Спиру Кипріану, 61 СК ХАУС, П/К 4003, Лімассол, Кіпр (Spyrou Kyprianou HOUSE, Р.С. 4003 Limassol, Cyprus), реєстраційний номер Компанії НЕ 238810.
Як вбачається з матеріалів справи, 26.06.2009 року між продавцем - Товариством з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон" та покупцем - Компанією "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (METYGLOW HOLDINGS LTD) був укладений договір купівлі-продажу корпоративних прав Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон", за умовами якого, продавець зобов'язується передати свою частку у статутному капіталі ТОВ ""Компанія з управління активами "Парангон" у власність покупця. ( п. 1.1. договору); предметом цього договору є належна продавцю частка у статутному капіталі ТОВ "Компанія з управління активами "Парангон" у розмірі 99,9999 відсотків від статного капіталу, загальною вартістю 7 999 990,00 грн. з усіма правами та обов'язками, що належать учаснику ТОВ "Компанія з управління активами "Парангон" відповідно до Статуту товариства (п. 1.2. договору); передача зазначеної частки належної продавцю, здійснюється шляхом укладення цього договору та внесення змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон" (п. 1.5. договору).
Відповідно до змісту нової редакції Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон", затвердженого протоколом загальних зборів учасників ТОВ "Компанія з управління активами "Парангон" від 16.09.2014 р. за №16/09, одним з учасників товариства є Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (METYGLOW HOLDINGS LTD), створена відповідно до законодавства ОСОБА_4 Кіпр, зареєстрована реєстратором Компанії 26.09.2008 р., реєстраційний номер НЕ 238810, частка Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" (METYGLOW HOLDINGS LTD) у статутному капіталі товариства складає 99,9999 відсотків.
Державна реєстрація змін до установчих документів ТОВ "Компанія з управління активами "Парангон" проведено 11.10.2013 р., номер запису 10761050018002219, державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Севастополі, що підтверджується відповідним штампом на титульному аркуші статуту та витягом з ЄДР №20937240 (стор. 7).
Наказом Міністерства юстиції України "Про проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є ОСОБА_4 Крим та місто Севастополь" від 23 липня 2014 року №1197/5 встановлено, що проведення реєстраційних дій щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є ОСОБА_4 Крим та місто Севастополь, здійснюється державними реєстраторами юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України згідно з додатком. Додатком до зазначеного наказу є Перелік реєстраційних служб територіальних органів Міністерства юстиції України, державні реєстратори яких проводять реєстраційні дії щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, місцезнаходженням/місцем проживання яких є ОСОБА_4 Крим та місто Севастополь, згідно до якого реєстраційні дії ОСОБА_5 служби Головного управління юстиції у місті Севастополі віднесено до ОСОБА_5 службою Суворовського районного управління юстиції у м. Херсоні, державні реєстратори якої проводять реєстраційні дії (№з/п 23 за переліком).
Як встановлено судом, одними з вимог позивача є визнання протиправними дій державного реєстратора ОСОБА_2 щодо здійснення 05.11.2014 р. реєстраційного запису №10761050020002219 про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "КУА "Парангон" відносно зміни місцезнаходження та зміни складу або інформації про засновників ТОВ "КУА "Парангон" та реєстраційного запису №10761070021002219 про внесення змін до відомостей про юридичну особу TOB "КУА "Парангон" відносно зміни керівника юридичної особи та зміни складу підписантів, скасування вказаних реєстраційних записів та зобов'язання внести в ЄДР запис про скасування вказаних реєстраційних записів.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.2003 № 755-IV (надалі Закон №755-IV ) відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, регулюються цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.
За правилами ч. ч. 2, 3 ст. 4 цього Закону порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців включає, зокрема:
перевірку комплектності документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці;
перевірку документів, які подаються державному реєстратору, на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації;
внесення відомостей про юридичну особу або фізичну особу - підприємця до Єдиного державного реєстру;
оформлення і видачу виписки з Єдиного державного реєстру.
