про залишення позовної заяви без руху
07 серпня 2015 рокум. Ужгород№ 807/1531/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Гаврилко С.Є., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Ужгородської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження, -
06 серпня 2015 року до Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою ОСОБА_1 до Ужгородської районної державної адміністрації, якою просить суд: "1. Прийняти позовну заяву до розгляду, розглянути та задовольнити клопотання позивача наведене в додатках до цієї позовної заяви на стадії прийняття позовної заяви; 2. Розпорядження т.в.о. голови Ужгородської райдержадміністрації від 25 червня 2015 року № 222 "Про внесення змін до розпорядження т.в.о. голови райдержадміністрації від 31 березня 2015 року № 91" визнати протиправним та скасувати в частині реорганізації відділу освіти райдержадміністрації та утворення управління освіти; 3. Визнати протиправним та скасувати п. 3 та п. 4 Розпорядження т.в.о. голови Ужгородської райдержадміністрації від 25 червня 2015 року № 222 "Про внесення змін до розпорядження т.в.о. голови райдержадміністрації від 31 березня 2015 року № 91"; 4. Визнати протиправним та скасувати п. 6, 7, 8 Розпорядження т.в.о. голови Ужгородської райдержадміністрації від 25 червня 2015 року № 222 "Про внесення змін до розпорядження т.в.о. голови райдержадміністрації від 31 березня 2015 року № 91" щодо вивільнення та кадрових переміщень працівників відділу освіти; змін в штатному розписі та приведення у відповідність положення про структурні підрозділи та посадових інструкцій працівників управління освіти, відділу культури та архівного сектору райдержадміністрації; 5. Заборонити Відповідачу звільняти Позивача - ОСОБА_2 - з займаної посади діловода відділу освіти Ужгородської райдержадміністрації в зв'язку з реорганізацією відділу освіти райдержадміністрації та утворення управління освіти на підставі оскаржуваного розпорядження Ужгородської райдержадміністрації від 25 червня 2015 року № 222".
Відповідно до статті 107 частини 1 пункту 3 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до вимог статті 106 частини 3 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Нормативно-правовим актом, який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору є Закон України "Про судовий збір" № 3674 (далі по тексту - Закон України № 3674).
Відповідно до статті 3 частини 1 Закону України № 3674, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно зі статтею 4 частиною 2 пунктом 3 Закону України № 3674, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до статті 4 частини 1 Закону України № 3674, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік" передбачено, що розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2015 року становить 1218 грн., з 1 грудня - 1378 гривень.
Відповідно до постанови Пленуму ВАСУ "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір" від 23 січня 2015 року № 2 з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру. Таким чином, розмір судового збору який підлягав сплаті становить: 219,24 грн. (1218х0,06х3=219,24).
Однак позивачем сплачено судовий збір лише у розмірі 73,08 грн..
Для сплати судового збору для звернення до Закарпатського окружного адміністративного суду встановлені наступні реквізити: отримувач коштів - УК у м. Ужгороді, 22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38015610; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Закарпатській області; код банку отримувача (МФО) - 812016; рахунок отримувача - 31210206784002; код класифікації доходів - 22030001; призначення платежу - "судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача) Закарпатський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35231455".
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно додатково надати суду доказ сплати судового збору згідно ставок, передбачених Законом України "Про судовий збір" за подання адміністративного позову немайнового характеру у розмірі 146,16 грн..
Відповідно до статті 108 частини 1 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі наведеного та керуючись статтями 9, 106, 108, 160, 165 КАС України, суд -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Ужгородської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження - залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 строк до 21 серпня 2015 року для усунення вищезазначених недоліків.
Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також постановлення ухвали в письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених статтею 167 частиною 4 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя С.Є. Гаврилко