Кіровоградської області
06 серпня 2015 рокуСправа № 912/1760/15
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Макаренко Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу № 912/1760/15
за позовом: Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хутірське"
до відповідача 1: Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області
до відповідача 2: Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача:
- Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області
- Петроострівської сільської ради Новомиргородського району
про визнання поновленим договору, зобов'язання укласти додаткову угоду
представники учасників судового процесу:
від позивача: Казанчук Д.В., довіреність б/н від 03.07.2015р., Антонова С.В., довіреність б/н від 01.07.2015р.
від відповідача 1: участі не брали
від відповідача2: участі не брали
від 3-ї особи (Новомиргородської районної державної адміністрації Кіровоградської області): участі не брали
від 3-ї особи: (Петроострівської сільської ради Новомиргородського району): участі не брали
Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Хутірське" подано до господарського суду Кіровоградської області позовну заяву від 12.05.2015 з наступними вимогами: "визнати поновленим договір оренди земельної ділянки від 09.11.2009, який зареєстровано у Новомиргородському відділі Кіровоградської регіональної філії "Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.01.2010 № 04.10.377.00001 на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором; зобов'язати Головне управління Держземагентства у Кіровоградській області укласти додаткову угоду про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки від 09.11.2009, який зареєстровано у Новомиргородському відділі Кіровоградської регіональної філії "Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.01.2010 № 04.10.377.00001".
В обґрунтування підстав позову позивач послався, зокрема, на приписи ст. 33 Закону України "Про оренду землі", та вказав, що є орендарем земельної ділянки згідно спірного договору оренди, належним чином виконує обов'язки орендаря та продовжує користуватися відповідною земельною ділянкою, тоді як відповідач рішення про поновлення договору оренди не приймає, на звернення позивача стосовно поновлення договору своєчасної відповіді не надав.
Відповідач-1 відзиву на позовну заяву не подав, позовні вимоги не заперечив. Натомість подав клопотання в якому просив здійснити заміну відповідача -1 у справі № 912/1421/15 з Головного управління Державного агентства земельних ресурсів України у Кіровоградській області на Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.
Вказане клопотання було відхилено ухвалою суду від 07.07.2015 року з огляду на те, що державна реєстрація припинення юридичної особи - Головного управління Держземагенства у Кіровоградській області станом на день розгляду справи по суті не проведена.
Відповідач 2 відзиву на позовну заяву не подав, вимоги позивача не заперечив.
3-тя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача (Петроострівська сільська рада Новомиргородського району) надала господарському суду письмові пояснення № 114 від 26.06.2015 року, із змісту яких вбачається, що позивач на даний час користується земельною ділянкою для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 50 га за договором оренди від 09.11.2009 року, який укладено між Новомиргородською районною державною адміністрацією і СТОВ "Хутірське". Договір укладено на 5 (п'ять) років та зареєстровано у Новомиргородському відділі Кіровоградської регіональної філії "Центр державного земельного кадстру при Держкомземі України", запис у Державному реєстрі від 20.01.2010року за № 04.10.377.00001. Оренда на даний час сплачується.
3-я особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача (Новомиргородська районна державна адміністрація Кіровоградської області) у своєму листі № 01-25/161/1 повідомляє господарський суд, що станом на 02.07.2015 року заборгованість по сплаті орендної плати за користування земельною ділянкою загальною площею 50,0 га на території Петроострівської сільскої ради у СТОВ "Хутірське" відсутня.
У судовому засіданні представники позивача вимоги, викладені у позовній заяві, підтримали повністю.
Позивач, відповідачі та треті особи належним чином повідомлені про час і місце проведення судового засідання, про що свідчать наявні в матеріалах справи повідомлення про вручення поштових відправлень.
Розглянувши наявні матеріали справи та оцінивши подані сторонами докази і доводи, наведені в обґрунтування підстав позову і заперечень проти позовних вимог, заслухавши пояснення представників позивача, господарський суд встановив наступні обставини.
09.11.2009 між Новомиргородською районною державною адміністрацією (Орендодавець) та сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Хутірське"(Орендар) на підставі розпорядження голови названої РДА від 28.01.2009 року № 42-р укладено договір оренди земельної ділянки площею 50,0 га.
Відповідно до вказаного договору позивачеві надано в оренду земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва за рахунок земель сільськогосподарського призначення .
