Ухвала від 03.08.2015 по справі 295/6959/15-а

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Зосименко О.М.

Суддя-доповідач:Франовська К.С.

УХВАЛА

іменем України

"03" серпня 2015 р. Справа № 295/6959/15-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Франовської К.С.

суддів: Бондарчука І.Ф.

Моніча Б.С.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату Житомирської області на постанову Богунського районного суду м. Житомира від "10" червня 2015 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату Житомирської області про визнання дій неправомірнимими та зобов'язання вчинити певні дії ,

ВСТАНОВИВ:

У травні 2015 року представник ОСОБА_1 Гніденко А.О., що діє на підставі виданої йому 26.06.2009 року довіреності, звернувся в Богунський районний суд з позовом до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації, Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат, Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату з адміністративним позовом, в якому просив :

-визнати неправомірними дії Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату щодо неподання в списки ОСОБА_1 для отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2015 рік;

-зобов"язати Житомирський об'єднаний міський військовий комісаріат подати Житомирському обласному центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА в списку ОСОБА_1 для отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2015 рік ;

-визнати неправомірною бездіяльність Житомирського обласного центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської ОДА щодо ненадання ОСОБА_1 допомоги до 5 травня 2015 року.

Постановою Богунського районного суду від 10 червня 2015 року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату в частині неподання в списки ОСОБА_1 для отримання допомоги до 05 травня 2015 року. Зобов'язано Житомирський об'єднаний міський військовий комісаріат подати Житомирському обласному центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат та Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної адміністрації ОСОБА_1 в списку для отримання допомоги до 05 травня 2015 року.

В решті позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з таким рішенням суду першої інстанції, Житомирський об'єднаний міський військовий комісаріат оскаржив його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просить постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нове рішення про відмову у позові.

Вимоги за апеляційною скаргою обґрунтовує тим, що судом першої інстанції були недостатньо досліджені докази та обставини справи, постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права.

Колегія суддів, у відповідності до п.3 ч.1 ст.197 КАС України, вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши наявні в справі матеріали та доводи апеляційної скарги у їх сукупності, на основі наявних у справі доказів, колегія суддів приходить до переконання, що подану апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін з таких підстав.

З матеріалів справи вбачається, що позивач є учасником бойових дій, що підтверджується відповідним посвідченням, відтак має право на отримання пільг та гарантій, які передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і перебуває на обліку у Житомирському об'єднаному міському військовому комісаріаті.

Як свідчать матеріали справи, з 2009 року позивач подається органам соціального захисту населення для виплати щорічної грошової допомоги до 5 травня .

Розглянувши заяву ОСОБА_1 на отримання до 5 травня разової грошової допомоги у 2015 році, військовий комісар листом № 2602 від 18.05.2015р. зобов'язав позивача особисто з"явитись до військкомату і надати копію паспорта та довідку про ідентифікаційний код(а.с.24)

Вважаючи, що військовий комісар безпідставно вимагає щорічного надання довідок які підтверджують право ОСОБА_1 на отримання допомоги до 5 травня, позивач просив визнати ці дії неправомірними та зобов'язати відповідача включити його до списку на отримання вказаної допомоги.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що дії відповідача по невключенню ОСОБА_1 в списки для отримання щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за 2015 рік з підстав його неявки та неподання паспорта і довідки про ідентифікаційний код, - є неправомірними.

Колегія суддів апеляційного суду погоджується з таким висновком з наступних підстав.

Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань» ветеранам війни передбачена виплата щорічної разової грошової допомоги до Дня Перемоги.

Щорічну виплату разової грошової допомоги до 5 травня в розмірах, передбачених статтями 12-16 цього Закону, здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, через відділення зв'язку або через установи банків (шляхом перерахування на особовий рахунок отримувача) пенсіонерам - за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання чи одержання грошового утримання.

Кабінет Міністрів постановою від 31 березня 2015 р. № 147 «Деякі питання виплати у 2015 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”» встановив розміри та порядок виплати щорічної грошової допомоги до 5 травня. Її отримають учасники бойових дій, інваліди війни, учасники війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, та особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також жертви нацистських переслідувань.

Виплату зазначеної разової допомоги здійснює Міністерство соціальної політики шляхом перерахування коштів на зазначені цілі структурним підрозділам з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської державних адміністрацій, які через відділення зв'язку або установи банків перераховують їх на особові рахунки громадян за місцем отримання пенсії, а особам, які не є пенсіонерами, - за місцем їх проживання.

Допомога передбачена у таких розмірах:

2) учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, ґетто , інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, - 875 гривень;

Цією ж Постановою Кабінету Міністрів України зобов"язано Міністерство Оборони, серед інших міністерств та відомств, забезпечити подання до 9 квітня 2015 року органам соціального захисту населення переліку осіб, які мають право на одержання грошової допомоги, і не перебувають на обліку в органах пенсійного фонду України.

Отже, Житомирський об'єднаний міський військовий комісаріат , як орган, що видав ОСОБА_1 посвідчення учасника бойових дій і веде відповідний облік учасників бойових дій, зобов"язаний був подати у встановлений строк - до 9 квітня 2015 року Житомирському обласному центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат перелік осіб на виплату щорічної грошової допомоги до 5 травня. До цього списку відповідач зобов"язаний був включити ОСОБА_1 , оскільки доказів про зняття останнього з обліку, відповідач не подав.

Матеріалами справи доведено, що ОСОБА_1 до поданого переліку на отримання щорічної допомоги включений не був.

Посилання відповідача на необхідність складання списків за передбаченою формою згідно Листа Міністерства праці та соціальної політики України від 26.02.2003 року № 03-3/1031-05-4, що зумовлює обов"язок військкомату витребувати від ветеранів війни, учасників бойових дій паспорти та інші документи, безпідставні.

Зазначеним листом Міністерства праці та соціальної політики України запропонувало подати списки осіб для виплати щорічної грошової допомоги до 5 травня за встановленою формою не пізніше 30 вересня 2003 року для створення Єдиної бази отримувачів разової грошової допомоги (а.с.32).

Створення Єдиної бази даних одержувачів усіх видів соціальної підтримки та контроль за виплатою покладено на органи Міністерства праці та соціального захисту населення.

Отже, контроль за виплатою щорічної грошової допомоги до 5 травня не входить до повноважень військкомату, тому посилання не необхідність щорічної перевірки облікових даних осіб, що перебувають на обліку, безпідставні.

На підставі наведеного , суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про те, що відповідачем, як суб'єктом владних повноважень, не надано будь-яких доказів того, що зобов'язавши позивача надати перелічені у листі № 2602 від 18.05.2015р. документи, відповідач діяв не у відповідності до положень статті 19 Конституції України, а тому порушені права ОСОБА_1 підлягають захисту.

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і повно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків рішення суду, а тому підстав для скасування постанови колегія суддів не вбачає і вважає, що апеляційну скаргу на неї слід залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Житомирського об'єднаного міського військового комісаріату Житомирської області залишити без задоволення, а постанову Богунського районного суду м. Житомира від "10" червня 2015 р. без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя К.С. Франовська

судді: І.Ф.Бондарчук

Б.С. Моніч

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_1

АДРЕСА_1 - відповідачу/відповідачам: Департамент праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації вул.Черняховського,105,м.Житомир,10005 Житомирський обласний центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат вул.Черняховського, 105,м.Житомир,10025 Житомирський об'єднаний міський військовий комісаріат Житомирської області вул.Маршала Рибалка, 21,м.Житомир,10031

4-третій особі: - ,