Зміни до установчих документів юридичної особи, а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові або місця проживання фізичної особи - підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 6 Закону №755-IV державний реєстратор проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців.
Вимоги до оформлення документів, які подаються державному реєстратору встановлені статтею 8 Закону №755-IV, зокрема, підпис особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), на реєстраційній картці повинен бути засвідчений відповідною посадовою особою в установленому порядку ( абз.2 ч. 2 ст. 8 Закону); установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи повинні містити відомості, передбачені законом. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники (учасники) юридичної особи (ч. 3 ст. 8 Закону).
Статтею 17 вказаного Закону встановлено, що відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
У відповідності до ч.1 ст.19 Закону №755-IV у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), подає (надсилає рекомендованим листом з описом вкладення) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення (ч.2 ст.19 Закону).
Частиною 4 статті 19 Закону №755-IV державному реєстратору забороняється вимагати додаткові документи для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо вони не передбачені частинами першою - третьою цієї статті.
Відповідно до ч.6 ст.19 Закону №755-IV державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, якщо:
документи подані не за місцем проведення державної реєстрації;
документи не відповідають вимогам, встановленим частинами першою - п'ятою статті 8 цього Закону;
документи подані не у повному обсязі;
документи подані особою, яка не має відповідних повноважень.
Відповідно до ч.9 ст.19 Закону №755-IV в редакції, що діяла на час здійснення оскаржуваних дій, державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.
Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи здійснюється в порядку, визначеному ст.29 Закону №755-IV.
Згідно з ч. 1 ст. 29 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридична особа повинна подати (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення) такі документи:
- заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
- примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення про внесення змін до установчих документів;
- документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів;
- оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію з усіма змінами, чинними на дату подачі документів, або копія опублікованого в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату всіх або частини зазначених оригіналів установчих документів;
- два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції;
- документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів, якщо інше не встановлено цим Законом.
Державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті (ч. 7 ст.29).
Відповідно до ч.3 ст.29 Закону № 755, у разі внесення змін до установчих документів, які пов'язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені ч.1 цієї статті, додатково подається примірник оригіналу (ксерокопія, нотаріально засвідчена копія) одного із таких документів: - рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників); - заяви фізичної особи про вихід із складу засновників (учасників); - заяви, договору, іншого документа про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства; - рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) із складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.
Відповідно до ч. 7 ст.29 Закону державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті.
Частиною 11 статті 29 Закону №755-IV визначені підстави для залишення без розгляду документів, які подані для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, а саме:
якщо документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації;
документи не відповідають вимогам, які встановлені частинами першою, другою, четвертою, п'ятою та сьомою статті 8, частиною п'ятою статті 10 цього Закону;
документи подані не у повному обсязі;
документи подано особою яка не має на це повноважень;
до державного реєстратора надійшло рішення суду щодо заборони у проведенні реєстраційних дій.
За правилами ст.30 цього Закону державний реєстратор відмовляє у проведенні державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи за наявності підстав, встановлених частиною першою статті 27 цього Закону.
При цьому ч.1 ст. 27 вказаного Закону містить вичерпний перелік підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи.
Відмова у проведенні державної реєстрації юридичної особи з інших підстав не допускається.
З огляду ч.1 ст.25 Закону №755, державний реєстратор за відсутності підстав для залишення документів, які подані для проведення державної реєстрації юридичної особи (державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи), без розгляду зобов'язаний перевірити ці документи на відсутність підстав для відмови у проведенні державної реєстрації юридичної особи (державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи), які передбачені ч.1 ст. 27 цього Закону.
З наведених норм вбачається, що для державної реєстрації змін до відомостей про склад засновників товариства з обмеженою відповідальністю необхідно надати державному реєстратору документи, що підтверджують правомочність учасника на прийняття рішення про вихід із складу засновників або про відчуження своєї частки у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю та договір купівлі-продажу частки статутного капіталу.
Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, згідно Опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи" від 05.11.2014 р. уповноваженою загальними зборами учасників TOB " КУА "Парангон" особою до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Севастополь було надано: реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; рішення про внесення змін до установчих документів (примірник оригіналу); статут, нову редакцію установчих документів (два примірника); копію квитанції, виданої банком; копію квитанції, виданої банком (за публікацію); договір про перехід чи передачу частки учасника у статутному капіталі товариства (нотаріально засвідчена копія); рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) зі складу засновників (учасника) юридичної особи (примірник оригіналу); документ, що засвідчує повноваження уповноваженої особи; документ, що підтверджує правомочність прийняття рішення про внесення змін до установчих документів.
Зокрема, відповідно до матеріалів реєстраційної справи, державному реєстратору ОСОБА_2 було надано:
- реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи;
- копію квитанції, виданої банком;
- копію квитанції, виданої банком (за публікацію);
- протокол загальних зборів учасників ТОВ "КУА "Парангон" № 2/2014 від 03.11.014 р. про зміну місцезнаходження товариства; про вихід Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" зі складу учасників товариства) (примірник оригіналу);
- протокол загальних зборів учасників ТОВ "КУА "Парангон" №1/2014 від 03.11.2014 р. про примусове виключення зі складу учасників товариства ОСОБА_7Г.) (примірник оригіналу);
- договір про відступлення частки у статутному капіталі ТОВ "КУА "Парангон" від 03.11.2014 р. (нотаріально засвідчена копія);
- нову редакція Статуту ТОВ "КУА "Парангон";
- протокол загальних зборів учасників ТОВ "КУА "Парангон" №3/2014 від 03.11.2014 р. про підтвердження чинність рішень, затверджених протоколом загальних зборів учасників ТОВ " КУА "Парангон" № 2/2014 від 03.11.014 р.;
- документ, що підтверджує повноваження представника компанії "ОСОБА_8 ЛТД" пана ОСОБА_9 (апостиль) (нотаріально засвідчена копія);
- довіреність Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" на пана ОСОБА_10 від 14.08.2014 р. (апостиль) (нотаріально засвідчена копія);
- рішення компанії "ОСОБА_8 ЛТД" від 03.11.2014 р. про вхід до складу учасників ТОВ "КУА "Парангон" та укладання договору про відступлення частки у статутному капіталі ТОВ "КУА "Парангон".
Крім того, судом встановлено, що згідно Опису документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії "Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах" від 05.11.2014 р. уповноваженою загальними зборами учасників TOB "КУА "Парангон" особою до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Гагарінського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Севастополь було надано пакет документів, які пов'язані зі зміною керівника та зі зміною складу осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреностей, у тому числі підписувати договори, а саме -
- реєстраційну картка на внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- рішення уповноваженого органу управління про зміну керівника або осіб, що обираються ( призначаються) до орган управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреностей, у тому числі підписувати договори.
Зокрема, відповідно до матеріалів реєстраційної справи, державному реєстратору ОСОБА_2 було надано:
- реєстраційну картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;
- протокол загальних зборів учасників ТОВ "КУА "Парангон" №2/2014 від 03.11.014 р., яким серед іншого вирішено питання щодо звільнення з посади директора товариства ОСОБА_11 та призначення на посаду директора товариства ОСОБА_9
Того ж дня, 05.11.2014 р. державним реєстратором ОСОБА_2 проведено відповідні реєстраційній дії, про що до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців внесено записи:
- реєстраційний запис №10761050020002219 про державну реєстрацію змін до установчих документів юридичної особи ТОВ "КУА "Парангон": зміна місцезнаходження, зміна складу або інформації про засновників.;
- реєстраційний запис №10761070021002219 про внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах TOB "КУА "Парангон": зміна керівника юридичної особи, зміна складу підписантів.
Після проведення означених реєстраційних дій державним реєстратором ОСОБА_2 матеріали реєстраційної справи направлені до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців ОСОБА_5 служби Дніпропетровського районного управління юстиції за місцем реєстрації юридичної особи TOB "КУА "Парангон".