Договір оренди підписано сторонами Орендодавця і Орендаря та зареєстровано у Новомиргородському відділі Кіровоградської регіональної філії "Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України" про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.01.2010р. № 04.10.377.001.
Згідно з пунктом 8 договору оренди, договір укладено строком на 5 (п'ять) років та передбачено, що після закінчення строку договору оренди Орендар має переважне право на поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 30 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово орендодавця про намір продовжити його дію.
Маючи намір продовжити строк дії Договору, позивач замовив виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Зазначена технічна документація була погоджена Новомиргородською районною радою Кіровоградської області шостого скликання рішенням № 428 від 12.11.2014р. (а.с.13).
Матеріалами справи підтверджується, що 07.10.2014 року сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю "Хутірське" подано до Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області письмове клопотання про поновлення договору оренди земельної ділянки, зареєстроване 07.10.2014 року за № 155/10/2014р. до якого, згідно змісту клопотання, додано проект додаткової угоди (а.с. 22-23).
Додатково 20.11.2014 року на адресу відповідача було направлено додаткове повідомлення з оригіналом рішення Новомиргородської районної ради Кіровоградської області шостого скликання № 428 від 12.11.2014 року, яке було вручено адресату 24.11.2014р.
Між тим, як повідомляє позивач, Головним управлінням Держземагентства у Кіровоградській області зазначене вище клопотання не розглянуто, рішення про поновлення договору оренди земельної ділянки не прийнято, лист про прийняте рішення позивачеві не направлено, чим, на думку позивача, порушено вимоги ст. 33 Закону України "Про оренду землі". При цьому, позивач вказав, що після закінчення строку дії договору оренди продовжує користуватися земельною ділянкою площею 50,0 га .
На підставі викладеного та посилаючись на ст. 33 Закону України "Про оренду землі", позивач, згідно поданого позову, просить визнати договори оренди земельної ділянки площею 50,0 га поновленими.
Згідно ст. 3 Земельного кодексу України земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Законом України "Про оренду землі" передбачено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності (ст. 1 Закону). Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства (ст. 13 Закону).
В силу положень частини четвертої ст. 4 Закону України "Про оренду землі" орендодавцями земельних ділянок, що перебувають у державній власності, є органи виконавчої влади, які відповідно до закону передають земельні ділянки у власність або користування.
Господарський суд враховує, що Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності" від 06.09.2012 р. № 5245-VI внесено зміни до ст. 122 Земельного кодексу України та встановлено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб. Вказані зміни набрали чинності з 01.01.2013.
Відповідно до положень пункту 9-1 статті 116 Конституції України Кабінет Міністрів України утворює, реорганізовує та ліквідовує відповідно до закону міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, діючи в межах коштів, передбачених на утримання органів виконавчої влади.
Організацію, повноваження та порядок діяльності центральних органів виконавчої влади України визначено Законом України "Про центральні органи виконавчої влади". Частиною 7 статті 5 цього Закону встановлено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, щодо яких набрав чинності акт Кабінету Міністрів України про їх припинення, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах компетенції до завершення здійснення заходів з утворення міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, до якого переходять повноваження та функції міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, що припиняється, та можливості забезпечення здійснення ним цих функцій і повноважень, про що видається відповідний акт Кабінету Міністрів України.
Порядок здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 року № 1074 (надалі - Порядок).
Відповідно до пункту 4 цього Порядку орган виконавчої влади утворюється шляхом утворення нового органу виконавчої влади або в результаті реорганізації (злиття, поділу, перетворення) одного чи кількох органів виконавчої влади.
Пунктом 6 Порядку визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади переходять до утвореного органу виконавчої влади у разі перетворення органу виконавчої влади.
При цьому, згідно пункту 7 Порядку майнові права та обов'язки органів виконавчої влади у разі їх злиття, приєднання або перетворення переходять правонаступникові на підставі передавального акта, а у разі їх поділу - згідно з розподільчим балансом.
Згідно з пунктом 12 Порядку орган виконавчої влади, утворений в результаті реорганізації, здійснює повноваження та виконує функції у визначених Кабінетом Міністрів України сферах компетенції з дня набрання чинності актом Кабінету Міністрів України щодо можливості забезпечення здійснення таким органом повноважень та виконання функцій органу виконавчої влади, що припиняється.
Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 442 від 10.09.2014 року "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" здійснено реорганізацію Державного агентства земельних ресурсів України шляхом перетворення його в Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.
В пунктах 5, 6 цієї постанови зазначено: "Установити, що центральні органи виконавчої влади, що утворюються шляхом реорганізації інших центральних органів виконавчої влади, є правонаступниками органів, які реорганізуються.
Права та обов'язки центральних органів виконавчої влади, що ліквідуються, передаються відповідним центральним органам виконавчої влади, на які цією постановою покладено функції з реалізації державної політики у відповідній сфері.
Центральні органи виконавчої влади, що припиняються згідно з цією постановою, продовжують здійснювати повноваження та функції у визначених сферах до завершення здійснення заходів з утворення центральних органів виконавчої влади, яким передаються повноваження та функції центральних органів виконавчої влади, що припиняються."
25.09.2014 року проведено державну реєстрацію юридичної особи - Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.
Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру (далі - Держгеокадастр) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 року, серед основних завдань якого зазначено, зокрема, реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.
Згідно підпункту 31 пункту 4 цього Положення Держгеокадастр відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, безпосередньо або через визначені в установленому порядку його територіальні органи.
Можливість забезпечення здійснення покладених на Держгеокадастр постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 року № 15 "Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру" функцій і повноважень Державного агентства земельних ресурсів, що припиняється, визначена розпорядженням Кабінету Міністрів України "Питання Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру" від 31.03.2015 № 294-р.
Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 14 від 03.02.2015 року, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.02.2015 року за № 177/26622, затверджено Положення про Головне управління Держгеокадастру в області.
Наказом голови Держгеокадастру № 20 від 03.03.2015 року, виданим на підставі підпункту 20 пункту 11 Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру затверджене Положення про Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (надалі - Положення).
27.04.2015 року проведено державну реєстрацію юридичної особи - Головного управління Держгеокадастру в Кіровоградській області (код за ЄДРПОУ 39767636), про що свідчить Спеціальний витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, отриманий господарським судом за електронним запитом від 03.08.2015 року за № 20968882.
Наказом комісії з реорганізації Державного агентства земельних ресурсів України від 29.04.2015 року № 15 реорганізовано Головне управління Держземагентства у Кіровоградській області шляхом приєднання до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області.
Проте, як вбачається із Спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 03.08.2015р., який отримано господарським судом за електронним запитом від 03.08.2015 року за № 20968961, Головне управління Держземагенства у Кіровоградській області перебуває в стані припинення, за рішенням засновника.
Разом з тим слід зазначити, що Положення про Головне управління Держземагентства в області, яке затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України № 258 від 16.02.2015 року та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30.05.2015 року за № 77/26622, втратило чинність на підставі наказу Міністерства аграрної політики та продовольства № 49 від 16.02.2015 року.
Вказане свідчить, що остаточно процес реорганізації Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області шляхом приєднання до Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області не завершено, проте у відповідача на день розгляду справи по суті відсутня можливість виконання завдань щодо розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, на території Кіровоградської області.
Разом з тим, можливість забезпечення здійснення покладених на Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 03.03.2015 року № 20 "Про затвердження положень про територіальні органи Держгеокадастру у Кіровоградській області" функцій і повноважень Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області, що припиняється, визначена наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру "Про питання діяльності Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області" від 19.05.2015 року № 77.
Відповідно до підпункту 13 пункту 4 Положення, вказане управління відповідно до покладених на нього завдань розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в межах, визначених Земельним кодексом України, на території Кіровоградської області.
Згідно договору оренди від 09.11.2009 року та наявної у справі документації, земельна ділянка, яка є предметом договору, належить до категорії земель сільськогосподарського призначення державної форми власності (землі резервного фонду), повноваження по розпорядженню якими відноситься до компетенції центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальних органів, до яких відноситься відповідач. Отже, Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області є належним відповідачем у даній справі.
Цивільний кодекс України визначає, що строком договору є час, протягом якого сторони можуть здійснити свої права і виконати свої обов'язки відповідно до договору (ст. 631).
За правилами ст. 19 Закону України "Про оренду землі" строк дії договору оренди землі визначається за згодою сторін, але не може перевищувати 50 років. Наслідками закінчення строку договору оренди землі, згідно ст. 31 Закону України "Про оренду землі", є припинення договору оренди землі.
