Ухвала від 07.02.2012 по справі 1570/2506/08

Справа № 1570/2506/08

УХВАЛА

07 лютого 2012 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Свида Л.І., розглянувши заяву Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про перегляд постанови Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-2506/08/1570 у зв'язку з нововиявленими обставинами, -

ВСТАНОВИВ:

До суду 06.02.2012 року надійшла заява Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про перегляд постанови Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-2506/08/1570 у зв'язку з нововиявленими обставинами, скасування рішення по зазначеній справі та прийняття нового рішення, яким у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 відмовити.

Відповідно до пунктів 5, 6 частини 2 статті 248 КАС України у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами зазначаються обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог особи, яка подає заяву, до суду, перелік документів та інших матеріалів, які додаються.

Згідно до частини 3 статті 248 КАС України заява підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.

Статтею 245 КАС України визначені підстави для провадження за нововиявленими обставинами, зокрема пунктом 5 частини 2 статті 245 КАС України визначено, що підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.

Проте заява про перегляд постанови Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-2506/08/1570 у зв'язку з нововиявленими обставинами вказаним вимогам не відповідає.

Як вбачається із заяви, підставою для перегляду судового рішення у зв'язку із нововиявленими обставинами заявник зазначає рішення Конституційного суду України від 26.12.2011 року щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 Розділу 7 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким визначено право Кабінету Міністрів України, я державного органу, що має забезпечувати реалізацію встановлених законами України соціальних прав громадян, на визначення механізму реалізації законів України, в тому числі встановлення порядку та розмір соціальних виплат, виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що підставою для перегляду рішення у зв'язку із нововиявленими обставинами є визнання неконституційним положення нормативно-правового акту, який застосовувався судом при винесенні рішення, яке належить переглянути за нововиявленими обставинами.

Проте в даному випадку підставою для скасування рішення у зв'язку із нововиявленими обставинами заявник зазначає рішення Конституційного суду України, яким визнані конституційними пункт 4 Розділу 7 Прикінцевих положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», який не застосовувався судом при прийнятті рішення по справі №2а-2506/08/1570.

Крім того, заявником не зазначаються відомості щодо виконання або не виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-2506/08/1570, не зазначено перелік документів та інших матеріалів, які додаються, заяву підписано директором Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради ОСОБА_2, проте не надано документу, що підтверджує її повноваження як директора Департаменту.

Відповідно до частини 3 статті 250 КАС України до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Згідно статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

При таких обставинах заява Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про перегляд постанови Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-2506/08/1570 у зв'язку з нововиявленими обставинами має бути залишена без руху, а заявнику наданий термін для оформлення зазначеної заяви у відповідності до вимог статті 248 КАС України.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 248, 250 КАС України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Заяву Департаменту праці та соціальної політики Одеської міської ради про перегляд постанови Одеського окружного адміністративного суду по справі №2а-2506/08/1570 у зв'язку з нововиявленими обставинами - залишити без руху.

Повідомити заявника про необхідність усунути недоліки у строк до 22 лютого 2012 року.

Роз'яснити заявнику, що у разі не усунення недоліків заяви у встановлений судом термін, її буде повернуто заявнику відповідно до приписів пункту 1 частини 3 статті 108 КАС України.

Копію ухвали надіслати заявнику.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, встановлені ст. 186 КАС України.

Суддя Л.І. Свида