05.08.15 Справа № 904/5715/15
За позовом товариства з обмеженою відповідальністю "КЛІОН", м. Запоріжжя
до товариства з обмеженою відповідальністю "АМСТОР ТРЕЙД", м. Дніпропетровськ
про стягнення 7 679 390,31 грн.
Суддя Соловйова А.Є.
Секретар судового засідання Нерух Н.О.
Представники:
від позивача: Краско Ю.М., довіреність б/н від 15.01.2015
від відповідача: Борисенко Д.В. довіреність б/н від 24.02.2015
Товариство з обмеженою відповідальністю "КЛІОН" (надалі - Позивач) звернулось до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "АМСТОР ТРЕЙД" (надалі - Відповідач) про стягнення 7 679 390,31 грн. за договором №111 від 27.03.2014.
Ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 02.07.2015 порушено провадження у справі, позовна заява прийнята до розгляду.
Суд розпочав розгляд справи по суті.
Позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідач заперечив проти задоволення позовних вимог, заявив усні клопотання про відкладення розгляду справи та витребування від Позивача оригіналу договору №2-111 про відступлення права вимоги 01.04.2015.
Представник Відповідача надав письмове клопотання б/н від 05.08.2015 про залучення до матеріалів справи копії договору №2-111 про відступлення права вимоги 01.04.2015.
Суд долучив до матеріалів справи копію договору про відступлення права вимоги.
Відповідно до статті 27 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора.
Пунктом 1.6 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" визначено, що ГПК України передбачає можливість участі в судовому процесі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог, на предмет спору, якщо рішення господарського суду зі спору може вплинути на права та обов'язки цієї особи щодо однієї із сторін (стаття 27 ГПК України). Така третя особа виступає в процесі на стороні позивача або відповідача - у залежності від того, з ким із них у неї існують (або існували) певні правові відносини.
Питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі. Саме лише зазначення в позовній заяві та/або у вступній частині судового рішення певного підприємства чи організації як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, без вирішення питання щодо її допущення або залучення до участі у справі не надає їй відповідного процесуального статусу.
Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з'ясовувати, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язки у майбутньому.
Як вбачається з договору про відступлення права вимоги №2-111 від 01.04.2015 товариство з обмеженою відповідальністю "АМСТОР РІТЕЙЛ ТРЕЙД" є новим кредитором , за умовами якого товариство з обмеженою відповідальністю "КЛІОН" (первісний кредитор) відступив частину право вимоги товариству з обмеженою відповідальністю "АМСТОР РІТЕЙЛ ТРЕЙД" яке виникло до товариства з обмеженою відповідальністю "АМСТОР ТРЕЙД" (Боржника) за договором поставки №111 від 27.03.2014 на суму 4 961 017,19 грн., укладеного між товариством з обмеженою відповідальністю "КЛІОН" та товариством з обмеженою відповідальністю "АМСТОР ТРЕЙД".
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залучити до участі у справі в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача - товариство з обмеженою відповідальністю "АМСТОР РІТЕЙЛ ТРЕЙД" (49038, м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, буд. 27, код ЄДРПОУ 39622918).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників Сторін, суд вважає за можливе клопотання Відповідача про відкладення розгляду справи та витребування від Позивача оригіналу договору №2-111 про відступлення права вимоги 01.04.2015 задовольнити, витребувати додаткові документи до матеріалів справи, розгляд справи відкласти.
Керуючись викладеним, ст.ст. 27, 38, 77, 86 господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
Розгляд справи відкласти на 20.08.2015 о 11:40.
Залучити до участі у справі в якості Третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні Позивача - товариство з обмеженою відповідальністю "АМСТОР РІТЕЙЛ ТРЕЙД" (49038, м. Дніпропетровськ, вул. Ленінградська, буд. 27, код ЄДРПОУ 39622918).
Зобов'язати до наступного судового засідання:
Позивача:
- направити копію позовної заяви з доданими до неї документами товариству з обмеженою відповідальністю "АМСТОР РІТЕЙЛ ТРЕЙД", докази направлення надати суду;
- надати оригінал договору №2-111 про відступлення права вимоги 01.04.2015 (оригінал для огляду, копію для долучення до матеріалів справи).
Третю особу (товариство з обмеженою відповідальністю "АМСТОР РІТЕЙЛ ТРЕЙД"):
- письмові пояснення щодо обставин, викладених у позовній заяві.
Зобов'язати Позивача та Третю особу до наступного судового засідання надати письмові пояснення щодо укладення та виконання договору №2-111 про відступлення права вимоги 01.04.2015.
Всі витребувані судом документи сторонам необхідно здати до канцелярії господарського суду Дніпропетровської області за три дні до розгляду справи.
Роз'яснити сторонам, що згідно з п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України, за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної сторони стягується штраф до 1 700,00 грн.
Явка в судове засідання повноважних представників учасників судового процесу обов'язкова.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Дніпропетровської області за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Куйбишева, 1 а, в кабінеті № 3-307.
Інформацію про дату та час розгляду справи можна отримати за електронною адресою суду: http://dp.arbitr.gov.ua/sud5005/spisok/csz\.
Суддя А.Є. Соловйова