Згідно з ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України
Надаючи правову оцінку діям державним реєстратором ОСОБА_2 щодо проведення реєстраційних дій, суд вказує, що порядок проведення державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, визначений Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" включає, зокрема, перевірку комплектності пакету документів, які подаються державному реєстратору, та повноти відомостей, вказаних в реєстраційній картці.
З огляду на документи, подані державному реєстратору ОСОБА_2 05.11.2014 р., суд приходить до висновку, що державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах, змін до установчих документів юридичної особи TOB "КУА "Парангон" проведена на підставі надання всіх документів, вичерпний перелік яких визначено ст.ст.19, 29 Закону № 755-IV.
Щодо твердження позивача, що вказані документи складені всупереч установчим документам Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД", не містять жодних реквізитів іноземного документу, а державним реєстратором з цього приводу не надана належна оцінка та не перевірено зміст довіреності, виданої на ім'я ОСОБА_10, як на дійсного та законного представника Компанії, ксерокопія якої міститься в реєстраційній справі TOB "КУА "Парангон", суд не приймає до уваги з огляду на законодавчо визначений обсяг повноважень державного реєстратора при здійсненні відповідних реєстраційних дій і внесенні відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
При цьому суд, вказує, що положеннями ч.1 ст.202 Цивільного кодексу України (надалі - ЦК України) визначено, що правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Частиною 1 ст.205 зазначеного Кодексу встановлено, що правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом.
Відповідно до ч.2 ст.207 ЦК України, правочин вважається таким, що вчинений у письмовій формі, якщо він підписаний його стороною (сторонами). Правочин, який вчиняє юридична особа, підписується особами, уповноваженими на це її установчими документами, довіреністю, законом або іншими актами цивільного законодавства.
Згідно ст.237 ЦК України, представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.
Статтею 244 цього Кодексу передбачено, що представництво, яке ґрунтується на договорі, може здійснюватися за довіреністю. Довіреність - це письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами.
Судом встановлено, що генеральна довіреність компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД", видана 14.08.2014 р. та дійсна до 01.01.2015 р. в м. Лімассолі, Кіпр, директором компанії на ім'я пана ОСОБА_10, громадянина України, бути дійсним та законним повіреним Компанії для проведення інвестиційних операцій від імені Компанії в України, у т.ч. купувати та продавати частки, акції, інші корпоративні права від імені Компанії в статутному капіталі інших компаній, у яких Компанія є учасником, у т.ч. і статутному капіталі TOB " КУА "Парангон" (преамбула, п. 2 довіреності).
При цьому, суд вказує, що згідно ст.13 Закону України "Про міжнародне приватне право" від 23.06.2005р. №2709-IV документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України, а тому надана державному реєстратору вищевказана генеральна довіреність на ім'я повіреного Компанії пана ОСОБА_10 є легалізовою в установленому порядку, а саме шляхом проставлення апостіля №122879/15 та офіційно перекладеною.
Порядок учинення консульської легалізації офіційних документів передбачений Інструкцією про порядок консульської легалізації офіційних документів в Україні і за кордоном, затвердженої наказом Міністерства закордонних справ України від 04 червня 2002 року №113. Конвенція, що скасовує вимоги легалізації іноземних офіційних документів від 05 жовтня 1961 року, передбачає перелік держав, офіційні документи яких, не підлягають дипломатичній або консульській легалізації. Єдиною формальною процедурою, яка може вимагатися для посвідчення автентичності підпису, якості, в якій виступала особа, що підписала документ, та у відповідному випадку, автентичності відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ, є поставлення передбаченого статтею 4 зазначеної Конвенції апостиля компетентним органом держави, в якій документ був складений.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про помилковість твердження позивача, що державна реєстрація змін до установчих документів TOB "КУА "Парангон" проведена на підставі сфальсифікованих документів та без відома Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД", оскільки належних доказів надання державним реєстраторам сфальсифікованих документів позивачем всупереч вимогам ч.1 ст.71 КАС України не надано, із наявних в матеріалах справи документів не вбачається.
