Ухвала від 03.08.2015 по справі 513/519/15-а

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 серпня 2015 р.м.ОдесаСправа № 513/519/15-а

Категорія: 10.2.4 Головуючий в 1 інстанції: Бучацька А.І.

Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

Головуючого судді Бойка А.В.,

суддів: Танасогло Т.М.,

ОСОБА_1,

розглянувши у порядку письмового провадження в місті ОСОБА_1 апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області на постанову Саратського районного суду Одеської області від 08 червня 2015 року по справі за позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області про перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

30.04.2015 року ОСОБА_2 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області, в якому просила визнати неправомірною відмову відповідача провести з 30.03.2014 року розрахунок пенсії у розмірі 80% з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань, зобов'язати відповідача провести з 30.03.2014 року розрахунок та виплату пенсії у розмірі 80% з урахуванням індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення соціально-побутових питань за виключенням виплачених сум;

Постановою Саратського районного суду Одеської області від 08.06.2015 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції, 17.06.2015 року Управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області подало апеляційну скаргу на вказану постанову суду.

Апелянт зазначає, що постанова Саратського районного суду Одеської області від 08.06.2015 року прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права та просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог ОСОБА_2

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів, у разі відсутності клопотань від усіх осіб, які беруть участь у справі, про розгляд справи за їх участю.

Розглянувши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість судового рішення в межах апеляційної скарги, вивчивши матеріали справи колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав:

Судом першої інстанції встановлено, що з 28.03.2014 року ОСОБА_2 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Саратському районі, має стаж державного службовця 14 років 7 місяців 11 днів, загальний стаж 20 років 12 днів, пенсія по інвалідності їй була призначена із розрахунку 80% від заробітної плати державного службовця (а.с. 27-31).

Постановою Саратського районного суду Одеської області від 10 грудня 2014 року було задоволено позов ОСОБА_2 та визнано неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області щодо відмови позивачці у проведення належним чином розрахунку (обчислення) призначеної їй пенсії та щодо врахування (включення) до складових заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії сум індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток та матеріальної допомоги для вирішення соціально - побутових питань на загальну суму 16706 гривень 77 копійок та було зобов'язано відповідача провести належним чином розрахунок призначеної позивачці пенсії, включивши до складових заробітної плати для обчислення пенсії суми індексації заробітної плати, матеріальну допомогу на оздоровлення при наданні щорічних відпусток та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у загальній сумі 16706 гривень 77 копійок, починаючи з 30 березня 2014 року (а.с. 6-7).

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.03.2015 року постанову Саратського районного суду Одеської області від 10.12.2014 року було залишено без змін (а.с.6-9). Зазначені судові рішення набрали законної сили.

22.04.2015 року позивачка звернулась до управління Пенсійного фонду в Саратському районі із заявою про перерахунок пенсії у розмірі 80 % від суми заробітної плати державного службовця та просила включити до заробітної плати для обчислення пенсії суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у загальній сумі 16706 гривень 77 копійок, на підставі постанови Саратського районного суду Одеської області від 10.12.2014 року та ухвали Одеського апеляційного адміністративного суду (а.с. 5).

Листом управління Пенсійного фонду України в Саратському районі від 29.04.2015 року позивачу було роз'яснено, що з 01.05.2014 року відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 % суми їх заробітної плати. Пенсія ОСОБА_2 була обчислена в розмірі 70 % від суми заробітної плати державного службовця із включенням до складових заробітної плати суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у загальній сумі 16706 гривень 77 копійок (а.с. 10-11).

Колегія суддів суду апеляційної інстанції вважає позовні вимоги ОСОБА_2 обґрунтованими з огляду на наступне:

Статтею 37 Закону України «Про державну службу» (в редакції, що діяла на момент призначення пенсії позивачу) передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Пенсія по інвалідності у розмірах, передбачених частиною першою цієї статті, призначається за наявності страхового стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", особам, визнаним інвалідами І або II групи у період перебування на державній службі, які мають стаж державної служби не менше 10 років, а також особам з числа інвалідів I або II групи незалежно від часу встановлення їм інвалідності, які мають не менше 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням такої пенсії вони працювали на зазначених посадах. Пенсія по інвалідності відповідно до цього Закону призначається незалежно від причини інвалідності за умови припинення державної служби.

З огляду на зазначене, колегія суддів апеляційної інстанції вважає, що відповідач дійшов хибного висновку про наявність підстав для проведення перерахунку пенсії ОСОБА_2 в розмірі 70 % від суми заробітної плати державного службовця, оскільки пенсія позивачу призначалась в розмірі 80 відсотків від сум її заробітної плати. Крім того, постановою Саратського районного суду Одеської області від 10.12.2014 року, що була залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 24.03.2015 року, було зобов'язано відповідача включити до складових заробітної плати суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у загальній сумі 16706 гривень 77 копійок та в мотивувальних частинах зазначених рішень суду було вказано, що пенсія позивача має становити саме 80% від суми її заробітної плати.

З огляду на вищезазначене, колегія суддів приходить висновку, що Управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області безпідставно провело перерахунку пенсії ОСОБА_2 в розмірі 70 % від суми заробітної плати державного службовця, оскільки пенсія позивачу повинна була бути перерахована у розмірі 80 % від суми заробітної плати державного службовця з урахуванням суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні щорічних відпусток та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань у загальній сумі 16706 гривень 77 копійок.

Оскільки судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та постановлено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, відповідно до ст. 200 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.

Керуючись ст. ст. 184, 185, 197, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції,

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Саратському районі Одеської області залишити без задоволення, а постанову Саратського районного суду Одеської області від 08 червня 2015 року - без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий суддя: А.В.Бойко

Суддя: Т.М.Танасогло

Суддя: О.В. Яковлєв