Пунктом 8 договору оренди земельної ділянки від 09.11.2009 встановлено строк дії договору п'ять років, зареєстровано вказаний договір 20.01.2010р., а отже з урахуванням положень Закону України "Про оренду землі" щодо набрання чинності договорами оренди землі в редакції Закону, яка діяла на момент укладення позивачем договору, строк його дії закінчився 20.01.2015р.
Положеннями ст. 33 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що по закінченню строку, на який було укладено договір оренди землі, орендар, який належно виконував обов'язки за умовами договору, має переважне право перед іншими особами на укладення договору оренди землі на новий строк (поновлення договору оренди землі) (частина перша).
Орендар, який має намір скористатися переважним правом на укладення договору оренди землі на новий строк, зобов'язаний повідомити про це орендодавця до спливу строку договору оренди землі у строк, встановлений цим договором, але не пізніше ніж за місяць до спливу строку договору оренди землі (частина друга).
До листа-повідомлення про поновлення договору оренди землі орендар додає проект додаткової угоди (частина третя).
При поновленні договору оренди землі його умови можуть бути змінені за згодою сторін. У разі недосягнення домовленості щодо орендної плати та інших істотних умов договору переважне право орендаря на укладення договору оренди землі припиняється (частина четверта).
Орендодавець у місячний термін розглядає надісланий орендарем лист-повідомлення з проектом додаткової угоди, перевіряє його на відповідність вимогам закону, узгоджує з орендарем (за необхідності) істотні умови договору і, за відсутності заперечень, приймає рішення про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної та комунальної власності), укладає з орендарем додаткову угоду про поновлення договору оренди землі. За наявності заперечень орендодавця щодо поновлення договору оренди землі орендарю направляється лист-повідомлення про прийняте орендодавцем рішення (частина п'ята).
У разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором. У цьому випадку укладання додаткової угоди про поновлення договору оренди землі здійснюється із:
власником земельної ділянки (щодо земель приватної власності);
уповноваженим керівником органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування без прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності) (частина шоста).
Керівник органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який уповноважений підписувати додаткову угоду до договору оренди землі щодо земельної ділянки державної або комунальної власності, визначається рішенням цього органу (частина сьома).
Додаткова угода до договору оренди землі про його поновлення має бути укладена сторонами у місячний строк в обов'язковому порядку (частина восьма).
Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до договору оренди землі може бути оскаржено в суді (частина дев'ята).
У разі зміни межі або цільового призначення земельної ділянки поновлення договору оренди землі здійснюється у порядку одержання земельної ділянки на праві оренди (частина десята).
Таким чином ст. 33 Закону України "Про оренду землі" фактично об'єднує два випадки пролонгації договору оренди. Так, у частинах першій - п'ятій ст. 33 цього Закону передбачено переважне право орендаря на укладення договору оренди на новий строк, реалізація якого можлива лише за умови дотримання встановлених цією нормою певної процедури і строків
Частиною шостою ст. 33 Закону України "Про оренду землі" передбачена інша підстава поновлення договору оренди, а саме у тому разі, якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі такий договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України у своїх постановах від 25.02.2015 у справах № 6-10цс15, № 6-219цс.
Матеріалами справи підтверджено, що позивач в межах встановлених пунктом 8 договорів та частиною другою ст. 33 Закону України "Про оренду землі" строків звертався до Головного управління Держземагентства у Кіровоградській області із клопотанням від 07.10.2014р. та додавав додаткову угоду.
Виходячи з положень частини шостої ст. 33 Закону України "Про оренду землі", для поновлення договору оренди землі з підстав, передбачених наведеною нормою, необхідна наявність наступних юридичних фактів: орендар продовжує користування виділеною земельною ділянкою; орендар належно виконує свої обов'язки за договором; відсутнє письмове повідомлення орендодавця про відмову у поновленні договору оренди; сторони укладають додаткову угоду про поновлення договорів оренди.
Такий висновок узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, висловленою у постановах від 25.02.2015 у справах № 6-10цс15, № 6-219цс.
При цьому, відповідно до частини шостої ст. 33 Закону України "Про оренду землі" прийняття рішення органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування про поновлення договору оренди землі (щодо земель державної або комунальної власності) не вимагається, що є новелою порівняно з редакцією норми до 12.03.2011.
