Полонський районний суд Хмельницької області
м. Полонне, вул. Героїв Майдану, 5, 30500, (03843) 3-21-45
27 грудня 2010 року
Полонський районний суд Хмельницької області
в складі головуючого судді - Горщар А.Г.
при секретарі Салюк Т.М.
з участю позивача
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полонне адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління ДАІ УМВС України в Житомирській областіі про визнання незаконною та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, -
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просив визнати незаконною та скасувати постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності (далі постанова) за ч.2 ст.122 КУпАП від 25.07.2010 року винесену інспектором ДПС відділення ДАІ м. Житомира за те, що він цього ж дня керуючи транспортним засобом в м. Житомир безпідставно рухався на крайній лівій смузі при вільній правій смузі руху на дорозі, яка має по дві смуги руху в кожному напрямку, а також просив поновити йому строк звернення до суду.
В обґрунтування позову ОСОБА_1 вказував, що він дізнався про притягнення його до відповідальності 22.11.2010 року, коли був викликаний у відділ ДВС Полонського районного управління юстиції де йому вручено було копію постанови про накладення штрафу.
В судовому засіданні позивач позов підтримав, зокрема просив поновити строк звернення до суду.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився.
Заслухавши пояснення позивача, свідка, дослідивши письмові докази суд вважає позов слід залишити без розгляду.
Встановлено, що 25.07.2010 року відносно ОСОБА_1 було складено протокол про вчинення ним адміністративного правопорушення та винесено постанову. Від підписання протоколу, постанови, отримання копій цих документів на місці зупинки позивач відмовився.
Наведені обставини стверджуються даними протоколу про вчинення адміністративного правопорушення, постанови в яких зазначено, що ОСОБА_1 в присутності свідків відмовився підписати та отримати копії протоколу і постанови.
Таким чином позивачу було відомо 25.07.2010 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за порушення Правил дорожнього руху, чого він в судовому засіданні сам не заперечував.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим кодексом або іншими законами.
Згідно зі ст. 289 КУпАП скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом, правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до частини 1 статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Обставини на які вказує ОСОБА_1, через котрі він своєчасно не подав адміністративний позов, на думку суду не можуть бути визнані поважними причинами, за яких є підстави поновити строк.
Керуючись наведеним суд, -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_1 залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду шляхом подачі до суду першої інстанції апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Головуючий __________________