Постанова від 08.07.2015 по справі 804/1544/15

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2015 р. Справа № 804/1544/15

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Кучми К.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач на виконання своїх владних повноважень звернувся до адміністративного суду з позовом, в якому зазначив, що ДФІ в Дніпропетровській області була проведена позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради за період з 01.04.2013 р. по 31.07.2014 р. За результатами якої складено акт 17.10.2014 року за № 860-22/18, в якому відображені фінансові порушення та недоліки на загальну суму 2 125 746,80 грн. На підставі вказаного акту позивачем було складено вимогу віл 04.11.2014 року №860-15/2647. За таких обставин, позивач просив суд: зобов'язати відповідача виконати вимогу Нікопольської ОДФІ від 04.11.2014 р. №860-15/2647 на суму 610 796,26 грн., шляхом вказаним у вимозі.

Представник позивача пред'явлені позовні вимоги підтримала у повному обсязі та пояснила, що надала суду всі докази в обґрунтування заявлених позовних вимог та не заперечувала проти подальшого розгляду справи в порядку письмового провадження.

Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про місце та час його проведення був повідомлений належним чином.

До суду від відповідача надійшли письмові заперечення, в яких він зазначив, що вимогами Нікопольської ОДФІ від 04.11.2014 року №860/15/2647 та №860-15/2648 відповідача було зобов'язано вжити заходи щодо подання позовів про відшкодування збитків на загальну суму 610 796,26 грн. Виконуючи вимогу Нікопольської ОДФІ в частині подання позовів про відшкодування збитків на загальну суму 610 796,26 грн., відповідач вжив усіх необхідних заходів, що підтверджується матеріалами справи. Враховуючи викладене, відповідач просив суд у задоволенні позову відмовити, а справу розглядати за відсутності його представника.

Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно із ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, частина 6 статті 128 КАС України, надає суду можливості проводити подальший розгляд справи в порядку письмового провадження.

Судом встановлено, що відповідно до звернення Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради від 17.07.2014 р. №309 на підставі направлення від 04.08.2014 року №253, виданого начальником Нікопольської об'єднаної державної фінансової інспекції (далі - Нікопольська ОДФІ) ОСОБА_1, головним державним фінансовим інспектором Нікопольської ОДФІ ОСОБА_2 проведена позапланова ревізія фінансово-господарської діяльності Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради за період з 01.04.2013 р. по 31.07.2014 р.

За результатами проведеної ревізії було складено акт від 17.10.2014 року №860-22/18, на підставі якого прийнято вимогу від 04.11.2014 року №860-15/2647, відповідно до змісту якої за результатами позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради за період з 01.04.2013 р. по 31.07.2014 р., встановлено фінансових порушень на загальну суму 2 125 746,80 грн., в т.ч., порушення що не призвели до втрат фінансових матеріальних ресурсів на суму 23 278,39 грн., порушення що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 2 101 163,43 грн. та інші порушення на суму 1 304,98 грн.

В ході ревізії та після її завершення Відділом освіти і науки Нікопольської міської ради встановлені фінансові порушення відшкодовані на загальну суму 16 401,51 грн., в т.ч., порушення що призвели до втрат фінансових та матеріальних ресурсів на суму 16 401,51 грн.

З метою повного усунення виявлених порушень, попередження їх виникнення в подальшому, керуючись п.7 ст.10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939--ХІІ, у редакції Закону України від 16.10.2012 №5463-VІ, п.5) вимагаємо:

1. Опрацювати матеріали ревізії та вжити заходи щодо усунення уявлених порушень, розглянути питання щодо притягнення до відповідальності винних осіб.

2. Ревізією питання організації фактичного контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей за результатами проведеної в ході ревізії інвентаризації фактичної наявності продуктів харчування в порівнянні з цінами бухгалтерського обліку централізованої бухгалтерії Відділу освіти і Науки Нікопольської міської ради встановлено нестачу продуктів харчування коморах 29 комунальних дошкільних навчальних закладів на загальну суму 497 171,76 грн., що є порушенням п.4.1 Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України 30.10.1998 року №90, п.1,2 ст.9, п.1 ст.10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХІУ (із змінами та доповненнями), п.п.2.1, 2.4 п.2 Положення про документальне забезпечення записів бухгалтерському обліку, Потвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р №88.