Матеріалами справи встановлено, що Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Хутірське" продовжило користуватися земельною ділянкою по закінченню строку договору оренди та не має заборгованості зі сплати орендної плати за землю, що підтверджується поясненнями виконавчого комітету Петроострівської сільської ради № 144 від 26.06.2015р. та доданими копіями платіжних доручень на перерахування оренднолї плати позивачем, а також поясненнями Новмиргородської районної державної адміністрації № 01-25/161/1 від 02.07.2015р.
Відповідач у встановлений частиною шостою ст. 33 Закону України "Про оренду землі" не повідомив позивача про заперечення у поновленні договору.
За таких обставин, в силу положень частини шостої ст. 33 Закону України "Про оренду землі" договір оренди земельної ділянки від 09.11.2009 вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Стаття 15 Цивільного кодексу України передбачає право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання та захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Захист цивільних прав - це передбачені законом способи охорони цивільних прав у разі їх порушення чи реальної небезпеки такого порушення. Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів визначений у ст. 16 Цивільного кодексу України.
Між тим, законодавчі обмеження матеріально-правових способів захисту цивільного права чи інтересу підлягають застосуванню з дотриманням положень ст. ст. 55, 124 Конституції України та ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, відповідно до яких кожна особа має право на ефективний засіб правового захисту, не заборонений законом.
За положеннями частини шостої ст. 33 Закону України "Про оренду землі" поновлення договору оренди землі за наведених в даній нормі умов презюмується.
Таким чином, звернення особи до суду з позовом про визнання договору оренди землі поновленим на підставі частини шостої ст. 33 Закону України "Про оренду землі" не є необхідним, проте такі вимоги можуть розглядатися судом у разі наявності відповідного спору.
На підставі викладеного, враховуючи, що між сторонами існує спір щодо поновлення договору оренди землі від 09.11.2009, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для задоволення позову відносно відповідача 2 - Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області і визнання договору оренди землі від 09.11.2009 поновленим.
У зв'язку з відсутністю доказів укладення додаткової угоди про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки від 09.11.2009 року та задоволення судом вимог позивача про визнання договору від 09.11.2009 року поновленим, господарський суд задовольняє вимоги позивача відносно відповідача-2 та зобов'язує Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області укласти додаткову угоду про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки від 09.11.2009 року, який зареєстровано у Новомиргородському відділі Кіровоградської регіональної філії "Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.01.2010 № 04.10.377.00001.
В задоволенні позовних вимог відносно відповідача-1 Головного управління Держземагенства у Кіровоградській області господарський суд відмовляє повністю.
У зв'язку із задоволенням позовних вимог відносно відповідача 2, судовий збір за правилами ст. 49 Господарського процесуального кодексу України покладається повністю на відповідача 2.
Керуючись ст. ст. 22, 33, 34, 43, 44, 49, 82-85, 116 Господарського процесуального кодексу України, Законом України "Про судовий збір", господарський суд
Позовні вимоги відносно відповідача-2 Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області задовольнити повністю.
Визнати поновленим договір оренди земельної ділянки від 09.11.2009, який зареєстровано у Новомиргородському відділі Кіровоградської регіональної філії "Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.01.2010 № 04.10.377.00001 на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (25006, м. Кіровоград, вул. Тимірязєва, 84, ідентифікаційний код 39767636) укласти додаткову угоду про продовження строку дії договору оренди земельної ділянки від 09.11.2009, який зареєстровано у Новомиргородському відділі Кіровоградської регіональної філії "Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.01.2010 № 04.10.377.00001
Стягнути з Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області (25006, м. Кіровоград, вул. Тимірязєва, 84, ідентифікаційний код 39767636) на користь сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Хутірське" (26212, Кіровоградська область, Маловисківський р-н, с.Копанки, код ЄДРПОУ 30825212) судовий збір в сумі 2 436,00 грн.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
В задовленні позовних вимог відносно відповідача-1 Головного управління Держземагенства у Кіровоградській області відмовити повністю.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи Дніпропетровським апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга на рішення подається через місцевий господарський суд, який розглянув справу, протягом десяти днів з дня підписання рішення, оформленого відповідно до ст. 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено 07.08.15
Суддя Т. В. Макаренко