Щодо наданого позивачем до матеріалів справи листа директора (ів) і акціонера (ів) Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" від 04.01.2015 р., за змістом якого Компанія інформує всіх зацікавлених сторін, що вона ніколи не видавала будь-які рішення (Ради директорів і / або Загальних зборів) у зв'язку з розташуванням (продажем, поступкою або будь-чим іншим) щодо частки в TOB "Компанія з Управління Активами "Парангон" ("Assets Management Company "Parangon") (реєстраційний номер 34464724, Україна), що належить Компанії, який містить апостиль №LM 21223/15, яким, на думку позивача, підтверджується протиправність дій державного реєстратора щодо не врахування відсутності у повіреного Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД" ОСОБА_10 повноважень бути дійсним та законним його представником у прийняті рішень про внесення змін до установчих документів TOB " КУА "Парангон", то суд вказує про наступне.
Як зазначалось, вище Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" передбачений чіткий порядок дій державних реєстраторів при перевірці документів, які подаються для здійснення реєстрації, згідно з яким державному реєстратору забороняється вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті (ч.7 ст.29 Закону № 755-IV).
Отже, враховуючи вимоги ст.70 КАС України, суд не приймає вказаний лист, як належний доказ, оскільки за своїм змістом він є лише повідомленням, яке не спричиняє жодних правових наслідків та суперечить відомостям, що містяться у виданій та засвідченій належним чином довіреності ОСОБА_10 стосовно наданих вказаній особі повноважень на здійснення представництва та інших дій від імені Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД".
Відносно тверджень позивача щодо протиправності вказаного рішення загальних зборів учасників ТОВ " КУА "Парангон", оформленого протоколом №2/2014 від 03.11.014 р., то суд зазначає наступне.
У відповідності до частини п'ятої статті 98 Цивільного кодексу України рішення загальних зборів може бути оскаржене учасником товариства до суду.
Пунктом 4 частини першої статті 12 Господарського процесуального Кодексу України визначено, що господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Таким чином, суд зазначає, що державний реєстратор, як і адміністративний суд не наділені повноваженнями надавати оцінку законності рішення загальних зборів господарських товариств, оскільки таке право надано лише господарському суду.
В ході розгляду справи представником позивача було підтверджено щодо не звернення Компанії "МЕТИГЛОУ ХОЛДІНГС ЛТД", як учасника товариства, до господарського суду із позовом про визнання недійсним вказаного рішення загальних зборів товариства, а отже як на момент подання його до державного реєстратора, так і в ході розгляду даної справи дане рішення є чинним, а відтак породжує відповідні юридичні наслідки.
Виходячи з вище викладеного, приймаючи до уваги відсутність обставин, які б свідчили, що у державного реєстратора ОСОБА_2 були законодавчо встановлені підстави для відмови в проведенні реєстраційних дій, суд приходить до висновку про правомірності дій державного реєстратора ОСОБА_2 стосовно внесення змін до відомостей про юридичну особу TOB "КУА "Парангон", що не пов'язані із змінами в установчих документах, внесення змін до установчих документів юридичної особи TOB "КУА "Парангон" на підставі документів, поданих представником третьої особи ТОВ "КУА "Парангон".
Щодо позовних вимог про визнання протиправними дій державного реєстратора ОСОБА_6 при здійснені 15.05.2015 р. реєстраційного запису №12231100028005895 про державну реєстрацію даних про перебування ТОВ "КУА "Парангон" в процесі припинення, його скасування та зобов'язання внести запис в ЄДР про скасування реєстраційного запису №12231100028005895 від 15.05.2015 р., то суд вказує про наступне.
Порядок внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи врегульовано, зокрема, частиною 7 ст. 34 Закону №755-ІV передбачено, що державний реєстратор має право залишити без розгляду документи, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи, якщо:
документи подані за неналежним місцем проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за рішенням засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу;
документи не відповідають вимогам, які встановлені частиною першою статті 8 цього Закону;
рішення щодо припинення юридичної особи оформлено з порушенням вимог, які встановлені частиною третьою цієї статті;
документи подані не у повному обсязі;
рішення щодо припинення юридичної особи не містить відомостей про персональний склад комісії з припинення (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії), її голову або ліквідатора, реєстраційні номери облікових карток платників податків (або відомості про серію та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта), про порядок або строк заявлення кредиторами своїх вимог або якщо такий строк не відповідає закону.