Зобов'язано посилити відповідальність матеріально-відповідальних осіб за отримання, зберігання та використання продуктів харчування в закладах освіти, посилити контроль за дотриманням вимог законодавства України з організації фактичного контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей шляхом оформлення належним чином документів, щодо передачі на відповідальне зберігання продуктів харчування.

Ревізією дотримання чинних норм і нормативів, цін та тарифів на комунальні послуги встановлено, що порушення п.1 додаткової угоди від 13.01.2014 №1 до договору від 10.01.2014 №11, п.2.3 договору від 10.01.2014 №11, п.2.15, 2.16 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р. №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.06.1995 р. за № 168/704, п.46 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого Постановою КМУ від 28.02.2002 №228 із змінами, п.1 постанови НКРЕ НКРКП від 31.12.2013 №353, ст.629, 632 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 №435-ІV Відділом освіти і науки Нікопольської міської ради без наявності в обліку станом на 01.01.2014 кредиторської заборгованості (зареєстрованих фінансових зобов'язань) по розрахункам з НКП «Нікопольтеплоенерго» прийнято до оплати та оплачено в повному обсязі послуги теплопостачання в обсязі 2714,531 Гкал за завищеним тарифом, в порівнянні із встановленим договором від 10.01.2014 №11 та постановою НКРЕ від 31.12.2013 №353, що призвело до зайвої оплати бюджетними коштами послуг теплопостачання за період з 01.01.2014 по 31.07.2014 року на загальну суму 544 580,63 грн. з ПДВ,

Враховуючи, що в ході ревізії Відділом освіти і науки Нікопольської міської ради встановлене фінансове порушення не відшкодовано, зобов'язано:

- стягнути з НКП «Нікопольтеплоенерго» зайво перераховані копі ти в сумі 544580,63 грн. шляхом зарахування грошових коштів на рахунок Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради;

- в іншому випадку стягнути збитки в сумі 544 580,63 грн., з осіб, з вини яких сталося порушення, в порядку, встановленому законодавством;

- посилити контроль за дотриманням вимог законодавства при виконанні договорів з постачальниками енергоносіїв.

Ревізією видатків на капітальне будівництво, реконструкцію, поточний і капітальний ремонт встановлено, що всупереч вимогам проекту п.1.1 договору про виконання робіт з капітального ремонту від 07.03.2013 №10, п.25, 117 Загальних умов складання та виконання договорив підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ від 01.08.2005 №668 Відділом освіти і науки Нікопольської міської ради прийнято до сплати та оплачено в повному обсязі включені в акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в від 26.04.2013 №04 на загальну суму - 323 757,20 грн. підрядні роботи, які не передбачено затвердженою проектно-кошторисною документацією та виконання підрядником яких не підтверджено актами прихованих робіт, що призвело до зайвої оплати коштами місцевого бюджету у березні - квітні 2013 року вартості виконаних робіт ТОВ ВКФ «Строй-Інвест» по об'єкту «Реконструкція елементів благоустрою комунального дошкільного навчального закладу (ясла - садок) №39 «Перлинка» по вул.В.Усова, 36-а в м.Нікополь, Дніпропетровської області» на суму 23 549,69 грн.

Враховуючи, що в ході ревізії Відділом освіти і науки Нікопольської міською ради встановлене фінансове порушення не відшкодовано, зобов'язано:

- стягнути з ТОВ ВКФ «Строй-Інвест» зайво перераховані кошти місцевого бюджету в сумі 23 549,69 грн. шляхом зарахування грошових коштів на рахунок Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради та перерахуванням до місцевого бюджету за кодом бюджетної класифікації - 21080500 - «інші надходження (суми перерахованих до бюджету незаконних витрат бюджетних коштів та нестач, крім розрахованої суми збитків від нестач)» в сумі - 23549,69 грн.;

- в іншому випадку стягнути збитки в сумі 23 549,69 грн., з осіб, з вини яких сталося порушення, в порядку, встановленому законодавством;

- посилити контроль за дотриманням вимог законодавства з питань капітального будівництва, реконструкції, поточного та капітального ремонту.

5. Ревізією видатків на капітальне будівництво, реконструкцію, поточний і капітальний ремонт встановлено, що в порушення 3.3.2, 3.3.12 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д. 1.1-1-2000, затверджених наказом Держбуду 27.08.2000 №174 із змінами та доповненнями, п.99,101 Загальних умов складання та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою КМУ від 01.08.2005 №668, п.2 ст. 35.1 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV, п.3 ст.843 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ІV Відділом освіти і науки Нікопольської міської ради прийнято до оплати від ТОВ ВКФ «Строй-Іевест» акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в від 26.04.2013 №04 на загальну суму 323 757,20 грн., що перевищує вартість робіт, доручену для виконання субпідряднику та призвело до завищенні вартості виконаних підрядних робіт і зайвої оплати коштами місцевого бюджету у квітні 2013 року вартості виконаних робіт ТОВ ВКФ «Строй-Інвест» по об'єкту «Реконструкція елементів благоустрою комунального дошкільного навчального закладу (ясла - садок) №39 «Перлинка» по вул.В.Усова, 36-а в м. Нікополь, Дніпропетровської області» на суму 29 270,79 грн.

Враховуючи, що в ході ревізії Відділом освіти і науки Нікопольської міською ради встановлене фінансове порушення не відшкодоване зобов'язано:

- стягнути з ТОВ ВКФ «Строй-Інвест» зайво перераховані кошти місцевого бюджету в сумі 29 270,79 грн. шляхом зарахування грошових коштів на рахунок Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради та перерахуванням до місцевого бюджету за кодом бюджетної класифікації 21080500 - «інші надходження (суми перерахованих до бюджету незаконних витрат бюджетних коштів та нестач, крім розрахованої суми збитків від нестач) в сумі - 29270,79 грн.;

- в іншому випадку стягнути збитки в сумі 29 270,79 грн., з осіб, з вини яких сталося порушення, в порядку, встановленому законодавством;

- посилити контроль за дотриманням вимог законодавства з питань капітального будівництва, реконструкції, поточного та капітального ремонту.

Ревізією видатків на капітальне будівництво, реконструкцію, поточний і капітальний ремонт встановлено, що в порушення п.4.2, 4.2.1.2, 3.3.12 Правил визначення вартості будівництва ДБН Д.1.1-1-2000. затверджених наказом Держбуду 27.08.2000 №174 із змінами та доповненнями, п.2 ст. 321 Господарського кодексу України від 16.01.2003 № 436-ІV, п.3 ст.843 Цивільного кодексу України від 16.01.2003 № 435-ГУ Відділом освіти і науки Нікопольської міської ради прийнято до оплати від ТОВ «Дім Буд» акти приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за завищеною вартістю на загальну суму 10921,43 грн., що призвело до зайвої оплати коштами субвенції з державного бюджету за 2013 рік вартості виконаних робіт ТОВ «Дім Буд» на суму 846,64 грн. (з ПДВ) та завишення сум кредиторської заборгованості по розрахункам з ТОВ «Дім Буд» станом па 01.08.2014 року на суму 10 074,79 грн. з ПДВ.

Враховуючи, що в ході ревізії Відділом освіти і науки Нікопольської міською ради встановлене фінансове порушення відшкодовано в сумі 3 041,48 грн., зобов'язано:

- перерахувати, стягнуті з ТОВ «Дім Буд» зайво перераховані кошти субвенції з державного бюджету в сумі 846,64 грн. до державного бюджету кодом бюджетної класифікації - 21080500 - «інші надходження (суми перерахованих до бюджету незаконних витрат бюджетних коштів та нестач, крім розрахованої суми збитків від нестач);

- зменшити в обліку кредиторську заборгованість по розрахунках з ТОВ «Дім Буд» за виконані роботи (різницю у вартості виконаних робіт) на суму 7 879,95 грн.;

- посилити контроль за правильністю та достовірністю внесення підрядником даних до первинних документів.