Як встановлено судом, вказані вимоги позивач обґрунтовує тим, що в межах розгляду даної справи ухвалою суду від 14.05.2015 р. заборонено державним реєстраторам ОСОБА_5 служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області вчиняти реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо TOB "КУА "Парангон", проте в порушення ст. 255 КАС України щодо обов'язковості виконання судових рішень, які набрали законної сили, та ч. 6 ст.19 Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" державним реєстратором ОСОБА_6 15.05.2015 року було внесено до ЄДР зміни, зокрема, щодо перебування TOB "КУА "Парангон" в процесі припинення.
З огляду на вищевказані приписи ст. 34 Закону № 755-ІV, суд приходить до висновку, що у державного реєстратора відсутні законні підстави залишити без розгляду документи, які подані для внесення до Єдиного державного реєстру запису про рішення засновників (учасників) юридичної особи у разі надходження рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили.
При цьому, суд вказує, частиною 6 ст. 19 вказаного Закону передбачено, у разі якщо державному реєстратору надійшло рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили, державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Отже, на думку суду, вказаний припис ст.19 Закону №755-ІV не може бути застосовано до вказаних спірних правовідносин, оскільки вказаною нормою врегульовано правовідносини, які виникають при розгляді документів, поданих для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами, що вносяться до установчих документів юридичної особи, або не підлягає державній реєстрації, у т.ч. щодо обов'язку державного реєстратора залишати без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі у разі надходження рішення суду щодо заборони проведення реєстраційних дій, яке набрало законної сили.
Крім того, в ході розгляду справи, судом встановлено, що відповідно до витягу з ЄДР станом на 28.07.2015 р. реєстраційний запис №12231100028005895 про внесення рішення засновника) учасника) юридичної особи або уповноваженого ними органу щодо припинення юридичної особи в результаті ліквідації вчинено державним реєстратором ОСОБА_6 15.05.2015 р., при цьому, ухвала суду від 14.05.2015 р. про заборону державним реєстраторам вчиняти реєстраційні надійшла до ОСОБА_5 служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області 25.05.2015 р. під вх. №61, що підтверджується витягом з журналу вхідної кореспонденції ОСОБА_5 служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Таким чином, суд приходить до висновку про необґрунтованість вказаної вимоги позивача.
Стосовно вжитих ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 14.05.2015 року заходів забезпечення позову шляхом заборони до ухвалення рішення в адміністративній справі державним реєстраторам ОСОБА_5 служби Дніпродзержинського міського управління юстиції Дніпропетровської області вчиняти реєстраційні дії в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо юридичної особи Товариства з обмеженою відповідальністю "Компанія з управління активами "Парангон" (ідентифікаційний код 34464724), то суд зазначає, що відповідно до ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду від 01.07.2015 р. ухвалу Херсонського окружного адміністративного суду від 14.05.2015 про забезпечення позову скасовано.
Приймаючи до уваги приписи ст.254 КАС України, суд вважає, що в даному випадку скасування заходів забезпечення адміністративного позову додаткового вирішення не потребують.
Згідно із ст. 70 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Докази, одержані з порушенням закону, судом при вирішенні справи не беруться до уваги. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Статтею 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Виходячи з викладеного, суд приходить до висновку про відсутність порушених прав та охоронюваних інтересів позивача у даних спірних правовідносинах з боку відповідача при здійсненні ним владних управлінських функцій, оскільки позивач належними доказами не підтвердив правомірність своїх вимог, що є підставою для відмови у задоволені позовних вимог.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить із наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 КАС України у разі ухвалення судового рішення на користь сторони, яка є суб'єктом владних повноважень, сплачений судовий збір позивачу не повертається.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159-163 КАС України, суд -
постановив:
У задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 06 серпня 2015 р.
Суддя Дубровна В.А.
кат. 5.1.1