В ході ревізії встановлено, що в порушення вимог п.1 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 № 996-ХІУ, п.п.2.1 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, завищено кредиторе, заборгованість по розрахунках з ТОВ «Дім Буд» за виконані підрядні роб. їм для закладів освіти станом на 01.08.2014 року в сумі 5 515,20 грн., через прийняття Відділом освіти і науки Нікопольської міської ради до оплати від ТОВ «Дім Буд» акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ-2в за липень 2013 №6 на загальну суму 278 672,40 грн., який перевищує вартість робіт, доручену для виконання субпідряднику, що призвело до завищення вартості виконаних підрядних робіт, у зв'язку з чим:

- зменшити в обліку кредиторську заборгованість по розрахунках з ТОВ «Дім Буд» за виконані роботи (різницю у вартості виконаних робіт) на ому 5 515,20 грн.;

- посилити контроль за правильністю та достовірністю внесення підрядником даних до первинних документів.

В ході ревізії питання організації фактичного контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей за результатами проведеної в ході ревізії інвентаризації фактичної наявності продуктів харчування в порівнянні з даними бухгалтерського обліку централізованої бухгалтерії Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради встановлено лишки продуктів харчування в коморах комунальних дошкільних навчальних закладів на загальну суму 1 304,98 грн., що є порушенням п.4.1 Інструкції з інвентаризації матеріальних цінностей, розрахунків та інших статей балансу бюджетних установ, затвердженої наказом Головного управління Державного казначейства України 30.10.1998 № 90, п.1,2 ст.9, п.1 ст.10 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-ХІV (із змінами та доповненнями), п.п.2.1, 2.4 п.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 р.

Враховуючи, що в ході ревізії Відділом освіти і науки Нікопольської міською ради встановлене фінансове порушення не відшкодовано, зобов'язано:

- оприбуткувати лишки продуктів харчування на загальну суму 1 304,98 грн.;

- посилити контроль за дотриманням вимог законодавства з організації фактичного контролю за збереженням товарно-матеріальних цінностей.

Перевіркою питання дотримання законодавства у сфері державних закупівель встановлені порушення законодавства України у сфері державних закупівель в частині недотримання вимог процедур їх проведення, які не мають грошового еквіваленту.

Зобов'язано, в подальшому посилити контроль за дотриманням вимог законодавства України у сфері державних закупівель.

Предметом спору, який передано на вирішення суду є виконання вказаної вимоги в частині відшкодування збитків на загальну суму 610 796,26 грн., а саме:

- по Нікопольському комунальному підприємству «Нікопольтеплоенерго» у розмірі 544 580,63 грн.;

- по ТОВ «Виробничо-комерційна фірма «Строй-Інвест» у розмірі 52 820,48 грн.;

- по ТОВ «Дім Буд» у розмірі 13 395,15 грн.

Аналізуючи виниклі між сторонами правовідносини, суд приходить до наступного.

Згідно із Положенням про Державну фінансову інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 23.04.2011 р. №499/2011 (далі Положення) Державна фінансова інспекція України (далі - Держфінінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Держфінінспекція України відповідно до покладених на неї завдань вживає в установленому порядку заходів до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства та притягнення до відповідальність винних осіб, а саме: вимагає від керівників та інших підконтрольних установ усунення виявлених порушень законодавства; звертається до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів (підпункт 4 пункту 4 Положення).

Відповідно до пункту 6 Положення Держфінінспекція України для виконання покладених на неї завдань має право в установленому порядку, зокрема, пред'являти керівникам та іншим особам підприємств, установ та організацій, що контролюються, обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства; при виявленні збитків, завданих державі чи об'єкту контролю, визначати їх розмір згідно з методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України.

Також, Положенням установлено, що у разі, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів Держфінінспекція України має право звернутися до суду в інтересах держави.

Зазначені норми кореспондуються з положеннями пункту 7 статті 10 Закону України від 26.01.1993 року № 2939-XII “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні”, згідно з якими державній контрольно-ревізійній службі надано право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів, вилучати в судовому порядку до бюджету виявлені ревізіями приховані і занижені валютні та інші платежі, ставити перед відповідними органами питання про припинення бюджетного фінансування і кредитування, якщо отримані підприємствами, установами та організаціями кошти і позички використовуються з порушенням чинного законодавства.

Аналіз наведених норм дає підстави вважати, що органу державного фінансового контролю надано можливість здійснювати контроль за використанням коштів державного і місцевого бюджету та у разі виявлення порушень законодавства пред'являти обов'язкові до виконання вимоги щодо усунення таких правопорушень.

При виявленні збитків, завданих державі чи об'єкту контролю, орган державного фінансового контролю має право визначати їх розмір згідно з методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, та звернутися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог до усунення виявлених під час здійснення державного фінансового контролю порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Вимога органу державного фінансового контролю спрямована на приведення роботи підконтрольної організації у відповідність із вимогами законодавства у майбутньому і є обов'язковою до виконання. Що ж стосується відшкодування виявлених збитків, завданих державі чи об'єкту контролю, то про їх наявність може бути зазначено у вимозі, але вони не можуть бути примусово відшкодовані шляхом вимоги. Такі збитки відшкодовуються у добровільному порядку або шляхом звернення органу державного фінансового контролю до суду з відповідним позовом.

Отже, орган державного фінансового контролю має право заявляти вимогу про усунення порушень, виявлених у ході перевірки підконтрольних установ, яка обов'язкова до виконання лише в частині усунення допущених порушень законодавства і за допомогою якої неможливо примусово стягнути кошти на відшкодування виявлених в ході перевірки збитків.

В порядку адміністративного судочинства може бути оскаржене лише таке рішення, яке породжує безпосередньо права чи обов'язки для позивача.

Так, у даній справі ДФІ в Дніпропетровській області просить суд зобов'язати відповідача вчинити певні дії, а саме виконати вимогу від 04.11.2014 р. № 860-15/2647 в частині усунення порушень, виявлених в ході проведення ревізії на загальну суму 610 796,26 грн., шляхом вказаним у вимозі.

Тобто, як було зазначено вище, Державна фінансова інспекція в Дніпропетровській області пред'явила вимоги, які вказують на виявлені збитки, їх розмір та їх стягнення.

Зважаючи на те, що збитки відшкодовуються у судовому порядку за позовом органу державного фінансового контролю, правильність обчислення їх розміру перевіряє суд, який розглядає цей позов.

Враховуючи на те, що збитки стягуються у судовому порядку за відповідним позовом органу державного фінансового контролю, вони не можуть бути стягнуті за адміністративним позовом про зобов'язання вчинити певні дії.

Правова позиція щодо застосування зазначених норм матеріального права висловлена колегією суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у постановах від 15 квітня 2014 року (справи №№ 21-40а14, 21-63а14), 13 травня 2014 року (справа № 21-89а14,) 20 травня 2014 року (справа № 21-93а14) та інших.

Крім того, суд враховує й той факт, що по справі №904/9532/14 винесено рішення Господарським судом Дніпропетровського області від 18.02.2015 року про стягнення з Нікопольського комунального підприємства «Нікопольтеплоенерго» збитків у розмірі 544 580,63 грн. на користь Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради. Дане рішення набрало законної сили 25 травня 2015 року, після його перегляду Дніпропетровським апеляційним господарським судом, копія якого наявна в матеріалах справи.

По справі №904/9535/14 винесено рішення Господарським судом Дніпропетровської області від 09 лютого 2015 року про відмову в задоволенні позову Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради до ТОВ «ВКФ «Стой-Інвест» про відшкодування збитків у розмірі 52 820,48 грн. По справі №904/9315/14 винесено рішення Господарським судом Дніпропетровської області від 26.03.2015 року про відмову Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради в задоволенні позову до ТОВ «Дім Буд» про відшкодування збитків у розмірі 13 395,15 грн. Вищезазначені рішення також набрали законної сили, їх копії наявні в матеріалах справи.

Відповідно до ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частинами 1, 2 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, у задоволенні позову ДФІ в Дніпропетровській області до Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії слід відмовити з викладених вище підстав.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.10, 11, 69, 71, 94, 122, 158 - 163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Державної фінансової інспекції в Дніпропетровській області до Відділу освіти і науки Нікопольської міської ради про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.254 КАС України та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та строки, передбачені ст.186 КАС України.

Суддя ОСОБА_3